неділя, 15 грудня 2024 г.

Сам собі психолог

Сам собі психолог

В ІТА “ЮН—ПРЕС”  відбулася журналістська вітальня “Сам собі психолог” — зустріч із психологом і гештальт-терапевтом  Юлією Онуховою.

Юля вивчала й вивчає різні психологічні практики й напрями, бере на озброєння  кращий досвід світової науки. Майже 15 років вона серйозно займається йогою “космо-енергохиллерст”, навіть деякий час жила в Індії.  Під час  Революції Гідності Юлія  надавала психологічну допомогу в Українському Домі.  Зараз займається психологічним консультуванням, life-коучингом і психотерапією.  Її девіз в роботі — привести в гармонію всі внутрішні процеси клієнта і навчити обходитися в житті без психолога. Юлія переконана, що кожна людина народжується з тими чи іншими задатками й талантами – треба їх лише помітити й розвивати. Головне – їх вчасно розпізнати.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

 Своїми знаннями й практичним досвідом Юлія поділилася з юними журналістами. Молодь дізналася про популярні й перспективні  напрями в психології, познайомилася з методиками саморегуляції та  зняття стресу й негативних емоцій.

 Окрім психологічної практики  Юля пише вірші й  випустила поетичну збірку “Дыхание любви”.

Насамперед  Юлія Онухова розповіла як розрізняти психолога, психіатра та психотерапевта. Ми  обговорювали тему талантів та як їх знаходити. Юлія ж притримується думки, що ми всі народжуємося з талантами, головне — їх розкрити. Психолог зазначила, що  важливо звертати увагу  на те, що “тут і зараз”, усвідомлювати себе: свої думки і почуття, куди ведуть наші будь-які дії, бачити результат, який отримуємо від своїх дій та поведінки. Для закріплення ми провели  цікаву вправу: розбилися на пари і по-черзі розповідали напарнику про себе 3 хвилини, а  наш сусід повинен був мовчки слухати. Суть цього завдання полягала в тому, щоб слухач сконцентрувався на своїх емоціях, відчув та зрозумів, яку реакцію й почуття у нього викликає та чи інша розповідь. Як виявилось, це ой як не просто, ані для слухача, ані для розповідача!

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Наступна вправа була ще цікавішою: нам потрібно було подумки  перенестися у неприємний момент з нашого життя та виправити його так, як нам до вподоби. Це було дуже емоційно, проте дієво! На завершення практичної частини Юлія підготувала завдання “кола”. Воно полягало у тому, аби витягнути себе з сумного та депресивного стану і перемістити у той, яким нам хочеться володіти. Особисто я і так була в хорошому настрої, тому не можу точно сказати, як мені цей метод, проте збираюсь обов'язково випробувати його у критичній ситуації.

Наприкінці зустрічі учасники тренінгу мали можливість поставити психологу кілька особистих запитань і отримати на них відповіді й конкретні поради. 

Також Юлія Онухова проводить особисті консультації і, на мою думку, це було б дуже корисним та цікавим досвідом, хоч раз побувати на одній з них!

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Фото Ярослава Яцевського

КиевVласть

Галина Подолян

Теги: юн-пресс, тренинг, психолог, Юлия Онухова

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.