четвер, 12 грудня 2024 г.

“Прес-весна” починалася з журналістських робіт – із “Журналіст № 1”

“Прес-весна” починалася з журналістських робіт – із “Журналіст № 1”

Фестиваль-конкурс дитячо-юнацької журналістики “Прес-весна на Дніпрових схилах” розпочинався з конкурсу “Журналіст № 1” і “Прес-толоки”. Впродовж 17 років наймасовішою номінацією фестивалю була “Журналістська робота”. Були роки, коли кількість робіт у цій номінаії сягала тисячі. І все це оцінювало професійне журі.

Юні журналісти ІТА “ЮН-ПРЕС” поспілкувалися з членами журі цієї номінації.

Розпочинаємо наше знайомство.

 “Прес-весна на Дніпрових схилах” – це свято друзів і надії”, – ІГОР ДАРМОСТУК, шеф-редактор інтернет-видання “КиевVласть

- З ЮН-ПРЕСом я з осені 2004-го року. Чотири роки  я там викладав журналістику, і вже  дванадцятий рік читаю лекції та майстер-класи як друг агентства. З 2005го року не пропустив жодної “Прес-весни”, був  і в команді організаторів, і гостем фестивалю, а останніх п’ять років є членом журі в номінації “Журналістська робота”.

- Чи вніс карантин свої корективи в проведенні фестивалю-конкурсу?

- Звичайно, вніс. Це перший фестиваль в режимі онлайн і я розумію, яких зусиль вартує його організація. Тож, уклінно дякую організаторам, за те, що не злякались і через карантин не відмовились від “Прес-Весни-2020”.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

-  Які Ваші враження від “Прес-весни” минулих років?

- “Прес-весна на Дніпрових схилах” – це свято друзів і надії. Щороку друзів фестивалю стає більше, а надія на те, що українська журналістика матиме яскраве майбутнє отримує реальне підтвердження. Кожен фестиваль відкриває таланти і це круто!

- Чи могли б Ви взяти на роботу журналіста без досвіду?

- Робота передбачає щоденне виконання редакційних завдань за реальну платню. Тож, брати на роботу журналіста без досвіду для редакції не дуже вигідно. Проте, я залюбки візьму журналіста без досвіду на стажування. Познайомлю його з колективом, оберу наставника. Якщо після стажування ця молода людина і її наставник дійдуть до висновку, що видання може продовжити співпрацю із стажером на комерційній основі, то таке рішення я тільки вітатиму. Тут усе залежить від бажання журналіста без досвіду вчитися і працювати, якщо бажання є – то шанси посісти посаду в редакції у нього великі.

- Чи не зникне класична журналістика через блогінг, який все більше набуває популярності?

- На кожен товар є свій покупець. Класична журналістика і блогінг – це два абсолютно різні світи. Так, у цих світах все частіше перетинаються аудиторії, але ці світи поки не зможуть повноцінно замістити один одне. Зараз ми спостерігаємо смерть паперової газетної журналістики, яку виштовхує з ринку інтернет. Новинним агентствам пророкують смерть через програми на основі штучного інтелекту, які зможуть без участі людини формулювати фактажні повідомлення, телебачення втрачає позиції, поступаючись стрімінговим платформам. Врешті, через якийсь час поняття “класичні медіа” буде кардинально відрізнятися від того, що ми вкладаємо в це поняття сьогодні. Але переконаний, що ще кілька десятиліть поспіль роботи в журналістиці вистачить усім – і неопіреним початківцям, і вовкам пера.

- Що б Ви могли побажати учасникам фестивалю?

- Я учень засновника київського Інституту журналістики Анатолія Захаровича Москаленка – представник останнього курсу, який він перед самою смертю набрав. Москаленко казав: “Журналістика – не професія, а стан душі”. Це правильні слова. Тож, усім, хто вирішив тільки познайомитися із журналістикою, бажаю бути максимально наполегливими і допитливими. Ну, а тим, хто вже чітко вирішив пов’язати своє життя із нею, бажаю наснаги, сили, витримки і щирої любові до аудиторії. Адже тільки тоді, коли аудиторія відчуває, що ти щиро працюєш для неї, віддаючи все серце, вона дарує любов і прихильність тобі.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

КиевVласть

Тетяна Харенко, “Репортери”

Теги: новости киева, фестиваль, юн-пресс, Прес-весна на Дніпрових схилах, прес-весна 2020

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.