п'ятниця, 26 квітня 2024 г.

Опера “Богема” перенесет зрителей Нацоперы в иное временное измерение

Опера “Богема” перенесет зрителей Нацоперы в иное временное измерение

Последний месяц осени этого года для любителей оперного искусства будет особенно фееричным. 14 и 16 ноября на сцене Национальной оперы Украины ожидается самая яркая премьера сезона – опера “Богема”. Особенность этой постановки в том, что в нее вложили душу как украинские, так и итальянские мастера.

Об этом KV сообщили в Нацопере.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Опера Джакомо Пуччини ”Богема” одна из самых исполняемых опер в мире. Либретто к ней написали Джузеппе Джакозы и Луиджи Иллики при участии Джулио Рикорди и самого композитора по мотивам романа Анри Мюрже “Сцены из жизни богемы”. Примечательно, что для написания либретто понадобилось около двух лет, а вот музыку Пуччини написал всего за восемь месяцев.

“Богема” стала знаковой для многих мировых оперных звезд. Легендарный Лучано Поваротти дебютировал на сцене, исполняя партию Рудольфа в “Богеме”. А знаменитый тенор Энрико Карузо и его гражданская жена Ада Джакетти познакомились во время работы над “Богемой”. И в последствии своих сыновей назвали в честь ее персонажей – Рудольф и Энрико. 

На киевской сцене первая постановка “Богемы” была ​​в 1904 году. В последствии ее неоднократно обновляли. Теперь, по замыслу постановщиков спектакля (дирижер – Николай Дядюра, режиссер – Итало Нунциата, хормейстер – Богдан Плиш, сценография и костюмы – Мария Левитская), зрители вместе с героями “Богемы” будут находиться в несколько ином временном измерении. Их средой станет вторая половина ХХ века.

“Итальянский режиссер Итало Нунциата уже хорошо известен нашим зрителям по ряду спектаклей, созданных в сотрудничестве с Итальянским институтом культуры в Украине – “Макбет”, “Манон Лєско”, “Золушка”  и другим. Постановка обещает быть довольно инновационной, поскольку сценография создается с помощью самых современных видео-проекторов, которые мы частично уже использовали в премьере прошлого сезона – “Севильский цирюльник”, – рассказывает главный режиссер театра Анатолий Соловьяненко.

Читайте: Японское изображение французского произведения

Новая постановка “Богемы” на киевской сцене – совместный украинско-итальянский художественный проект в сотрудничестве с посольством Италии в Украине и Итальянским институтом культуры в Украине. Координатор проекта – Никола Франко Баллони.

В спектакле, который состоится 14 ноября, главные партии исполнят: Рудольф – Валентин Дытюк, Мюзетта – Ольга Фомичева, Шонар – Геннадий Ващенко, Коллен – Сергей Магера, Альциндор – Александр Милев. 

16 ноября на сцену выйдут: Дмитрий Иванченко (Рудольф), Сусанна Чахоян (Мюзетта), Александр Бойко (Шонар), Сергей Ковнир (Коллен), Дмитрий Агеев (Альциндор).

Фото: Нацопера

КиевVласть

Георгий Палуев

Теги: новости киева, опера, национальная опера украины, премьера, анатолий соловьяненко, джакомо пуччини, богема

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.