п'ятниця, 26 квітня 2024 г.

“Наші номери направлені не тільки на Україну”, - керівник народного колективу “Первоцвіт” Олександр Лисач

“Наші номери направлені не тільки на Україну”, - керівник народного колективу “Первоцвіт” Олександр Лисач

Представники українського Інформаційно-творче агентство "ЮН-ПРЕС" мали змогу поспілкуватися з керівниками українського народного колективу "Первоцвіт" (Київський Палац дітей та юнацтва) – Олександром Лисачем та Оленою Каплуновою.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV”    

– Отже, шановний Олександр Олександровичу, це правда, що ви допомагаєте вашим підопічним у авторстві?

– Так, ми, звичайно ж, допомагаємо розвивати таланти наших дітей. Але більшість творів ми пишемо або самі, або ж використовуємо відомі мелодії великих авторів. Музика підбирається з огляду на можливості виконавців, на їхній рівень. Наприклад, викладачі грають твори більш складні, натомість діти можуть грати слабші партії. Знову ж таки, все залежить від рівня підготовки дитини, щоб можливість виконання була логічною.

– А які твори, в основному, ви вчите з дітьми?

– В принципі, є такі твори, що грають і в музичних училищах. Наприклад "Веснянка", яка була представлена на хореографічномму конкурсі "Золотий човен" і яка виконується музикантами хора ім. Вірьовки. Дітям, зрозуміло, було складно вивчити цю композицію.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

– А, приблизно, скільки часу йде на вивчення подібних творів?

– Все залежить, звісно, від складності і натхнення виконавців. Наприклад, коли ми готували номер на тему "Фантазії" Майкла Джексона, то ми схопили його менше ніж за місяць, тому що це відомий твір і виконавці зацікавлені в грі. Таким чином, виконуючи не тільки народну музику, ми розвиваємо захоплення дітей мистецтвом

– Тобто, номера для виконання можуть залежати від побажання самих дітей?

– Так, ми дивимося на їхні уподобання, а також враховуємо і уподобання слухачів різного віку. І тоді наші номери направлені не тільки на Україну, але й набагато більше коло глядачів.

– Зрозуміло. А чи є якийсь певний склад ансамблю "Первоцвіт"?

– У нас є оркестрова група, глобальна група (молодша і старша), є ансамбль скрипалів і ансамбль сопілкарів. І їх об'єднує одна спільна мета – вміння скомпонувати не тільки сольно, але й під виступ співаків і танцюристів.

– Чи часто вам потрібно акомпонувати їм?

– Так, на таких фестивалях як у Франції, Італії, де вони просто не можуть танцювати під фонограму, або ж просто люблять виступати під живу музику.

– А в якій країні вашому ансамблю більш за все сподобалося виступати?

– В основному, ми виступаємо, звісно, в Україні, і виїжджаємо тільки на фестивалі, подібні до "Folkowe Inspiracje". Кожен виступ знаменує для нашого колективу новий досвід. Наприклад, взимку у нас була доволі цікава поїздка до Франції. Ми були проїздом у Німеччині і, оскільки місце для репетиції не було надано, нам довелось провести підготовку прямо на вулиці.

– Напевно, то були незабутні враження. Дякую за розмову!

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV”    

Фото: Олександра Сварник, Кирилл Ткаченко

КиевVласть

Аліна Максакова

Теги: новости киева, репертуар, колектив, юн пресс, Первоцвіт, Лисач

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.