среда, 17 октября 2018 г.

Ми різні - і це наше багатство! Ми разом - і це наша сила!

Ми різні - і це наше багатство! Ми разом - і це наша сила!

Уже другий рік поспіль у Київському Палаці дітей та юнацтва за підтримки департаменту освіти і науки, молоді та спорту Київської міської державної адміністрації (КМДА) проходить міжнародний національно-патріотичний проект “Ми разом!”, який покликаний об’єднати дітей різних регіонів України під одним мирним небом. Це дуже символічно, адже Київ - столиця України, приймає та зближує всіх.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Окрім наших співвітчизників, у проекті також взяли участь діти з Грузії, Молдови та Литви. В рамках проекту “Ми – разом!” відбувся V Міжнародний дитячо-юнацький фестиваль народного танцю “Київське дивоколо” та арт-фестиваль “Веремія”. Завдяки цьому фестивалю діти з України та зарубіжжя можуть співпрацювати й обмінюватися досвідом та ознайомитися з культурою і традиціями один одного.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Лейтмотивом цьогорічного фестивалю стало гасло “Ми різні: в цьому наше багатство. Проте ми разом: в цьому наша сила”.

“Ми хочемо, аби діти, які потерпають від бойових дій у своїх рідних містах відчули, що вони не самотні, і ми готові разом йти до перемоги, до вільної, незалежної та неподільної України”, - зазначила заступник директора Київського Палацу дітей та юнацтва Олена Клименко.

Арт-фестиваль “Веремія” - фестиваль декоративного та прикладного мистецтва, де були представлені витоки українського мистецтва. В рамках цього проекту проходило декілька міських фестивалів: фестиваль писанки, дивоглини, художньої вишивки та декоративного розпису.

Окрім київських колективів, на цей фестиваль завітало багато дітей з різних міст України: Дніпра, Василькова, Українки, Конотопа, Вишневого та інших населених пунктів. Також у цих заходах взяли участь студенти п’яти вищих професійних училищ та мистецького інституту ім. Бойчука.

Фестиваль “Київське дивоколо” об’єднав кращі дитячо-юнацькі танцювальні колективи не лише України, а й зарубіжжя, які виконують народні танці й пропагують народні традиції та національну культуру.

В цьогорічному фестивалі “Київське дивоколо”, ініціатором якого є керівник хореографічного ансамблю “Квіти України” Валерія Бакалинська, взяли участь ансамблі з Грузії (“Мурджі”), Молдови (“Мерцишор”), Литви (“Волунге”) та України, серед яких народний художній колектив хореографічний ансамбль “Квіти України” (КПДЮ), хореографічні ансамблі “Прем’єра” з Маріуполя, “Щасливе дитинство” й “Квітень” з Харкова та танцювальні колективи столиці.

На сцені Палацу – розмаїття народних танців. Український гопак, грузинська лезгінка, молдавська чуляндра, литовський sokiai та інші зривали шалені оплески!

Учасники литовського колективу “Волунге”, які привезли до Києва народний танець “Гумбіні”, розповіли, що вони вже не вперше відвідують Київ. “Нам дуже подобається це місто, воно дуже велике у ньому багато чудових парків, де можна гуляти, відпочивати та просто гарно проводити час”, - розповідають юні танцюристи з Прибалтики.

А молдавани, що вперше взяли участь у фестивалі, були просто в захваті. “Все організовано на вищому рівні! Тут панує неймовірна атмосфера та люди, з якими ми контактуємо, дуже приязні та ввічливі. Ми нещодавно подружилися з хлопцями й дівчатами з Грузії і хочемо продовжити наше спілкування. До речі, під час дискотеки грузини навчили нас деяким елементам грузинських народних танців. А ще нам дуже сподобалося розмальовувати печиво та розписувати писанки”, - розповіли гості з Молдови.

“Нам дуже сподобався Київ – тут надзвичайно красива архітектура і неймовірно велика кількість парків. Незважаючи на те, що у нас було дуже мало часу для спілкування з дітьми з інших країн, ми встигли познайомитися з представниками Грузії, й навчитися танцювати лезгінку. Ми точно знаємо, що ще повернемося сюди для того, щоб отримати більше вражень та емоцій, - сказали танцюристи з Молдови.

Перспективи та подальші плани міжнародного проекту “Ми разом!” є грандіозними, адже з кожним роком він розширює свої горизонти. У квітні в рамках проекту пройде міжнародний фестиваль сучасної хореографії “Арт-Віжіо”. Травень організатори проекту вирішили присвятити музиці - тут пройде одразу два фестивалі: “Музичні Зустрічі” та фестиваль народної музики “Золоте Зерно”.

Завершився Фестиваль “Київське дивоколо” національно-патріотичною композицією “Україна”, яку народний художній колектив хореографічний ансамбль “Квіти України” виконав разом із народним артистом України, поетом і композитором Тарасом Петриненком.

Фото авторів

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

KиевVласть

Чорноус Катерина, Поліна Малюжонок

Теги: новости киева, фестиваль, юн-пресс, Київське дивоколо, ми разом

вторник, 16 октября 2018 г.
20:47
В среду ярмарки пройдут в шести районах Киева (адреса)
20:28
Сегодня в Киеве побит температурный рекорд столетия
20:04
На прошлой неделе в Киеве зарегистрировано 11 428 больных гриппом и ОРВИ
19:48
В ТРЦ Gulliver показали, какие подарки разыграют в свой день рождения
19:28
Аэропорт “Киев” (Жуляны) может ограничить ночные полеты
19:04
В КГГА утверждают, что киевляне на 100% обеспечены медикаментами
18:47
В следующем учебном году в Киеве хотят внедрить карточку киевлянина для школьников (видео)
18:25
“Киевгаз” напоминает абонентам о правилах пользования газом
18:00
В администрации Кличко отказываются разрабатывать генплан Киева и план зонирования
17:41
У Кличко просят 10 млн гривен на спасение древнего городища “Городец Песочный” на Троещине
17:26
Капремонт велотрека в Чабанах обойдется в 3,39 млн гривен
17:04
В Фастове планируют установить скульптуры на сумму свыше 1 млн гривен
16:44
“Нафтогаз” хочет, чтобы киевляне по полной заплатили по долгам Ахметова
16:21
В рамках проекта “Врач в Вашем доме” бесплатно обследовались уже почти 40 тысяч киевлян (график)
16:03
По вине “Киевавтодора” в Киеве сняли асфальт не с той улицы
15:45
До 19 октября в Киеве сохранится высокая пожароопасность
Календарь событий