Лідер гурту “The Erised” Ігор Кириленко: “Пісня “Heroes”, яку ми виконували на відборі до Євробачення, має звернути увагу людей на проблему рабства”
Ігор Кириленко (на фото ліворуч) - один з найзатребуваніших музикантів сучасної української сцени. Створені ним проекти добре знані за кордоном, твори його гурту “The Erised” на пам‘ять знають англійці, а музику електронного гурту “Hidden Element” видають відомі лейбли Німеччини, Австрії, Великобританії. Він пише пісні для власних проектів та інших українських виконавців, грає на гітарі та працює діджеєм у колективі поп-діви Світлани Лободи.
Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV”
Юн-Пресс-KV: Ігоре, розкажи детальніше про свою роботу.
Ігор Кириленко: Музика - це моє життя. Цій справі я присвячую увесь свій час. Я задіяний у декількох проектах, тож байдикувати не доводиться.
Пишу багато електронної музики і видаю її під назвою “Hidden Element”. Цей проект існує більше 6 років. Ми (я та мій партнер Ніл Тарасов) релізимо наші пісні на різних європейських та американських лейблах, таких як Med School, Alphacut, Absys, Pinecone Moonshine, Silent Season. Ці лейбли співпрацюють зі світовими виконавцями, для українського проекту видаватися там велика честь. Та ж історія з гуртом “The Erised”.
Створити цей колектив - то була моя ініціатива, я зібрав до купи талановитих музикантів і усі разом ми почали виступати під назвою “The Erised”. Співаємо англійською, робимо музику у стилі future-pop, а ще ми єдині з українських артистів, хто підписав контракт з Британським лейблом.
Юн-Пресс-KV: Чи важко створити гурт в Україні та зробити його знаним у світі?
Ігор Кириленко: Створювати музику - це покликання. Усі мої проекти не комерційні. Я не є продюсером, що вкладає гроші в гурт та відбиває кошти на корпоративах.
Мої проекти вирізняються з-поміж інших звучанням та якістю музики. Я музикант та композитор, я пишу музику і в моєму розумінні створити гурт - це об‘єднати однодумців у спільний проект, який створюватиме музичний контент.
Інше питання, як зробити так, щоб цей контент почули, побачили та оцінили. Так, це вимагає певних зусиль.
По-перше, потрібно створити оригінальну музику, яку не соромно показати за кордоном. Адже у світі музики, як у будь-якому бізнесі, існує величезна конкуренція.
По-друге, потрібно багато працювати. Я витратив дуже багато часу аби пісні, написані для “The Erised” потрапили до Британського лейблу й, як винагорода за працю, ми отримали контракт.
Можливо все, головне не опускати рук і докладати максимум зусиль.
Юн-Пресс-KV: The Erised виступають у Європі, нещодавно гурт від‘їздив тур по США, а чи в Україні він відомий?
Ігор Кириленко: The Erised існує 4 роки. Історія гурту почалася взимку 2014 року, коли я переїхав до Києва та зустрів інших учасників колективу. Мною була написана пісня “Pray”, що згодом стала візитівкою “The Erised”. Саме з появою цієї пісні почалася історія гурту, завдяки їй нами зацікавилися британці з “Med School” (підрозділ крутого британського лейблу “Hospital Records”).
Зараз ця пісня на всесвітньо відомому ресурсі “Spotify” має більше 1,5 мільйона прослуховувань. Це дуже високий показник серед українських артистів. Серед усіх вітчизняних колег ця пісня посідає третє місце після Джамали та Руслани. Їх пісні набрали більше прослуховувань завдяки перемогам на Євробаченні.
Щодо популярності в Україні - для українського шоу-бізнесу наш колектив є нетиповим. Ми співаємо англійською, тож є неформатні для ротацій на радіо та телебаченню. Але прогресивна молодь знає нашу творчість, слідкують за релізами нових пісень та відвідують наші концерти.
Юн-Пресс-KV: А що означає назва “The Erised”?
Ігор Кириленко: Це віддзеркалення англійського слова “desire”, що означає “бажання”.
Юн-Пресс-KV: До речі, про Євробачення. Цього року “The Erised” брали участь у Національному відборі з піснею “Heroes”, ця пісня за звучанням вирізняється від попереднього репертуару гурту. Чому так?
Ігор Кириленко: Ця пісня особлива, вона сильна за посилом. “Heroes” була створена спеціально для соціального проекту.
Нещодавно я дізнався про існування фонду А21, це всесвітня організація, що займається проблемами рабства. Виявляється в Україні гостро стоїть проблема рабства, дуже багато українців потрапляють у сексуальне або ж трудове рабство, людей викрадають та продають.
Я був вражений зі статистики та дуже хотілося допомогти. Тож я зініціював створення проекту співпраці між гуртом “The Erised” та Фондом А21. Ми написали пісню “Heroes”, це пісня про сильних людей, яким вдалося врятуватися зі скрутного становища та стати героями нашого часу. На концертах ми розповідали слухачам історію цієї пісні та про проблеми рабства.
А ще ми створили футболки, які найближчим часом надійдуть у продаж, а гроші з продажу будуть передані Фонду А21 на допомогу постраждалим від рабства. Це найменше, що я, як творча людина, можу зробити аби допомогти.
Ми плануємо співпрацювати і надалі, тож невипадково, що саме цю пісню гурт обрав для конкурсу Євробачення. Ми хотіли привернути увагу якомога більшої кількості людей в Україні та Європі до існуючої проблеми рабства.
Юн-Пресс-KV: Ти соціально активна людина? Як часто ти береш участь у благодійних проектах?
Ігор Кириленко: Я намагаюсь не бути байдужим до проблем, що існують в нашій країні та світі. Якщо я можу допомогти – завжди допомагаю - грошима, музикою, певними проектами, будь-чим.
Адже не важливо, як багато ти можеш зробити чи дати, якщо кожна людина робитиме хоч щось – матимемо позитивний результат.
Юн-Пресс-KV: Ігор Кириленко - типовий музикант?
Ігор Кириленко: Якщо ми говоримо про стереотипний образ – ні. Я не тусовщик, не женуся за славою.
Мені приємний процес роботи, люблю проводити час на студії, записуючи нові пісні, це мені цікавіше аніж, наприклад, сидіти у барі. Я трудоголік і пишаюся цим.
Я виріс у маленькому містечку Керч, що в Криму. І якби я був не навчений трудитися, то невідомо, де б зараз я був.
Юн-Пресс-KV: Що для тебе є головним у житті?
Ігор Кириленко: Для мене найціннішим та найдорожчим є моя сім’я та, звісно, творчість. Я не уявляю життя без музики.
Але мені, як будь-якій творчій одиниці, потрібна муза. Свою я знайшов, до речі, на роботі. Моя дружина працює директором Світлани Лободи, а я є діджеєм та музикантом у цьому колективі. Це, до речі, ще один з проектів, де я задіяний.
Оскільки ми з однієї сфери, разом нам легко, є порозуміння, тож моя повна віддача музиці та постійна зайнятість не шкодить сім’ї, навпаки, дружина мене підтримує та допомогає. А я присвячую їй пісні.
Юн-Пресс-KV: Вважають, що музиканти - не сімейні люди, вони проводять багато часу на гастролях та присвячують життя музиці. Це не про тебе?
Ігор Кириленко: Ні, вважаю таку думку хибною. Це, скоріше, ще один стереотип, серед моїх колег-музикантів дуже багато гарних сім’янинів. Адже музикант - це лише професія, а пріорітети у житті кожна людина визначає для себе сама.
Музика, звичайно, для мене на першому місці, це справа усього мого життя. Але я знаходжу час й на родину. Ми з дружиною - нетипова сім‘я, адже на сцені ми проводимо більше часу, аніж вдома. Але, не зважаючи на це, ми завжди знаходимо час на сімейні обіди, зустрічі з батьками та рідними, поважаємо традиції й так виховуватимемо нашого сина.
Юн-Пресс-KV: Чи вважаєш себе реалізованим музикантом?
Ігор Кириленко: Я в музиці близько 10 років і для мене це лише початок. Я постійно працюю над собою, вдосконалююся, росту. Це основа успіху у будь-якій сфері.
Важливо не зупинятися на досягнутому. Я хочу аби мою музику знали у світі. Я багато працюю для цього.
Зараз я багато подорожую, мої колективи мають концерти у Європі, Америці - і це неймовірно приємно, коли на іншому кінці світу люди знають твої пісні на пам’ять.
Фото надані гуртом “The Erised”
Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV”