п'ятниця, 22 листопада 2024 г.

Котомісто – простір любові

Котомісто – простір любові

Через важкі двері ви увійдете кудись, та куди саме, не встигнете помітити, бо у вас під ногами миттєво закрутиться кілька котів. Наступну годину мусите весь час дивитися під ноги, бо ризикуватимете наступити на котів, кішок і кошенят найрізноманітніших розмірів, кольорів і нахабності. А ще наступну годину ви тільки і робитимете, що будете гладити, обіймати і фоткати котів.

У притулку всі котики розділені на три групи височенними парканами. Це аби уникнути бійок і конфліктів.

Перша група – це кошенятка, мамусі і хворі. Вони самі лізтимуть до рук. Кошенят багато, деякі настільки малі, що поміщаються на долоні. Вони постійно виглядають так, наче їх щойно помили і вся шерсть прилипла до тільця. Вуха малечі здаються найбільною частиною тіла.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Друга група – це просто коти. Вони, хоч самі не так активно лізуть на руки, але люблять, аби їх погладили. З якоюсь кішкою навіть можна розмовляти, кажеш “мняяяв” – і вона відповідає тим самим.

Третя група – колишні розбишаки. Їх так просто не погладити, бо ви будете для них порожнім  місцем. Хіба хтось глипне на вас зеленющими очиськами і повернеться дупою. Та вони КОЛИШНІ, тож загалом просто трохи незалежніші від інших.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Коти мають свій притулок – сарайчик, де лежать старі матраци і подушки. На стіні – карпатський лижник. Він виконує дві функції – утеплює сарай і захищає пінопласт від котячих пазурів.

Котомісто розташоване на території Київського зоопарку і загалом має такий вигляд, наче будівельники на пустищі раптом захотіли домашнього затишку. Притулок розташований поза територією вольєрів (тобто, відійшовши від котиків, ви не наштовхнетесь на слона), і виглядає, наче оазис на будівництві.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

У 2010 році Спілка вільних журналістів “Природа над усе” звернула увагу на знищення котів у столичному Зоопарку. Журналісти пішли до директора зоосаду, і той дозволив їм взяти котів у свої руки. Навіть віддав невеличкий шмат території на задвірках зоопарку. Журналісти зібрали котів, вилікували їх від хвороб, простерилізували, побудували високі паркани, аби котейки не втекли жити до тигрів, оббили сарайчик лижниками і тепер мають 78 пухнастих жителів котомістечка. Притулок знаходиться за адресою Зоологічна 4а. Нових котів туди не приймають, бо все тримається на волонтерах, яких не густо.

Тепер коти мають кілька десятків квадратних метрів травички і кущів та веселу компанію, аби жити, доки їх не заберуть господарі. А господарі мають знайтися, бо ж яка то людина без м'якого додатку в постіль?

Ось так  ми, юні журналісти ІТА “ЮН-ПРЕС”, в День захисту тварин познайомилися з чудовим “Простором любові” – “Котомістом”, з його хвостатими мешканцями та його засновницею, журналісткою, письменницею Ангеліною Яр та волонтерами-янголами котів Олегом і Марією.

Саме Ангеліна Яр стала засновницею "Котоміста.

"Іноді люди самі приносять під двері кошенят, але це краще, ніж знаходити їх десь на вулицях холодними та голодними", – розповідає пані Ангеліна, – "Іноді коти й самі заходять до нас, перелазячи через паркан і знаходять собі притулок."

Усі коти у містечку стерилізовані й мають щеплення. На це йде чимало  коштів, але є добрі люди, які допомагають.  

Найбільше мені запам'ятався кіт Манул, він був "важаком" їх вольєру та виглядав дуже важливо та велично. А зустрічав і проводжав нас дуже дружелюбний і грайливий кіт Ізюм. Він весь час ходив по-під ногами та намагався звернути на себе увагу.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Я вважаю, що такі місця як "Котомісто" дуже важливі для тваринок та для самих людей. Тут коти можуть знайти притулок, отримати ветеринарну допомогу та бути завжди ситими й приголубленими. А ще тваринки можуть знайти собі дім та нових  господарів, які будуть їх любити і оберігати.

КиевVласть

Юлія Гузь, Анна Герасимець

Теги: дети, Общество, приют, забота, юн-прес, котомисто

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.