субота, 14 грудня 2024 г.

Карантин. Перші думки

Карантин. Перші думки

Ви пам'ятаєте перші дні карантину? Чи може здогадки, думки, які тоді кружляли у голові? Ось я згадав про це, коли сидів за виконанням домашнього завдання. Звичайно, замість зошитів, ручок і сайтів по літературі, мові та культурі, зараз на столі переді мною знаходиться чашка свіжого чаю, тарілка з бутербродами й улюблений історічний журнал.

Перечитуючи котрий раз випуск, я зачитав уривок, у якому розповідалося про наслідки іспанського грипу і пасивного ставлення до хвороби. Тут написано, що грип дістав назву іспанський, бо саме Іспанія стала першою країною, яка заявила про пандемію, коли в одній країні щодня помирали тисячі людей, а померлими від грипу людьмий заповнювали театри, готелі, вулиці великих міст. Від такого чтива навіть лячно стає.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Відсунувши журнал подалі, рука простягнулась до чаю. Хотілось більше не повертатися до теми пандемій, та мимоволі я почав згадувати про початок карантину в Україні.

Чесно кажучи, спочатку не міг взагалі пригадати день відліку карантину. Знадобилося приблизно хвилин 5 роздумів, щоб зрозуміти: на карантині країна сидить більше семи тижнів – майже  два місяці. Точніше, все почалося 11 березня. Тоді, ще за день до самого карантину, я з одногрупники по декілька разів переслухували промову Віталія Кличка, де він розповідав про введення цього стану. Ми намагалися знайти у його зверненні те тихе й швидкоплинне “закриття... вишів”, до якого ми ставилися більш негативно, ніж позитивно. Ніхто не хотів відпрацьовувати навчання на вихідних чи влітку. Пригадую також дискусії на парах на теми: “Закриють нас чи ні”, “Потрібно це все вводити взагалі чи знов ні”. Через хвилюючі нас питання ми постійно ганяли вчителя до директора за відповідями.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

На той час перші думки про карантин були далеко не добрі. Я вважав це дурницею з боку нашої влади. У нас тоді не було жодного підтвердження випадку зараження вірусом. До того ж на вулиці  ставало тепліше, голова забита навчанням та підготовкою до ЗНО. На карантин здебільш дивилися як на канікули.

У мене, наприклад, був план: два дні пролежати у ліжку, а потім піти собі гуляти по вулиці, зустрічатися з друзями й просто гарно проводити час.

Що можна сказати: думки молодого дурного хлопця.

Хоча чому дурного? Я просто не відчував небезпеки. Коли лихо наступає десь далеко від тебе – ти не сильно хвилюєшся за своє життя й життя близьких, та коли це лихо наближається до твоєї оселі, тоді ти тільки й робиш, що намагаєшся уникнути найгіршого сценарію.

Сьогодні далі магазину й довкола дому намагаюсь не ходити, багато п’ю чаю, дотримуюсь правил  гігієни, читаю, пишу книгу, готуюся до ЗНО та весь час слідкую за ситуацією у світі, в Україні та в Києві. А ще – ледве встигаю виконувати всі завдання, які нам задають дистанційно! Їх у кілька разів більше, ніж коли нормально ходили на навчання! Загалом, перший місяць карантину був не самий веселий... тож я не жалкую, що не зміг виконати усі пункти плану. Краще трохи пересидіти  у чотирьох стінах, ніж наражати себе та інших на небезпеку і змушувати владу продовжувати карантин.

Не встиг моргнути й оком, як бутербродів на тарілці не стало, а чашка майже порожня.

Знаєте, думка в мене про карантин з кожним днем ставала дедалі кращою, допоки їй не пришли на заміну інші. Наприклад: "Як добре все ж таки, що хоч як ми не називали нашу владу, за нас все ж таки турбуються. Десь вони були далекоглядними".

Ех... краще піду, зроблю собі ще чай… Але весна бере своє! І дуже хочеться на волю.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

КиевVласть

Олександр Кухар, гурток “Репортери”

Теги: карантин, COVID-19, юн-пресс

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.