неділя, 15 грудня 2024 г.

Дніпровчани обговорили перспективи місцевого заказника “Радунка”

Дніпровчани обговорили перспективи місцевого заказника “Радунка”

В Дніпровській РДА відбувся круглий стіл "Перспективи розвитку території  навколо озера Радунки" за участю громадськості, депутатів Київради та представників комунальних організацій, які порядкують зоною відпочинку навколо Озеро Радунка. 

Ініціаторами заходу стали захисники озера, зокрема активістки Людмила Шашкіна та Наталія Баландіна. Модератором круглого столу був голова Громадської ради Анатолій Павленко, який неодноразово вгамовував "градус" емоцій представників різних сторін.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Представники депутатської більшості в міськраді Сергій Артеменко та Олена Овраменко повідомили про те, що в бюджеті на поточний рік закладено 8,5 млн гривень на другий етап капітального ремонту парку, що являє собою благоустрій території. Овраменко зазначила, що замість проектної документації за 3 млн гривень краще зробити благоустрій у вигляді доріжок озеленення та заміни лав. Вона закликає чимдуж розпочати ці роботи, а її колега по фракції – пришвидшити призначення торгів.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Від громади виступила Наталія Баландіна, активістка ГАВР, закликавши врахувати потреби 12 частин цільової аудиторії користувачів парку, які представлені в резолюціях проведених раніше фокус-груп. "Просимо депутатів краще інформувати громадськість про плани та залучати до напрацювання єдиного плану рішень."

Депутат Вадим Васильчук повідомив, що лише на найближчу сесію подано проект рішення по виділенню земельних ділянок заказнику. Також він зазначив, що "Київзеленбуд" затримує спроби проведення тендеру на проектну документацію. "Сам закон говорить, що спочатку має бути проект реконструкції. До нього обов'язково мають увійти напрацювання громади. Всі роботи потрібно робити згідно певного плану."

Євген Ковшун з районного УЗН поскаржився, що надання природоохоронного статусу має й інший "бік медалі". Мовляв, розміщення певних об'єктів, таких, як туалет чи амфітеатр, потребує численних погоджень. "Капітальний ремонт: впродовж 5 років після робіт на ділянці заборонено проводити нові роботи. Я за проект, але я і за єдиний стиль." За словами Ковшуна, оформлення землі "Київзеленбудом" прискорило б процес проектування.

Представник КО "Київзеленбуд" Володимир Ляхович запевнив, що капремонт буде проходити по існуючим доріжкам. "Наступного тижня ми закінчимо всі розрахунки, подамо на експертизу й до 21 березня розмістимо торги на Prozorro. Так, щоб на початку травня приступити до робіт."

Учасникам круглого столу представили "Концепцію благоустрою ландшафтного заказника місцевого значення "Радунка", яку кілька років тому на основі фокус-груп ГАВР підготувала група ландшафтних архітекторів на чолі з Людмилою Білодід.

Оформлення землі КЗБ, зміни до статуту балансоутримувача території в статті повноважень, розпорядження КМДА на проектування та його фінансування, видача містобудівних умов та обмежень департаментом містобудування, тендер на проектні роботи, істотні умови, розпорядження про фінансування реконструкції і, нарешті – виконання робіт ­– ось дорожня карта, яку визначили учасники круглого столу.

За його результатами вирішено створити робочу групу з активістами масивів Воскресенка та Райдужний для ефективнішої комунікації та напрацювання проектних рішень облаштування території.

Нагадаємо в 2017 році Київрада надала зоні навколо озера статус ландшафтного заказника. Останніми роками відбулась реконструкція північної частини зони відпочинку. Активісти руху ГАВР (Громадські активісти Воскресенки та Райдужного) та громадської організації "Воскресенська Слобода" провели фокус-групи з представниками різних категорій користувачів зони відпочинку та сформували концепцію розвитку території. Сама концепція була презентована під час святкування Дня Києва на озері Радунка.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Фото: Владислав Степаненко (за підтримки громадського проекту “Молодіжна школа медіапроектів” (#MolodMedia)

Відеозапис заходу з'явиться незабаром на каналі: youtube.com/RajKyiv 

КиевVласть

Владислав Степаненко

Теги: реконструкция, юн-пресс, озеро, радунка

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.