четверг, 2 апреля 2020 г.

Дніпровчани обговорили перспективи місцевого заказника “Радунка”

Дніпровчани обговорили перспективи місцевого заказника “Радунка”

В Дніпровській РДА відбувся круглий стіл "Перспективи розвитку території  навколо озера Радунки" за участю громадськості, депутатів Київради та представників комунальних організацій, які порядкують зоною відпочинку навколо Озеро Радунка. 

Ініціаторами заходу стали захисники озера, зокрема активістки Людмила Шашкіна та Наталія Баландіна. Модератором круглого столу був голова Громадської ради Анатолій Павленко, який неодноразово вгамовував "градус" емоцій представників різних сторін.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Представники депутатської більшості в міськраді Сергій Артеменко та Олена Овраменко повідомили про те, що в бюджеті на поточний рік закладено 8,5 млн гривень на другий етап капітального ремонту парку, що являє собою благоустрій території. Овраменко зазначила, що замість проектної документації за 3 млн гривень краще зробити благоустрій у вигляді доріжок озеленення та заміни лав. Вона закликає чимдуж розпочати ці роботи, а її колега по фракції – пришвидшити призначення торгів.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Від громади виступила Наталія Баландіна, активістка ГАВР, закликавши врахувати потреби 12 частин цільової аудиторії користувачів парку, які представлені в резолюціях проведених раніше фокус-груп. "Просимо депутатів краще інформувати громадськість про плани та залучати до напрацювання єдиного плану рішень."

Депутат Вадим Васильчук повідомив, що лише на найближчу сесію подано проект рішення по виділенню земельних ділянок заказнику. Також він зазначив, що "Київзеленбуд" затримує спроби проведення тендеру на проектну документацію. "Сам закон говорить, що спочатку має бути проект реконструкції. До нього обов'язково мають увійти напрацювання громади. Всі роботи потрібно робити згідно певного плану."

Євген Ковшун з районного УЗН поскаржився, що надання природоохоронного статусу має й інший "бік медалі". Мовляв, розміщення певних об'єктів, таких, як туалет чи амфітеатр, потребує численних погоджень. "Капітальний ремонт: впродовж 5 років після робіт на ділянці заборонено проводити нові роботи. Я за проект, але я і за єдиний стиль." За словами Ковшуна, оформлення землі "Київзеленбудом" прискорило б процес проектування.

Представник КО "Київзеленбуд" Володимир Ляхович запевнив, що капремонт буде проходити по існуючим доріжкам. "Наступного тижня ми закінчимо всі розрахунки, подамо на експертизу й до 21 березня розмістимо торги на Prozorro. Так, щоб на початку травня приступити до робіт."

Учасникам круглого столу представили "Концепцію благоустрою ландшафтного заказника місцевого значення "Радунка", яку кілька років тому на основі фокус-груп ГАВР підготувала група ландшафтних архітекторів на чолі з Людмилою Білодід.

Оформлення землі КЗБ, зміни до статуту балансоутримувача території в статті повноважень, розпорядження КМДА на проектування та його фінансування, видача містобудівних умов та обмежень департаментом містобудування, тендер на проектні роботи, істотні умови, розпорядження про фінансування реконструкції і, нарешті – виконання робіт ­– ось дорожня карта, яку визначили учасники круглого столу.

За його результатами вирішено створити робочу групу з активістами масивів Воскресенка та Райдужний для ефективнішої комунікації та напрацювання проектних рішень облаштування території.

Нагадаємо в 2017 році Київрада надала зоні навколо озера статус ландшафтного заказника. Останніми роками відбулась реконструкція північної частини зони відпочинку. Активісти руху ГАВР (Громадські активісти Воскресенки та Райдужного) та громадської організації "Воскресенська Слобода" провели фокус-групи з представниками різних категорій користувачів зони відпочинку та сформували концепцію розвитку території. Сама концепція була презентована під час святкування Дня Києва на озері Радунка.

Материал подготовлен в рамках Проекта "Юн-Пресс-KV"

Фото: Владислав Степаненко (за підтримки громадського проекту “Молодіжна школа медіапроектів” (#MolodMedia)

Відеозапис заходу з'явиться незабаром на каналі: youtube.com/RajKyiv 

КиевVласть

Владислав Степаненко

Теги: реконструкция, юн-пресс, озеро, радунка

четверг, 2 апреля 2020 г.
19:22
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
20:45
Премию “Киевская пектораль” вручили в дистанционном режиме (видео)
20:35
Науменко хочет на период карантина не оценивать работу лифтов (документ)
20:24
Экс-министр финансов Уманский считает, что его уволили из-за борьбы с хищениями НДС
20:04
Советник мэра Бахматов хочет собрать 10,6 млн гривен на 17-ю горбольницу для борьбы с COVID-19
19:45
КП “Информатика” заплатило очередные 300 млн гривен за автоматизацию внешнего освещения Киева
19:24
Под Тетиевым на Киевщине активисты поймали фуру со львовским мусором (фото)
19:02
Советник Кличко утверждает, что в Киеве специальный мониторинговый центр контролирует соблюдение гражданами самоизоляции
18:45
Власти Киевщины обещают до 5 мая выплатить матпомощь ветеранам войны и жертвам нацистских преследований
18:24
“Киевпастранс” обязан перевозить медперсонал для приема больных с подозрением на COVID-19 (документ)
18:06
Кличко попросили отчитаться о целесообразности доставки из Китая малочувствительных экспресс-тестов на коронавирус
17:47
В Киеве неизвестные ворвались офис Госрезерва и требовали отчитаться о распределении медицинских масок
17:26
Перечень киевских больниц для приема больных с подозрением на COVID-19 (документ)
17:04
Служебную квартиру в столице стоимостью 3 млн гривен через суд вернули в собственность государства
16:44
На столичном Крещатике на выходных частично ограничат движение (схема)
16:26
СБУ предотвратила на Киевщине торговлю оружием и боеприпасами из зоны ООС (фото, видео)
Календарь событий