субота, 20 квітня 2024 г.

Дитячий голос враховується!

Дитячий голос враховується!

У Київському Палаці дітей та юнацтва відбувся масштабний дитячо-юнацький  форум “М-18” - “Менші 18 - ми можемо більше!”

Майже дві тисячі  підлітків столиці узяли участь у різноманітних майстер-класах, дискусіях з відомими людьми, депутатами Київради, мали можливість висловити свою думку з багатьох актуальних питань сьогодення, і, навіть, взяти участь у перших дитячих виборах  під назвою "Партія моєї мрії".

Матеріал створено в рамках Проекту  "Юн-Пресс-KV

Юні журналісти  ІТА “ЮН-ПРЕС”  створили перс-центр форуму: вели прямі репортажі, готували новини й фоторепортажі, брали інтерв’ю – висвітлювали життя Форуму.

Особливістю цьогорічного Форуму є проведення дитячих виборів М-18 як імітаційної гри “Партія, якій Я довіряю”. Під час Форуму було створено справжню виборчу дільницю, з кабінками, реєстрацією, спостерігачами, а всі бажаючі віком від 11 до 17 років могли відчути себе виборцями і  віддати свій голос за одну з партій. Головна відмінність виборів “Партія, якій Я довіряю” в тому, що у виборчих бюлетенів назви політичних партій були приховані за літерами ( партія А, партія Б тощо). Для гри відібрані 10 діючих партій різної ідеології й різної популярності. Юним виборцям пропонується зробити свій вибір, орієнтуючись лише на зміст передвиборчих партійних програм, а не на назву партії чи ім’я її лідера. Всі функції модераторів виконували старшокласники столичних шкіл.

- Я задоволена представленими на виборах кандидатами, - розповідає  лідер  учнівського самоврядування Дніпровського району Дар'я Масленко, - Я очікувала, що має бути щось масштабне  й актуальне, але, навіть, не думала, що настільки!  Мені сподобалося саме прагнення людей спрямовуватися до шляху демократії та цінностей саме особистості людей, а не взагалі. Мене зацікавили всі новаторські ідеї та нововведення, які представляли. Тому я не стільки обирала, скільки хотіла дізнатися більше.

Данило Мартиненко, лідер районної асоціації "Старшокласник" Святошинського району зазаначив: “Насамперед, я звертав увагу на ідеї, які запропонувала молодь. Мені було цікаво те, які питання її цікавлять. Найбільше мені сподобалася партія “Д”, тому, що там написано про воєнні дії і про те, що наша Україна може дати відсіч країні-агресору й вона спроможна допомагати іншим країнам у військовому плані. Я вважаю, що на даний момент це актуально і потрібно нашій країні”.


"Я прийшла сюди аби допомогти щось змінити в Києві, а ще тому,  що я цікавлюсь політикою, проте політиком бути не хочу", - додає 13-річна  Тамара Чмір.  

Заступник директора Київського ліцею бізнесу, член оргкомітету фестивалю Павло Кузьменко зазначив, що для нього Форум М-18 - це  можливість виявлення власної думки дітей, керування великим івентом,  який уже втретє збирає 2000-3000 учасників.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

- M-18: М- це молодість, 1 - це ви завжди будете першими, а 8 - це безкінечність, - каже депутат Київради  Ігор Мірошниченко, - Екологічна проблема є однією з найважливіших у нашому місті. Мені страшенно сподобалася стінівка, на якій написано: “Сьогодні ми граємо в політику, щоб завтра політики не грали нами”! Я в захваті від цього заходу, і сподіваюся, що молодь, особливо учасники М-18 стануть активними політичними діячами і в майбутньому допоможуть розвиватися Києву.

На київському дитячому форумі М18  відбулося засідання круглого столу за участі міжнародних експертів, донорських організацій, депутатів і організаторів Форуму на тему “Становлення громадянина. Практика участі дітей і молоді у справах громади”. А також панельні дискусії з депутатами міськради  на теми:  "Київ -місто відповідальних громадян. Сьогодні діти - завтра народ", “Київ – smart City. Як діти можуть допомогти місту стати розумним?”, “Круті діти – круті ідеї: “Я – винахідник і науковець”,  “Круті діти – круті ідеї. Як поразку на старті перетворити на перемогу на фініші”, “Круті діти – круті ідеї: “Я – посол миру!”, “Київ – місто дружнє до дітей. Як діти і молодь змінюють Київ”,  “Київ – місто чемпіонів! Як стати на п’єдестал переможця!”

З молоддю спілкувалися депутати Київради Алла Шлапак, Наталія Шульга, Дмитро Стрижов, який крім усього є віце-президентом Федерації Панкратіону України, Олесь Маляревич, Ігор Мірошніченко, Ігор Грушко та депутат обласної ради Володимир Удовиченко.

-  Я щаслива, що серед учасників Форуму так багато дівчат, тому що потрібно більше представників прекрасної статі залучати до політики, - сказала Алла Шлапак і додала, що готова співпрацювати з дитячо-юнацькими проектами та ідеями. До речі, депутат зацікавилася проектом юних журналістів ІТА “ЮН-ПРЕС” “Журналістське розслідування/дослідження “Київ крізь призму журналістики” й пообіцяла підтримку дитячим ідеям і дослідженням.

Депутат Київради Наталія Шульга запровадила Дитячу дорадчу раду.

 “Ви, підлітки й молодь,  будете приймати рішення, безпосередньо з депутатською комісією. А тепер питання до вас, учнівське самоврядування: чи готові ви до цього?”, - звернулася депутат до старшокласників і пообіцяла любіювати дитячі проекти на сесіях Київради.  Депутати зазначили, що вони завжди готові простягнути руку допомоги підліткам.

Під час дискусійного кінозалу " Нам є що сказати" одним з головних спікерів був В'ячеслав Соломка - актор, телеведучий та “журналіст не за професією”, як запевняє він сам. Актор розповів свою історію успіху, як він став телеведучим на найвідоміших каналах України: "Будучи актором, мені не завжди траплялись ролі, які мені до душі. Інколи було важко увійти в роль.  Люди, вмійте сміятись над собою! - каже В'ячеслав, -  Перед тим, як говорити про когось, подивись на себе і зрозумій, що ти такий же."

 “Родзинкою” Форуму став “зірковий” гість – Святослав Вакарчук. Співак не лише радував учасників заходу виконанням пісень, а й спілкувався з молоддю, ділився секретами свого успіху.

Матеріал створено в рамках Проекту  "Юн-Пресс-KV

KиевVласть

Марина Войтович, Максим Кучер, Николай Шмундир

Теги: новости киева, юн-пресс, форум М18

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.