пятница, 19 октября 2018 г.

Дідусь, який має крила…

Дідусь, який має крила…

Коли я була маленькою і ходила у садочок, виховательки інколи запитували мене, ким працює мій тато. Я чесно відповідала, що тата в мене немає, зате є чудовий дідусь.

І мешкає він далеко-далеко – в Ізраїлі. Там завжди тепло й сонячно, а всі люди завжди у гарному настрої. Принаймні мені так здавалося, коли я розмовляла по телефону з дідом Борисом і завжди уявляла, як він щиро усміхається. А потім дивилася на фото, де був зображений справжнісінький клоун у яскравому гримі, з кольоровим капелюхом і величезною краваткою-метеликом на шиї і мріяла, що колись-таки він знову, як у дитинстві, приїде до мене у гості. І буде жонглювати, мов у цирку кульками, показувати фокуси та співати пісень.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV

Так, мій дідусь Борис – артист, він займається пантомімою і завжди захоплювався цим мистецтвом. І коли у часи Радянського Союзу жив у Києві, і коли на початку дев’яностих переїхав у пошуках кращої долі до Землі Обітованої. Там він  теж сподівався організувати свій творчий колектив, дитячу студію пантоміми. Однак, не так сталося як гадалося. Усі його проекти лопалися, мов бульбашки. Залишалось тільки виступати самому у  ролі мовчазного кумедного дивака, який може мовою рухів міг сказати набагато більше, аніж деякі співаки, музиканти чи танцюристи.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Перше вересня стало для мене, мабуть, найбільшим святом у житті. І не лише тому, що я дуже хотіла одягти гарну форму, а й тому, що у перший клас мене повели найрідніші люди –  мама і дідусь.  А після уроків ми з дідусем гуляли парком і він розповідав про свої акторські історії, які здавалися мені цікавішими за казки. У одній “казці” він грав міма у фільмі “Храни меня, мой талисман”, що його зняв відомий режисер Роман Балаян. Дідусь згадував, як він, простий київський артист Борис Таратута, проживав свою роль у кадрі і просто спілкувався й жартував на знімальному майданчику з такими зірками радянського кіно як Олександр Абдулов, Олег Янковський, Тетяна Друбич.

Друга історія була ще цікавішою. Мабуть, всі добре знають, хто така Мілла Йовович, талановита актриса та світова знаменитість. А ще – донька популярної актриси Галини Логинової, з якою у молодості товаришував мій дідусь. Саме він, за його “версією”, порадив Галині переїхати разом із чоловіком і маленькою донечкою до Америки, де з гарної дівчинки можна зробити зірку кіно. Він дуже гордий з того, що свого часу дав таку мудру пораду.

Я дуже пишаюся своїм дідусем. Таким, яким він був…. За життя… Мрійником, великою дитиною, котра засинала і просиналася з якимось неймовірними ідеями, творчими задумами. Митцем, думку якого поважали відомий ведучий Ілля Ноябрьов та знаний мультиплікатор Давид Черкаський, композитор Володимир Бистряков і театральний режисер Віталій Малахов. Для мене ж усміхнений рудоволосий дідусь завжди був просто великим сонечком, яке зігріває усіх своїм промінням…

В YouTube є невеличкий документальний фільм про міма Бориса Таратуту.  Там є фрагменти його виступів на сцені, кадри з художніх фільмів. Але особливо мене вражає уривок чорно-білої стрічки, де ще молодий дідусь летить у дельтаплані і задумливо дивиться у далечінь…

Мабуть, доки на світі існуватимуть такі романтики, які не хочуть, як і мій дідусь, “спускатися з небес на землю”, буде існувати справжнє мистецтво. І народжуватимуться такі чудові, як у Ліни Костенко, вірші:

Людина нібито не літає...

А крила має. А крила має!

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV

Фото: kino-teatr.ru

KиевVласть

Добжанська Софія, 8 кл., лауреат Міжнародного фестивалю "Прес-весна на Дніпрових схилах"

пятница, 19 октября 2018 г.
12:04
В пятницу из-за аварий без воды остались жители семи улиц Киева
11:44
Губернатора Горгана просят выделить деньги на бензин машинам скорой помощи столичного региона
11:21
Кличко: В Киеве начался отопительный сезон, тепло уже подается в учебные и лечебные заведения
11:03
На выходных ярмарки изменят движение трех маршрутов общественного транспорта в Киеве (график)
10:48
Киевсовет решил создать Центр комплексной реабилитации инвалидов в Днепровском районе
10:26
Из-за поломки поезда в Киевском метро частично закрыта ветка “Теремки - Героев Днепра”
10:17
Рвет трубы: столичные теплосети не выдерживают возобновления подачи горячей воды (видео)
10:02
Курс валют в Киеве: 19 октября 2018
09:42
ТРЦ Gulliver опубликовали тайминг своего дня рождения и назвали ведущих праздника
09:27
КГГА “потеряла” деньги, выделенные на капремонт межквартальных проездов и дворов Днепровского района
09:03
Столичный мусоросжигающий завод “Энергия” стал избирательно принимать мусор на переработку
07:15
Плановые отключения электроэнергии в Киевской области 19 октября 2018 года (полный список населенных пунктов)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 19 октября 2018
четверг, 18 октября 2018 г.
20:45
В пятницу ярмарки пройдут в восьми районах Киева (адреса)
20:29
“EXPO-2025” может пройти в Азербайджане
20:18
Gulliver упростил условия розыгрыша смартфона Huawei
Календарь событий
КП “Киевблагоустройство” стало фигурантом очередного уголовного дела
19 октября 2018 г. 09:00
КП “Киевблагоустройство” стало фигурантом очередного уголовного дела
Правоохранительные органы продолжают расследовать преступную деятельность КП “Киевблагоустройство”. По факту заключения предприятием договора с сомнительным ООО "Вистекс-Компани" на сумму 8 млн 910 тыс. гривен Нацполицией было открыто еще одно уголовное дело. Следствие уверено - часть денег, выплаченных якобы за снос МАФов, была обналичена путем перечисления на фиктивные предприятия за якобы выполненные услуги и присвоена директором КП "Киевблагоустройство". Пока правоохранители принудительно изымали в коммунальном предприятии документы, скандальное ООО "Вистекс-Компани" успели перерегистрировать на жительницу оккупированного Крыма, откуда родом предполагаемый создатель и куратор вышеуказанных схем - нынешний нардеп от “БПП”, советник мэра Киева по вопросам благоустройства Дмитрий Белоцерковец (на фото по центру).