п'ятниця, 24 січня 2025 г.

Ада Роговцева презентувала третю біографічну книгу “Прості речі”

Ада Роговцева презентувала третю біографічну книгу “Прості речі”

Вісім розмов з неперевершеною жінкою, народною артисткою і героєм України. Вісім відвертих і щирих розмов про непересічну долю. Вісім душевних розмов про живих і тих, що відійшли в небуття. Вісім сповідей про любов, дружбу і Україну. Вісім розмов з Адою Роговцевою.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV

Ці вісім розмов стали основою книги “Прості речі”, книги-інтерв`ю з журналісткою Тетяною Терен і театральним критиком Анною Липківською. З текстів ми дізнаємось не лише про життєвий шлях геніальної акторки Ади Роговцевої, а й про знакові події й відомих особистостей – її колег і друзів.

Презентація пройшла 29 березня в столичному Будинку кіно. Це місце є символічним для акторки, адже, як сказала сама Ада Роговцева – це Будинок її чоловіка, її друзів.

Червона зала ледь вмістила величезну кількість людей різного віку, які прийшли на творчий вечір легенди українського театру. Автори книги Тетяна Терен і Анна Липківська розповіли, як тяжко було писати питання для інтерв’ю, адже вже стільки розмов було записано з Адою Роговцевою, вона вже мала й три власних книги, а важливо було не повторитися, щоб на світ вийшло щось дійсно унікальне.

Сама Ада зізналася, що спочатку не вірила в те, що ця книга зможе вийти. Але вона щиро давала відповіді на усі поставлені питання, по 5-6 годин розповідала про своє життя. А коли книга вже була готова, то попросила доньку перечитати і виправити можливі помилки (дати, імена тощо). Дочка акторки – Катерина Степанкова – була редактором і попередніх її книг.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Якось в інтерв’ю Ада Роговцева сказала: “…Мистецтво ‑ як космічний вітер. Це натхнення, це легке дихання”.

Згадуєш ролі, театральні й у кіно, Ади Миколаївни  - і мимоволі замислюєшся: невже справді для акторки кожна нова роль ‑ натхненний злет у новий вимір свого  мистецького Я, новий шанс відкриття себе передусім для себе, невже цей захоплений подив від перевтілення в сценічний чи кінематографічний образ є для неї органічним, не награним?

Болісно сприймала Ада Миколаївна приниження її гідності, честі митця і людини. Хто не пам’ятає, як витискали її з Київського театру ім. Лесі Українки, якому вона своєю грою здобула широку популярність?

35 років на сцені цього театру, в трупу якого потрапила ще студенткою, була в центрі уваги ця талановита актриса. Люди приїздили з інших міст Союзу, щоб потрапити на “Варшавську мелодію” й інші вистави, де грала легендарна Ада.

Роль юної студентки Гелени Ада Роговцева зіграла 670 разів. Не випадково ця “Мелодія” відродилася в грі Ади Роговцевої та її доньки Катерини у виставі “Варшавська мелодія-2”. Тільки тепер роль молоденької Гелени у “Варшавській мелодії-2” виконує її донька Катя, а старшу Гелену грає Ада Миколаївна.

З цією виставою актриси неодноразово були в зоні АТО, майже на “нулі”, збирали кошти для поранених бійців, лікували словом.

А ще - уривки з вистав “Будьте, як вдома”, “Схоже на щастя”, вірші українських і російських поетів. І так - чотири роки поспіль!

Зразу ж після вторгнення Росії в Крим Ада Роговцева ухвалює категоричне рішення: більше зніматися в Росії не буду!

Вона заявила: “Я відстоюю українську ідею. Відстоюю те, щоб державна мова в нас була українська”. І повторює це постійно.

В Росії народну артистку Радянського Союзу оголосили злочинцем і персоною нон-грата. Для Ади це було дуже болюче.

Актриса щаслива, що в такому поважному віці так інтенсивно працює: “Я з роботи, і не тільки творчої, черпаю енергію, наснагу, радість”.

Із великою насолодою переживає ті миті, коли після гастролей, зйомок, вистав, виступів і зустрічей вона повертається у своє село Жереб’ятин, що під Києвом. Тут, на місцевому цвинтарі похований її Костя, славетний актор Костянтин Степанков і син Костянтин.

Як щиро, правдиво гірко і натхненно оповіла Ада Роговцева в книзі “Мій Костя” про свою безоглядну закоханість у цього красеня ‑ свого викладача, про своє невимовне сприйняття чорного смутку, що нагадує страшний сон, про дику втому і неймовірну мобілізацію духовних і фізичних сил задля праці.

“Я вмерла разом з ними, - каже актриса, - але живу, бо у мене є Катя. Живу заради збереження пам’яті чоловіка, заради того, щоб написати нову книгу, присвячену родині, тіткам, бабусям, рідні. Своєї і Кості”.

Створено своєрідну родинну сагу-трилогію “Мій Костя”, “Свідоцтво про життя”, “Прості речі”.

Впродовж вечора Ада Роговцева розповідала цікаві і чутливі історії про свою долю, життєву позицію, дорогих серцю людей. Разом з донькою й актрисою Лялею Руснак вони читали жіночі поезії, співали й віддавали шанувальникам.

Глядачі сміялися і плакали, але ніхто не залишився байдужим.

Півторагодинний творчий вечір традиційно завершився автограф-сесією.

До книги увійшли архівні, опубліковані вперше, фото. Вона буде цікавою усім, хто любить український кінематограф і театр.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV

Фото: “День”

KиевVласть

Ольга Кондратюк, Наталя Плохотнюк

Теги: новости киева, юн-пресс, интервью, ада роговцева, книга-интервью, прості речі

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.