понеділок, 20 травня 2024 г.

В травні 2022 року Департамент охорони культурної спадщини КМДА збільшив дозволену висоту забудови Старого Подолу з 15 до 42 метрів

В травні 2022 року Департамент охорони культурної спадщини КМДА збільшив дозволену висоту забудови Старого Подолу з 15 до 42 метрів

Департамент охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації (КМДА) в травні 2022 року, щойно ЗСУ відігнали від Києва російських окупантів, затвердив збільшення дозволеної висоти забудови Старого Подолу з 15 до 27 метрів. Ба більше, в деяких випадках висота забудов може сягати і до 42 метрів. 

Про це KВ стало відомо з допису на Facebook-сторінці експерта з аналізу конфліктних забудов Георгія Могильного. 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Випадково дізнався, чим у травні минулого року займався Департамент охорони культурної спадщини КМДА. Ви трохи здивуєтесь, але вони займалися збільшенням дозволеної висоти забудови Подолу, затверджуючи нову документацію щодо режимів використання ландшафтної пам'ятки "Історичний ландшафт Київських гір та долини ріки Дніпро". Підвищили нічогенько так – з 15 до 27 метрів, а для особливо талановитих забудовників навіть створили анклав до 42 метрів”, – написав Могильний. 

За його словами, Консультативна рада Департаменту охорони культурної спадщини 19 травня підтримала науково-проектну документацію щодо режимів використання ландшафтної пам'ятки "Історичний ландшафт Київських гір та долини ріки Дніпро". 

І вже 24 травня Департамент охорони культурної спадщини затвердив відповідний наказ, а 26 травня наказ було зареєстровано в Міністерстві юстиції. 


Згідно наказу, було затверджено нові межі та режими використання зон охорони пам’ятки ландшафту в межах Залізничного шосе, Звіринецького провулку, вулиць Звіринецької, Михайла Бойчука, бульвару Лесі Українки, вулиць Басейної, Лютеранської, Михайла Грушевського, Заньковецької, Алеї Героїв Небесної Сотні, Великої Житомирської та інших. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Наразі очолює департамент у статусі в.о. Ірина Черненко, яка раніше була заступницею Олександра Никоряка (на фото). Никоряка мер Києва Віталій Кличко звільнив 7 червня за його заявою – через те, що Олександр Никоряк під час комендантської години з дружиною відвідав столичний ресторан забудовника Артура Мхітаряна в компанії з цим забудовником.

Втім, звільнення не було б, якби журналісти не зафільмували цю подію. Нагадаємо, до свого призначення в КМДА Олександр Никоряк був відомий як співак Олександр Fortado.

Читайте: Кличко звільнив порушника комендантської години Никоряка з посади директора Департаменту охорони культурної спадщини КМДА  

Нагадаємо, у травні Київрада у першому читанні погодила проєкт рішення щодо поновлення власнику даної будівлі – ТОВ “Дніпро-2002” – договору оренди ділянки під нею, що дозволить “перебудувати” цей об'єкт в офісно-учбовий центр. Прийняттю остаточного рішення по цьому питанню завадили депутати з фракції “Слуга народу”: розкритикували ТОВ за знищення історичної будівлі саме у той час, коли окупанти “стояли на порозі Києва”, та нагадали, що мова йде про територію заповідника “Стародавній Київ”. 

Водночас, ТОВ “Дніпро-2002” під час того ж пленарного засідання отримала від керівництва міста в оренду “сусідню” ділянку на вул. Кирилівській, 13-Д, яка також тільки умовно захищена законодавством. І в цьому випадку депутатський корпус чомусь не мав жодних питань.

Нагадаємо, Департамент охорони культурної спадщини контролює заступник голови КМДА з питань здійснення самоврядних повноважень Володимир Прокопів

Читайте: Під шум війни: компанія, з-за якої “стирчать вуха” Івана Плачкова, зруйнувала історичну будівлю на Подолі

Фото: Вечірній Київ 

КиївВлада

Павло Башинський

Теги: новини києва, новини україни, КМДА, Віталій Кличко, департамент охорони культурної спадщини, поділ, володимир прокопів, київська міська державна адміністрація, георгій могильний, історичний ландшафт київських гір та долини ріки дніпро, дозволена висота, олександр никорак

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій