понеділок, 1 липня 2024 г.

Суд отпустил на поруки подозреваемых в поджоге на Десятинной в Киеве

Суд отпустил на поруки подозреваемых в поджоге на Десятинной в Киеве

Апелляционный суд Киева отпустил Александра Горбаня, подозреваемого в попытке поджечь Десятинный монастырь УПЦ МП. Второго подозреваемого, Алексея Шемотюка, также выпустили на поруки.

Об этом KV стало известно из сообщения пресс-секретаря Юрия Луценко Ларисы Сарган.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Решением Апелляционного суда г. Киева задержанным по подозрению в попытке поджога часовни УПЦ МП в Киеве возле Десятинной церкви архитекторам Александру Горбаню и Алексею Шемотюку изменена мера пресечения в виде ареста на поруки народных депутатов”, - сообщает Лариса Сарган.

На поруки подозреваемых взяли Андрей Левус, Павел Кишкарь, Олег Петренко, Олег Барна, Игорь Луценко и Оксана Корчинская.

“Кроме того, после утреннего совещания в прокуратуре города Киева с руководством Национального музея истории Украины был разработан первоочередные шаги по восстановлению прав музея по освобождению земельного участка от незаконной застройки”, - добавила пресс-секретарь Юрия Луценко.


Напомним, в минувшую субботу, 3 февраля, сотни людей собрались возле остатков фундамента исторической Десятинной церкви, что возле Национального музея истории Украины на улице Владимирской, 2 в Киеве. Жесткое противостояние произошло между противниками и сторонниками сноса незаконно построенного на этом месте “Десятинного монастыря” Украинской православной церкви Московского патриархата.

Подробнее: Страсти вокруг Десятинной церкви в Киеве (видео)

Как сообщала KV, на заседании подкомитета Верховной Рады по взаимодействию с гражданским обществом, 1 февраля, представитель “Киевблагоустройства”  Тарас Панчий заявил, что есть все документы для того, чтобы убрать размещенные вокруг фундамента церкви строительные вагончики. Речь идет о демонтаже построек вокруг самостроя УПЦ МП, при этом для сноса капитального здания церкви необходимо решение суда.

В тот же день в УПЦ Московского патриархата заявили об абсолютной законности своих построек. В свою защиту они рассказали о наличии у них 300 тысяч подписей и решения суда, но чьи это подписи и о каком решении суда идет речь – не уточнили.

Читайте: От Кличко требуют демонтировать вагончики Московского патриархата возле фундамента Десятинной церкви

Фото: фейсбук Ларисы Сарган

KиевVласть

Александр Кравченко

Теги: новости киева, апелляционный суд, упц мп, лариса сарган, десятинный монастырь, выход на поруки, александр горбань, алексей шемотюк, десятинная

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.