вівторок, 19 березня 2024 г.

Студениковская ОТО стала самой прибыльной на Киевщине за минувший год

Студениковская ОТО стала самой прибыльной на Киевщине за минувший год

В 2018 году поступления налогов и сборов в общий фонд местных бюджетов ОТО Киевщины увеличились на 24% и составили более 430 млн гривен. Лидером среди общин стала Студениковская ОТО. Рост ее показателей составил 60%.

Об этом KV стало известно из сообщения Киевской областной государственной администрации в facebook.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Объединенные территориальные общины Киевской области демонстрируют высокие темпы роста доходов. В 2018 году поступления в бюджеты ОТО области в среднем увеличились на 24% (по сравнению с 2017 годом) и составили 429 млн. 121 тыс. 700 гривен”, - говорится в сообщении.

Сообщается, что лучшие показатели в Студениковской ОТО, где поступления в бюджет увеличились на 60%. Более чем на 30% выросли бюджеты Медвинской, Девичкивской и Фурсовской объединенных территориальных общин.

Также более 20% у Калитянской, Песковской и Великодимерской ОТО. Поступления средств в бюджет Узинской ОТО увеличились на 12,7%, а Тетиевской - на 18,1%.

Как рассказал KV руководитель Офиса реформ в Киевской области Владимир Удовиченко, общинам таких результатов удалось достичь за счет налоговых показателей - налога на доходы физических лиц и землю.

“Увеличить поступления в бюджет удалось благодаря налогу на доходы физических лиц - это главный базовый налог для ОТО и местного самоуправления в целом. А также земельному налогу и наведению определенного порядка в этой сфере. И этот процесс продолжается. Кроме того, эта часть бюджета будет увеличиваться и в 2019 году. Ведь идет активная передача земельных ресурсов за пределами объединенных территориальных общин из государственной собственности в коммунальную, согласно постановлению Кабинета Министров Украины и законов Украины. Эти две составляющие являются главными. Кроме того, есть налог на недвижимость. И конечно, в каждой ОТО, в каждом органе местного самоуправления нужно разбираться отдельно, где какие составляющие влияют на развитие. Но в целом это увеличение существенно. С учетом всего сказанного, и по сравнению с показателями роста, Студениковська община является прекрасным примером этому. Здесь и земельный налог, агропромышленные предприятия, работающие на территории и наполняющие бюджет. Эта община очень хорошо развивается”, - сказал он.

Напомним, реформа децентрализации в органах местного самоуправления длится с 2014 года и завершиться должна уже в 2020. За время действия реформы правительство так и не закрепило на законодательном уровне данный процесс, а именно: в Конституции отсутствует четкое определение такой административно-территориальной единицы, как община. Ассоциация объединенных территориальных общин требует от Порошенко, Гройсмана и Парубия внести изменения в Основной закон, что необходимо для дальнейшего продвижения децентрализации и ее завершения.

Читайте: Проект “Децентрализация”: терробщины Киевщины просят парламент провести объединение по закону

Фото: hd-freeimages.com

KиевVласть

Инна Михно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, кога, бюджет, власть киевщина, децентрализация, ото, владимир удовиченко, офис реформ

понеділок, 18 березня 2024 г.
20:45
У столиці цього тижня заплановані продуктові сільськогосподарські ярмарки (локації)
20:34
Кличко попросив журналістів Bihus.info передати правоохоронцям інформацію щодо розслідування по заробіткам оточення Брагінського на контрактах з “Київським метрополітеном"
20:23
На Новопавлівському напрямку ворог, за підтримки авіації, 21 разів намагався прорвати оборону, - Генштаб ЗСУ
20:02
В Ірпені відкрили денний центр підтримки дітей та сімей
19:43
Зеленський зустрівся із членом Сенату Конгресу США Гремом
19:22
“Муніципальна Охорона” провели навчання з відпрацювання дій у разі позаштатної ситуації в столичних закладах освіти
19:05
Ірпінь відвідали представники міжнародної організації ЮНІДО
18:46
9 років тюрми отримав самопроголошений голова Димерської тергромади, який співпрацював з окупантами
18:26
На озері Богатирському було виявлено перевищення норми нафтопродуктів у 3,6 рази, - “Плесо”
18:03
На Київщині пройде лекція-презентація “Історія дайвінгу у Світі та Україні”
17:46
Чеська залізниця запускає новий поїзд до України
17:27
Столичні правоохоронці повідомили про підозру організаторам черговой схеми незаконного виїзду за кордон (фото)
17:05
У Києві спростять порядок встановлення меморіальних дощок
16:45
У Деснянському районі п’яний водій вчинив потрійну ДТП, постраждали двоє водіїв
16:25
Міноборони у лютому заблокувало постачання 264 т неякісних продуктів до військових частин
16:03
Відзавтра, 19 березня, на станції метро “Шулявська” розпочнеться капітальний ремонт ескалатора
Календар подій
Житло замість історичної будівлі: у Києві вирішується доля сторічної садиби Маліна
18 березня 2024 г. 09:00
Житло замість історичної будівлі: у Києві вирішується доля сторічної садиби Маліна
Посадовці КМДА формально ще можуть спробувати відстояти в касаційному суді свою позицію – не видавати МУО на проєктування, які допоможуть замовникам легально перетворити історичну садибу Маліна (1890 рік побудови) на вул. Олександра Кониського, 22 у сучасний житловий будинок. Чиновники до цього програли два суди по цьому питанню. Причина – історичному об'єкту офіційно не надано статус пам'ятки, а гучне рішення Київради від серпня 2021 року, яким власникам таких об'єктів було рекомендовано утриматися від здійснення робіт в них, як на цьому ще тоді наголошувала КВ, не має “зобов'язального характеру”. Поки київські активісти добиваються присвоєння садибі Маліна охоронного статусу, забудовники, які, схоже, пов'язані з “групою родин Негрича та Голиці", встигли зруйнувати значну частину будівлі. Відповідні слідчі дії станом на сьогодні ніяких результатів не принесли і, ймовірно, вже не принесуть.
Позивний “Тьотя”: за що судитимуть ексгендиректорку столичного КП “Інформатика” Вероніку Малкову
14 березня 2024 г. 09:00
Позивний “Тьотя”: за що судитимуть ексгендиректорку столичного КП “Інформатика” Вероніку Малкову
Столичні правоохоронці завершили слідство відносно ексгендиректорки та діючої заступниці керівника КП “Інформатика” Вероніки Малкової (на колажі). Наразі вона офіційно є обвинуваченою у розповсюдженні даних з вуличних камер відеонагляду, які встановлювалися в Києві за рахунок коштів міського бюджету. За цей злочин посадовиці загрожує до 5 років позбавлення волі, але яким буде кінцевий вердикт Шевченківського райсуду, покаже час. Так, слідчі встановили, що Малкова спільно ще з двома особами, один із яких є її підлеглим, допомагали громадянам, зокрема, встановлювати маршрути переміщення транспортних засобів по місту. Такий процес вони називали “розшуком”, а тодішня очільниця “Інформатики” навіть мала “позивний” – “Тьотя”. При цьому, в КМДА і Київраді, схоже, не поспішають робити свої кроки щодо покарання винних. Малкова повернулася до роботи після відсторонення у березні 2023-го, а ініціатива депутатського корпусу щодо створення спеціальної комісії, яка розслідує такі інциденти, так і не була офіційно запроваджена.