середа, 24 квітня 2024 г.

Сначала нужно строить BRT-линию, потом - метро - Геннадий Плис

Сначала нужно строить BRT-линию, потом - метро - Геннадий Плис

Амбициозный проект построения автобусно-троллейбусной BRT-линии в Киеве столичные власти предлагают внедрить на маршруте от Троещины по Московскому мосту, ул. Елены Телиги до Севастопольской площади. Первый вице-мэр Геннадий Плис считает, что проект более реалистичен, чем остальные инвестиционные проекты, поскольку обойдется в 15 раз дешевле, чем метро на Троещину. А пропускная способность BRT-линии, по его словам, не уступает метрополитену.

Об этом сообщается в интервью, которое дал КиевVласть первый замглавы КГГА Геннадий Плис.

По словам первого заместителя мэра Киева Геннадия Плиса, в столице намечена реализация проекта по созданию скоростной выделенной полосы для общественного транспорта, которая будет отделена барьером, чтобы исключить возможность проезда по ней иного транспорта, кроме общественного.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“Это так называемая BRT-линия. Ее  хотим построить от Троещины по Московскому мосту, ул. Елены Телиги до Севастопольской площади. Общественный транспорт будет двигаться по этой выделенной полосе, на которую больше никто заехать не сможет. Это значит, что автобусы и троллейбусы не будут стоять в пробках”, - сказал Плис.

Читайте: В Киеве для общественного транспорта откроют новые полосы

По словам первого вице-мэра, пропускная способность BRT-линии в столице составит 140 тысяч пассажиров в день.

“Это больше, чем по расчету на линии метро, которая может быть построена на Троещину, учитывая отсутствие инфраструктуры на подвоз людей к линии метро. Там расчетная пропускная способность 110 тысяч пассажиров в день, а стоимость проекта 45 млрд гривен. BRT-линия обойдется в 3 млрд гривен. Поэтому рациональнее сначала построить BRT, а потом – метро”, - считает Геннадий Плис.

Где столица возьмет средства на реализацию проекта BRT-линии, первый вице-мэр пока не уточняет, дескать, к привлечению кредита стоит подходить взвешенно.

“Будем рассматривать любые варианты. Это могут быть как бюджетные деньги, так и кредитные или средства инвесторов. Конечно, вероятнее всего, финансирование будет идти либо за счет кредита, либо за счет бюджета. Но мы очень аккуратно подходим к привлечению кредитов. Пока город никаких кредитов не брал, а только гасил”, - сказал Плис.

Напомним, ранее КП “Киевпастранс” было поручено организовать строительство новой троллейбусной линии от жилищного массива Троещина до Севастопольской площади, а также реконструировать троллейбусную линию от проспекта Ватутина до метро “Дарница” с организацией отдельной линии автобусного и троллейбусного движения.

Подробнее: Троещину с Севастопольской площадью приказано соединить новым троллейбусным маршрутом

(на фото: выделенная автобусная BRT-линия, действующая  в Бангкоке)

КиевVласть

Ирина Житняя

Теги: новости киева, геннадий плис, автобусы, троллейбусы, пропускная способность, BRT линия

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.