четвер, 9 травня 2024 г.

Прокуратура Киева в суде требует вернуть столичной общине объект культурного наследия - усадьбу Терещенко

Прокуратура Киева в суде требует вернуть столичной общине объект культурного наследия - усадьбу Терещенко

Киевская городская прокуратура в судебном порядке требует расторжения инвестиционного договора и возвращения территориальной общине Киева объекта культурного наследия – усадьбы Терещенко, расположенного на бульваре Тараса Шевченко.

Об этом KV стало известно из сообщения пресс-службы прокуратуры Киева.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Здание, которое прокуратура требует вернуть столичной общине, построено в 1874-1875 годах по проекту архитектора В. Краузе в стиле неоготика. Здание является памятником архитектуры местного значения. В этом особняке в разное время в период 1879-1903 годов проживал известный меценат Терещенко И.Н.

В прокуратуре напомнили, что в 2007 году усадьбу, площадь которой составляет более 1000 квадратных метров, передали частному обществу по инвестиционному договору. Среди условий договора было проведение реставрации памятника архитектуры.

Отмечается, что вот уже почти 15 лет здание находится в запущенном состоянии, разрушается, что может привести к его фактическому уничтожению.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Кроме того, в 2008 году между структурными подразделениями Киевской горгосадминистрации (КГГА) и частным обществом были заключены договора, которыми памятник был фактически передан в частную собственность вне приватизационной процедуры.

При таких обстоятельствах, Киевская городская прокуратура обратилась в суд с иском о расторжении инвестиционного договора и возвращении усадьбы Терещенко территориальной общине Киева. Сейчас судом открыто производство по этому делу.

Напомним, особняк на бульваре Шевченко был занесен в список памятников архитектуры местного значения решением исполкома Киевского городского совета народных депутатов еще 21.01.1986 года. В 1998 году здание было включено в перечень объектов культурного наследия Киева. Впоследствии этот перечень был переутвержден приказом Департамента охраны культурного наследия КГГА №109 от 27.12.2019 года.

Уже длительное время памятник архитектуры находится в неудовлетворительном состоянии и продолжает разрушаться. В 2017 году столичные активисты “стучали в набат”, требуя от директора Департамента культуры КГГА решительных действий.

Читайте: В КГГА спокойно наблюдают, как ЧАО “Центрелеватормлинбуд” разрушает усадьбу Терещенко

Весной сего года  депутат Киевсовета Александр Бродский обратился к главе Департамента охраны культурного наследия КГГА с просьбой предпринять меры по сохранению исторического здания в центре столицы.

Читайте: Депутат Киевсовета обеспокоен судьбой разрушающегося особняка Ивана Терещенко в Киеве

Фото: пресс-служба прокуратуры Киева.

КиевVласть

Игорь Бровко

Теги: новости киева, прокуратура, суд, памятник архитектуры, усадьба терещенко, особняк терещенко

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.