понеділок, 1 липня 2024 г.

Проблему с долгостроями можно решить в правовом поле, - юрист Тытыкало

Проблему с долгостроями можно решить в правовом поле, - юрист Тытыкало

При покупке недвижимости нужно быть юридически грамотным, чтобы не попасть в волокиту с долгостроями. Тем, кто все-таки вложил деньги в проблемный дом, нелишне знать, что существуют различные варианты решения проблемы. О юридических аспектах и как можно ускорить незавершенное строительство, рассказал руководитель адвокатского бюро "Тытыкало и партнеры" Роман Тытыкало (на фото).

Об этом KV стало известно из видеосюжета “Советы юриста” редакции 3m2, который был размещен на сервисе YouTube.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

“В Киеве тысячи квадратных метров долгостроев, тысячи брошенных инвесторов, которые вложили свои деньги, а квадратные метры не получили. Возникает вопрос, как быть инвесторам, что делать с этими долгостроями. Есть буквально несколько выходов из этой ситуации, как можно достроить долгострой”, - говорит Роман Тытыкало.

Во-первых, по словам юриста, можно использовать давление на застройщика.

“Застройщик под давлением общественности и инвесторов достроит тот объект, который он начинал. Это удается, когда застройщик реально существует и он заинтересован в том, чтобы завершить это строительство”, - сказал депутат.

По его мнению, проблему долгостроя можно решить имея в наличии и определенные правовые основания.

“Община может собраться и создать строительный кооператив, взять объект на баланс и достроить его собственными силами. Этот вариант можно реализовать при наличии определенных правовых оснований и при переоформлении документов.

Также он рассказал, что бывают случаи, когда степень строительной готовности объекта достаточно высокая и его вводят в эксплуатацию не с полностью завершенными работами. В этом случае адвокат советует создать ОСМД. И путем выполнения ремонтных работ завершить то, что должен был сделать застройщик.

И последний вариант заключается в том, чтобы государство или городская община в лице городского совета путем вложения средств или реализации программ, достроила объект.

“Какой вариант может помочь именно в вашей ситуации, зависит от многих причин. От того, на каком этапе находится сама стройка, от количества инвесторов, оформленных прав на землю, законности самой стройки, от многих обстоятельств, которые есть по конкретному земельному участку”, - резюмировал адвокат.


Напомним, с наступлением нового года многие задумываются о вложении средств в киевскую недвижимость. Как подойти к покупке со всей ответственностью и можно ли самостоятельно проанализировать законность возведения многоэтажных домов в Киеве, рассказал руководитель адвокатского бюро “Тытыкало и партнеры”, Роман Тытыкало.

Читайте: Юрист назвал способы самостоятельно проверить законность новостройки

Фото: скриншот с видео

KиевVласть

Инна Михно

Теги: новости киевской области, новости киевщины, мнение, власть киевщина, роман тытыкало, долгострои, советы юриста

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.