понеділок, 6 травня 2024 г.

Парламентарка від Київщини розкритикувала освіту працівників БЕБ

Парламентарка від Київщини розкритикувала освіту працівників БЕБ

Нардеп Ольга Василевська-Смаглюк (на фото), обрана по 96 округу Київщини, розкритикувала освіту працівників Бюро економічної безпеки (БЕБ). Вона наголошує, що хоч працівники БЕБ і мають повну освіту, але вона не відповідає кваліфікаційним вимогам до детективів. За її словами, в БЕБ працюють люди, які мають спеціалізації – культура і мистецтво, психологія, керівник хору, вчитель, викладач, музична педагогіка і виховання, зооінженерія, фізичне виховання. 

Про це KВ стало відомо з допису на Facebook сторінці народного депутата Ольги Василевської-Смаглюк (фракція “Слуга народу”;  96 округ Київщини – Буча, Славутич, Бородянський, Вишгородський, Іванківський, Поліський райони). 

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Бюро економічної безпеки — це такий собі Ноєв ковчег з оркестром. Там працюють зоологи, фізкультурники, медики, концертмейстери. Отримавши від Бюро інформацію, яка стала результатом обробки автобіографій працівників, та містила відомості, щодо відповідність осіб кваліфікаційним вимогам до працівників Бюро економічної безпеки України ми побачили, що повна вища освіта є, але ж спеціалізації – культура і мистецтво, психологія, керівник хору, вчитель, викладач, музична педагогіка і виховання, зооінженерія, фізичне виховання”, – пише Василевська-Смаглюк. 

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

За її словами, вона брала до уваги ту освіту, яка не має альтернатив: “Тобто, якщо громадянин “А” все життя хотів бути керівником музичного хору, здобув відповідну освіту, потім передумав, захотів стати юристом, здобув кваліфікацію юриста і пішов працювати в Бюро економічної безпеки України, то до таких людей в мене не має питань. Це життя”

“А якщо людина, закінчила наприклад, медичний вуз, жодного дня не пропрацювавши взагалі на жодній посаді і потім пішла без стажування, випробовувального терміну на посаду Головного спеціалісту відділу багатостороннього співробітництва та міжнародних угод Бюро економічної безпеки, то про які показники, взагалі може йти мова. Вибачте, але в посадових обов’язків до управління міжнародного співробітництва, я не знайшла вимог лікувати людей”, – задається питанням нардеп. 

Вона наголошує, що мова зараз йде про центральний орган виконавчої влади, на який покладаються завдання щодо протидії правопорушенням, що посягають на функціонування економіки держави, наділений правоохоронною функцією.

“Доречі, через неповноту наданної інформації я не змогла перевірити, які саме наразі займають ці люди посади. Не треба забувати, що деякі підрозділи Бюро – це орган досудового розслідування, що здійснюють досудове слідство і дізнання. І хоча в кваліфікаційних вимогах до детективів зазначається юридична чи економічна освіта, судячи з того, як Бюро дотримується вимог законодавства я не буду здивована, що викладач зарубіжної літератури або психолог, проводять обшуки в людей, оголошують підозри, тощо”, – додала парламентар. 

Як інформувала KВ, Ольга Василевська-Смаглюк увійшла до складу колегії Бюро економічної безпеки. Василевську-Смаглюк до складу колегії БЕБ делегував голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев. 

Читайте: Нардепка від Київщини Василевська-Смаглюк увійшла до колегії БЕБ 

Нагадаємо, 25 листопада 2021 року Кабінет міністрів Дениса Шмигаля офіційно запустив роботу Бюро економічної безпеки. Центральний апарат нового органу розташовуватиметься у Києві на вул. вул. Шолуденка, 31 у будівлі, яка раніше належала Державній фіскальній службі (ДФС).

Читайте: В Украине начало работать Бюро экономической безопасности

28 січня 2021 року Верховна Рада (ВР) ухвалила закон (№1150-ІХ) про БЕБ, завдання якого – забезпечувати економічну безпеку держави шляхом комплексної протидії кримінальним правопорушенням, які мають істотний негативний вплив на національну економіку.

22 березня ц.р. закон про БЕБ підписав президента Володимир Зеленський, 25 березня ц.р. закон набрав чинності.

20 серпня ц.р. уряд обрав директором ВЕБ Вадима Мельника.

Читайте: Глава ГФС Мельник возглавил БЭБ 

Фото: Ліга.Досьє

КиївВлада

Павло Башинський

Теги: новини києва, новини україни, Кабінет Міністрів, слуга народу, денис шмигаль, беб, бюро економічної безпеки, Ольга Василевська-Смаглюк, вадим мельник

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.