п'ятниця, 3 травня 2024 г.

Київрада вирішила стати більш відкритою під час воєнного стану

Київрада вирішила стати більш відкритою під час воєнного стану

Столична міськрада погодила введення додаткових заходів з відкритості та прозорості своєї діяльності під час воєнного стану. Відповідно до такого рішення, вже найближчим часом секретаріат Київради почне розміщувати на офіційному сайті муніципалітету записи відеотрансляцій пленарних засідань і постійних комісій, а також публікувати інформацію щодо питань, які виносяться на розгляд комісій. При цьому, міські депутати задекларували, що Порядок доступу до пленарних засідань, який регулює правила відвідування цих заходів громадськістю, в умовах воєнного стану діяти не буде.

Як стало відомо KВ, під час сьогоднішнього засідання столичної міськради депутати затвердили проєкт рішення “Про додаткові заходи з відкритості та прозорості діяльності Київради" №08/231-777/ПР від 23 червня 2022 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Суб'єктом подачі цього документу виступив голова комісії Київради з питань регламенту, депутатської етики та запобігання корупції Леонід Ємець (фракція “Євросолідарність”).

Нагадаємо, Київрада на початку активної фази війни в Україні прийняла ряд обмежень, які стосуються прозорості її роботи. Тоді, наприклад, столичний муніципалітет відмовився від трансляцій свої пленарних засідань та засідань комісій, від публікацій проєктів порядків денних цих засідань, від допуску журналістів на ці засідання тощо. Усе це було зроблено із міркувань безпеки. Зокрема – задля того, щоб столична міськрада не потрапила під ракетний обстріл під час одного з таких заходів.

У відповідності до рішення, яке було прийнято сьогодні, Київрада дещо ослабила ці обмеження. Так, депутати доручили секретаріату столичної міськради публікувати трансляції “пленарних засідань та засідань органів Київради” (під словом “органи”, ймовірно, маються на увазі комісії. – KВ) на офіційному сайті муніципалітету – не раніше 2 годин і не пізніше 24 годин після завершення таких заходів. Разом з тим, Київрада рекомендувала депутатам не проводити прямі відео- та аудіотрансляції таких засідань до їх завершення, а також не розповсюджувати зроблені під час їхнього проведення фото- та аудіоматеріали до закінчення цих заходів.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Крім того, Київрада доручила своєму секретаріату публікувати інформацію про питання, які планується розглядати на засіданнях комісій, але без уточнення інформації, коли і де має відбутися таке засідання. Стосовно питань, які виносяться на розгляд пленарних засідань, у цьому рішенні нічого не сказано. Мабуть, це пов'язано з тим, що міськрада недавно почала таким же чином публікувати проєкти порядків денних цих засідань.

Також сьогоднішнім рішенням депутати офіційно погодили заборону, яка на практиці діє вже протягом останніх шести місяців. Мова йде про те, що столичний муніципалітет офіційно задекларував, що Порядок доступу до пленарних засідань Київради (затверджений рішенням №836/4900 від 23 травня 2018 року), який регулює правила відвідування цих заходів громадськістю, в умовах воєнного стану не застосовується. 

Як повідомляла KВ, журналісти, громадськість та окремі депутати Київради протягом останніх декількох місяців неодноразово піднімали питання стосовно того, що навіть в умовах воєнного стану столична влада повинна працювати більш прозоро і публічно. Вони заявляли про те, що кияни повинні мати можливість спосіб дізнатися, а що ж там приймають їх обранці. Зокрема на необхідність дотримання принципів “гласності” ще у травні звертала увагу представниця фракції “Слуга народу” в Київраді Ксенія Семенова. Вона, серед іншого, повідомляла про те, що в ознайомленні з порядком денним деяких засідань комісій відмовляли навіть помічникам народних обранців. 

Читайте: Київрада на повну працює в закритому режимі

Фото: KВ

КиївВлада

Іван Кулик

Теги: новини києва, воєнний стан, київрада, слуга народу, європейська солідарність, пленарне засідання, ксенія семенова, засідання, фракція, леонід ємець, порядок денний, трансляція, постійна комісія, прозорість, пленарні засідання, публічність, порядок доступу до пленарних засідань

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.