четвер, 18 липня 2024 г.

Кабмин предлагает ускоренно регистрировать экстренно необходимые вакцины

Кабмин предлагает ускоренно регистрировать экстренно необходимые вакцины

Кабинет министров предлагает на уровне закона урегулировать ("в соответствии с мировыми практиками") ускоренную государственную регистрацию вакцин и лекарственных средств, которые вносятся протоколы лечения COVID-19 для экстренного использования. Получить такую регистрацию смогут те заявители, которые хотя и не смогут на этапе регистрации предоставить полные данные об эффективности и безопасности средства, но будут иметь данные об успешном проведении доклинических исследований и отдельных фаз клинических исследований.

Об этом KV стало известно в ходе очередного заседания Кабмина под председательством премьер-министра Дениса Шмыгаля 29 сентября 2021 года (см. п. 1.4 повестки заседания).

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Согласно правительственному законопроекту “О внесении изменений в статью 9 (прим 2) Закона Украины "О лекарственных средствах" относительно государственной регистрации лекарственных средств под обязательства”, в перечень препаратов, которые регистрируются “под обязательство для экстренного использования” предлагается добавить препараты для лечения COVID-19. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

В ожидании новых антиковидных препаратов правительство идет на признание не вполне проверенных, но потенциально эффективных лекарственных средств. Регистрировать такие лекарственные средства будут, если только заявитель сможет доказать, что на этапе регистрации он “по объективным причинам” не может предоставить полные данные об эффективности и безопасности лекарственного средства при нормальных условиях использования и если:

  • имеются данные об успешном проведении доклинических исследований и отдельных фаз клинических исследований, которые позволяют считать, что препарат может быть эффективным для профилактики, диагностики или лечения серьезных или опасных для жизни заболеваний;

  • клинические исследования проводились с разрешения и / или под наблюдением соответствующих компетентных органов стран;

  • известная или потенциальная польза лекарственного средства преобладает над известными или потенциальными рисками;

  • не существует адекватной, одобренной и доступной альтернативы этому лекарственному средству.

Как информировала KV, в марте 2021 года Кабмин предложил, а Верховная Рада (ВР) согласилась освободить производителей вакцин и медиков, осуществляющих вакцинацию, от ответственности за любые последствия, вызванные применением вакцинацией. Таковы условия международного сотрудничества в рамках борьбы с коронавирусом. 

В то же время, принятый ВР закон (вступивший в силу в конце марта с.г.) содержит и оговорки, которые касаются необходимости медиков строго следовать инструкциям Минздрава.

Читайте: Производителей вакцин освободили от ответственности за ее последствия

Фото: BBC News Украина

КиевVласть

Алексей Игнатьев

Теги: новости киева, новости украины, кабинет министров, денис шмыгаль, министерство здравоохранения, виктор ляшко

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.