понеділок, 6 травня 2024 г.

Ексдиректора столичної ритуальної служби підозрюють у розкраданні 32 млн гривень на виплатах “мертвим душам”

Ексдиректора столичної ритуальної служби підозрюють у розкраданні 32 млн гривень на виплатах “мертвим душам”

У Києві правоохоронці повідомили про підозру у розкраданні коштів колишньому директору Спеціалізованого комбінату підприємств комунально-побутового обслуговування. Посадовцю інкримінують фіктивне працевлаштування 23 працівники та нараховував їм заробітної плати. Слідство встановило, що за такою схемою було привласнено майже 32 млн гривень. Колишня працівниця, яка допомагала знімати готівку з банківських карток "мертвих душ", також отримала підозру.

Про це, як передає KВ, йдеться в повідомленні пресслужби Київської міської прокуратури.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

“Згідно з матеріалами слідства, директор, призначений на посаду розпорядженням Київського міського голови, протягом 2020-2023 років організував злочинний механізм розкрадання коштів столичної громади, до якого залучив колишню працівницю вказаного підприємства та інших невстановлених на даний час осіб”, – йдеться в повідомленні.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Зазначається, що посадовець розпорядився про внесення до табелів обліку робочого часу неправдиві дані з приводу присутності на робочому місці осіб, які формально займали посади прибиральників. Насправді “працівники” не виконували свої обов’язки та ніколи не перебували на робочому місці.

“На теперішній час слідством встановлено 23 особи, на банківські рахунки яких незаконно нараховувались бюджетні кошти, у тому числі під час перебування останніх за кордоном”, – зауважили в прокуратурі.

Як наголошують у ГУ Нацполіції Києва, колишня працівниця комунального підприємства та спільниця керівника відповідала за зняття готівки з банківських карток. Згідно з повідомленням, за такою схемою фігуранти привласнили майже 32 млн гривень.

У прокуратурі встановили, що учасники схеми знімали з карток кошти через банкомати та розпоряджалися ними на власний розсуд упродовж майже 4 років, в тому числі, в умовах воєнного стану.

Київською міською прокуратурою повідомлено про підозру колишньому директору Спеціалізованого комбінату підприємств комунально-побутового обслуговування у неодноразовому заволодінні бюджетними коштами територіальної громади Києва в особливо великих розмірах в умовах воєнного стану, а також його спільниці – колишній працівниці зазначеного підприємства, в тому числі, в легалізації (відмиванні) майна, одержаного злочинним шляхом (ч. 3, ч. 4, ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 209 КК України).

Столичні прокурори інформували, що 25 жовтня 2023 директор ритуальної служби звільнений з займаної посади. Він визнав вину в інкримінованих йому злочинах та дає викривальні показання на інших співучасників. Також ним відшкодовано майже 16 млн гривень завданої шкоди.

Зазначимо, звільнений вчора Олександр Голуб очолював CКП "Спецкомбінат" з 16 вересня 2014 року. Підприємство підпорядковане Департаменту житлово-комунальної інфраструктури (ЖКІ) КМДА, яким із 17 липня 2017 року керує Дмитро Науменко. Сферу ЖКГ столиці курирує заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Читайте: Кличко нарешті звільнив фігуранта кримінальних розслідувань – керівника ритуальної служби Олександра Голуба

Нагадаємо, столичні правоохоронці розслідують факти розкрадань бюджетних коштів посадовцями СКП “Спецкомбінат ПКПО”. Нацполіція попередньо встановила, що протягом 2020-2023 років вони працевлаштовували у ритуальній службі фіктивних працівників  та “забирали" їхні заробітні плати. Керівник СКП “Спецкомбінат ПКПО” Олександр Голуб, свою вину у скоєнні таких злочинів визнав і навіть вже компенсував бюджету Києва нанесені збитки. Разом з тим ще на початок жовтня поточного року спільниця Голуба, на яку була оформлена придбана за “корупційні гроші” квартира, поки що заперечувала свою причетність до злочину. 

Читайте: Багатомільйонні збитки: як директор київської ритуальної служби заробляв на “мертвих душах”

Як інформувала KВ, це не перший випадок корупції у сфері поховання людей та надання ритуальних послуг. У сепрні 2023 року стало відомо, що поліція розслідує факти можливого розкрадання бюджетних коштів при будівництві колумбарної стіни (місця для захоронення урн з прахом після кремації) на Лісовому кладовищі. Правоохоронці попередньо встановили, що посадовці СКП “Спецкомбінат”, яке виступало замовником цих робіт, могли розтратити частину з передбачених 11 млн гривень на користь свого підрядника – ТОВ “Данато Трейд”. Зокрема, за інформацією слідства, задля цього завищили об'єми сміття та ґрунту, які вказана компанія мала вивезти при підготовці до будівництва. Крім того, правоохоронці вважають, що для спорудження колумбарію використовувалося “сумнівне каміння” – “на папері” це мав бути граніт, але у тому місці, де його начебто добували, ніколи не було таких родовищ. 

Читайте: “Корупційний колумбарій”: слідчі вивчають “бюджетні розпили” за участі посадовців столичного СКП “Спецкомбінат”

Ще раніше, у серпні 2019 року,  Нацполіція розпочала слідство за фактом того, що посадовці СКП “Спецкомбінат” спільно з “дружніми” підприємцями налагодили “здирництво” хабарів за поховання на закритих та напівзакритих цвинтарях Києва. Тоді повідомлялося, що вартість одного місця стартує від 3 тис. доларів, а роль “посередників” виконували підприємці. Влітку 2021 року було проведено обшуки (у тому числі й у директора СКП Олександра Голуба), та вручено кілька підозр у хабарництві – зокрема, одному із замдиректорів “Спецкомбінату” та декільком “посередникам”. Наразі немає  даних, чи був хтось із потенційних хабарників притягнутий до відповідальності.

Читайте: Хабарі, обшуки та підозри: Нацполіція розслідує афери столичної “похоронної мафії”

Фото: відкриті джерела, Київська міська прокуратура

КиївВлада

Олександр Попов

Теги: новини києва, КМДА, бюджет, зарплата, підозра, скп, розкрадання бюджетних коштів, олександр голуб, спецкомбінат, скп спецкомбінат, спецкомбінат пкпо, мертві душі

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.