четвер, 25 квітня 2024 г.

Для улучшения качества предоставляемых услуг в сфере ЖКХ необходима острая конкуренция – Петр Пантелеев

Для улучшения качества предоставляемых услуг в сфере ЖКХ необходима острая конкуренция – Петр Пантелеев

Летом прошлого года вступил в силу закон "Об особенностях осуществления права собственности в многоквартирном доме". А уже в сентябре 2016 года в Киеве было создано тысячное общество совладельцев многоквартирных домов (ОСМД). Сейчас же в столице насчитывается 1000 ОСМД и 915 жилищно-строительных кооперативов (ЖСК). 

Читайте также: Перешли на ОСМД: какие новшества принесет реформа ЖКХ жителям многоэтажек  

Жилищно-эксплуатационные конторы никогда не были и никогда не будут хозяином дома, потому что это только нанятая организация, которая занимается исключительно обслуживанием жилого фонда. И наивно полагать, что какая-то компания будет лучше самих жильцов решать насущные вопросы. 

Об этом сообщается в интервью, которое дал KV замглавы КГГА Петр Пантелеев

По словам чиновника, создавать ОСМД желательно, но насильно загонять туда людей - просто бессмысленно, потому что еще далеко не все дома готовы создать такое объединение, ведь для этого необходима единодушная позиция. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Сейчас, как рассказал Петр Пантелеев, коммунальные управляющие в столице обслуживают 8 600 домов, в которых не созданы ОСМД. 

Всего таких управляющих 10 - в каждом районе столицы. Данные компании, которые являются своеобразным "запасным аэродромом" для домов, которые не создали ОСМД, предоставляют жильцам гарантированные услуги по определенному тарифу.  

Впрочем, Петр Пантелеев подчеркнул, что не все они работают идеально и для выявления недостатков в их работе даже была создана Жилищно-коммунальная инспекция. 

Читайте: В Киеве уволили двух начальников ЖЭУ, худших в рейтинге

С другой стороны, замглавы КГГА уверен, что одними штрафными санкциями и увольнениями качество предоставляемых услуг улучшить никогда не удастся, поэтому необходимо создавать профильный рынок и конкуренцию в нем.

При этом инициативы общин, которые решают взять на себя ответственность и самостоятельно управлять своим домом, столичные власти обещают всячески поддерживать.

Читайте: Жильцы столичных многоэтажек могут остаться без документов на дом

КиевVласть

Алексей Руденко

Теги: новости киева, пантелеев, осмд, жэк, жск, управляющая компания

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.