неділя, 28 квітня 2024 г.

Активісти просять Віталія Кличка врятувати схил на Мечнікова 7А

Активісти просять Віталія Кличка врятувати схил на Мечнікова 7А

Небайдужі кияни просять мера Києва Віталія Кличка врятувати від руйнації зсувонебезпечну ділянку Кловського схилу, що розташована між житловими будинками по Мечникова 7а, 7 та 14 а також провулку Марьяненка, 14 в Печерському районі столиці. Кажуть, у теперішньому стані вона загрожує життю та майну мешканців навколишніх будинків.

Про це KВ стало відомо зі звернення ГО “Не мовчи” на адресу Київського міського голови Віталія Кличка від 17 березня 2023 року.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Також активісти направили відповідне звернення на ім’я голови Печерської РДА Наталії Кондрашової та голові Київської міської прокуратури Роману Нагальнюку.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

“Ми, небайдужі активні представники територіальної громади міста Києва глибоко занепокоєні ситуацією, яка склалася навколо зсувонебезпечного схилу між житловими будинками №7 та 7А по вулиці Мечникова, а також №14 на провулку Мар’яненка №14 у Печерському районі міста Києва, що становить загрозу життю та здоров’ю багатьох мешканців та гостей столиці”, – йдеться у повідомленні.

Активісти наголошують, що у серпні 2016 року на  вказаній земельній ділянці вже відбулася техногенна катастрофа – прорив трубопроводу спричинив зсув грунтів. 

“Внаслідок прориву трубопроводу на пагорбі в районі провулку Маряненка та вулиці Кості Гордієнка відбувався зсув грунту до вулиці Мечникова, внаслідок чого відбулося руйнування господарчих споруд і зміщення великої кількості шарогрунту на прибудинкову територію житлових будинків №7 та 7а по вул. Мечникова, балансоутримувачем якої був та є нині ТОВ “Будінформ”. Розслідування причин техногенної катастрофи показало, що стан схилу Кловського яру Печерському районі міста Києва є аварійнонебезпечним та потребує невідкладних заходів щодо запобігання повторення техногенної катастрофи”, – йдеться у зверненні.

Активісти наголошують, що 22 січня 2019 року комісією з екологічної безпеки Печерської РДА було встановлено, що вказана ділянка є зоною небезпечних геологічних процесів.

“Зокрема тут на глибині до 1 метра простежуються прояви лінійної ерозії грунтів по рельєфу ділянки схилу внаслідок розмиву тимчасовими водотоками в період значних дощових опадів та аварійних втрат з водогінних мереж. Тут спостерігається явище “п’яний ліс”, що свідчить про прояв зсувів у минулі роки”, – зазначають активісти з посиланням на висновки ДП “Державно науково-дослідний інститут будконструкцій та КП “Спеціалізоване управління протизсувних та підземних робіт”.

Рух землі на ділянці біля будинків Мечникова 7 та 7А активісти пов’язують з порушенням правил експлуатації дренажних споруд та дощестоків і неналежним технічним станом дощової каналізації і системи водовідведення Кловського схилу. 

“Прибудинкові території житлових будинків №7 та 14 на провулку Івана Мар’яненка не забезпечені належним захистом від накопичення поверхневих стоків, що викликає розвиток ерозійних процесів по схилу вбік вулиці Мечникова до будинків №7 та 9”, -  зазначено у зверненні.

Запобігти катастрофі та зберегти майно та життя мешканців навколишніх будинків на думку активістів ГО “Не мовчи” можна, примусивши балансоутримувача та землекористувача ТОВ “Будінформ” провести роботи з ремонту дощової каналізації та забезпечення правильного водовідведення.

Для запобігання техногенним катастрофам кияни просять мера та голову Печерської РДА негайно звернутися до землекористувача та зобов’язати ТОВ “Будінформ” збудувати підпорну стіну, а також відремонтувати водостоки, які мають забезпечити належне водовідведення і запобігти повторенню катастрофи.

Нагадаємо, про те, що схил Кловського узвозу в районі вулиці Мечникова 7-А може в будь-який момент зсунутися, раніше повідомляли фахівці  ДП “Державного науково-дослідний інститут будівельних конструкцій”. Якщо це станеться – трагедія торкнеться мешканців багатоповерхівок та пацієнтів Олександрівської лікарні. 

За їхніми словами, технічний стан підпірної стіни з боку будинку по вул. Мечникова взагалі непридатний для безпечної експлуатації, а покращити ситуацію може закінчення монтажу зливової каналізації та монтаж дренажних колодязів для схилу.

Читайте: Ділянку Кловського схилу біля вулиці Мечникова, 7-А визнали небезпечною для навколишніх будинків через ймовірність зсувів

Фото: Facebook

КиївВлада

Вероніка Злацька

Теги: новини києва, кличко, Київ, забудова, мечникова, активісти, го, кловський узвіз, зсуви, зміцнення спуску, дренажна система, мечникова 7а, не мовчи, кловський схил, техногенна катастрофа, 14, марьяненка, тов будінформ, мечникова 7

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.