п'ятниця, 26 квітня 2024 г.
Життя на колії. Чи можна бути впевненим у своїй безпеці під час подорожі залізничним транспортом

Життя на колії. Чи можна бути впевненим у своїй безпеці під час подорожі залізничним транспортом

Станіслав Куценко

Експерт-юрист, начальник Головного територіального управління юстиції у м. Києві

Потяг, перон – ці слова знайомі для кожного з нас. Тисячі напрямків поєднали колії, через сотні міст і сіл вони прокладені. Хоч раз у своєму житті сучасна людина подорожувала у вагоні поїзда чи електрички. Принаймі одну годину власного дорогоцінного часу віддала дорозі. Чого тільки коштує спостерігати за зміною пейзажу за вікном з чашечкою гарячого чаю.

Щодня АТ “Укрзалізниця” обслуговує десятки тисяч людей, яких поєднує єдина ціль – вчасно та неушкоджено потрапити до пункту призначення. Сучасні потяги оснащені новим комфортним обладнанням, для забезпечення особи усім необхідним під час поїздки. Та чи може звичайний пасажир у разі потреби розраховувати на допомогу в критичних ситуаціях від провідника чи іншого обслуговуючого персоналу?

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Порядком обслуговування громадян залізничним транспортом, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 1997 р. № 252, визначено, що суб'єкти господарювання, які займаються перевезенням та обслуговуванням пасажирів, повинні забезпечити безпеку пасажирів у користуванні залізничним транспортом, а тим самим забезпечити: медичні пункти на вокзалах, кімнати для тривалого відпочинку пасажирів, кімнати матері та дитини, комунальні приміщення, об'єкти громадського харчування та торгівлі, що обслуговують пасажирів, повинні відповідати вимогам санітарного законодавства.

Трапляються випадки, коли людині стає зле під час руху потяга, в той час як його просто неможливо зупинити. Підвищення тиску, головний біль, жар, різні види спазму і болю – критичні ситуації, неконтрольовані організмом. Потерпілий так чи інакше потребує лікарської допомоги, якої може не виявитися серед інших пасажирів у потрібний момент. У такому разі персонал локомотива відповідає за ваш безпечний переїзд під час руху. Першою посередницькою особою є провідник. Саме він контролює усі внутрішні процеси у вагоні.

За Інструкцією провіднику пасажирських вагонів № ЦЛ –0011, затвердженою наказом Укрзалізниці від 01.09.2003 № 234-Ц, провідник дізнавшись про нещасний випадок, що трапився з пасажиром в поїзді, повинен терміново повідомити начальника поїзда, прийняти участь у складенні акта встановленого зразку та надати потерпілому першу долікарняну допомогу. фА також :

3.1.16. Видавати на прохання пасажирів культінвентар (шашки, шахи та ін.) при необхідності надавати пасажирам першу долікарняну медичну допомогу.

3.7. При виявленні хворого або підозрі на захворювання, у першу чергу інфекційне, негайно сповістити начальника поїзда, який, у свою чергу, сповіщає по рації про цей випадок на найближчу станцію чи машиніста локомотива для виклику бригади медичних працівників.

У будь-якому разі провідник мусить мати необхідні засоби першої невідкладної допомоги в аптечці. Але, збираючись у подорож (скільки б вона не тривала) не забувайте взяти медикаменти, які вам підходять.  Передбачайте свій стан здоров’я перед, а не під час поїздки. Саме тоді ви можете бути впевненими за власне життя і самопочуття в дорозі.

Читайте:

Радники у домашніх конфліктах

Відповідальність батьків за безпеку дитини

Батькам на замітку

Що робити, якщо у вашому багатоповерховому будинку вимкнули опалення

Увага! Викрали дитину!

А кредит не справжній...

“Недоторкані” чи “безкарні”?

Трудові права неповнолітніх. Поради юриста

“Ні” дискримінації для осіб з інвалідністю

Що треба знати про субсидії

Станіслав Куценко, експерт-юрист, начальник Головного територіального управління юстиції у м. Києві

KиевVласть

Теги: транспорт, поезд, здоровье, безопасность, проблемы

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.