субота, 14 грудня 2024 г.
Збільшення прибутку від землі для одноосібників та інших власників землі

Збільшення прибутку від землі для одноосібників та інших власників землі

Роман Головін

Голова Всеукраїнського об`єднання власників землі

Співпраця “Одноосібників”-власників землі з Всеукраїнським Товариством Власників Землі (ВсеТВЗ) – можливість гарантованого збільшення прибутку “на рівному місці” на 2000 гривень і більше з 1 гектару.

І це не остання перевага від ВсеТВЗ для діючих “одноосібників”, і це не остання перевага для власників землі – це початок реалізації власниками землі свого права самостійно господарювати і збільшувати прибуток від землі.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Працювати одноосібно на землі із більшим прибутком можливо за рахунок правильної організації земельних відносин, а з ними обранням правильних засад бухгалтерського і податкового обліку.

На сьогоднішній день в основному при одноосібному господарюванні на землі одноосібник не веде бухгалтерського обліку і не сплачує податки. Зазвичай одноосібник купує за готівку послуги та все необхідне для зайняття рослинництва і продає отриманий врожай за готівку.

Відповідно, врожай, який продається одноосібником купується дешевше на 20-30%. Причиною цьому є відсутність можливості у одноосібника надати покупцеві врожаю податкову накладну.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Щоб мати можливість власнику землі надавати податкову накладну покупцеві врожаю, необхідно власнику землі вести податковий облік, який має свої витрати – в першу чергу це витрати на оплату послуг бухгалтера та обслуговування ведення бухгалтерського та податкового обліку.

Оплата бухгалтеру для ведення щомісячного податкового обліку може становити мінімум від 12 до 24 тис. гривень. Матеріальні витрати на ведення обліку становлять до 4 тис. гривень на рік. Таке навантаження від ведення податкового обліку в 16-28 тис. гривень на рік є не підйомним або створює збиток для власника землі.

Якщо у власника землі 4 гектари, то додаткові витрати на податковий облік будуть 4-7 тис. гривень на 1 гектар.

Реєстрація одноосібника як суб’єкта підприємницької діяльності не платника ПДВ не призведе до можливості збільшити ціну на врожай, що продається, а тільки добавить необхідність звітуватися по податках і сплачувати податки у розмірі не менше 12 тис. гривень на рік для тих хто на спрощеній системі і 18%+1,5% від чистого доходу хто на загальній системі. Додаткові витрати для одноосібників також не з приємних.

Спонукання державою одноосібників до легалізації діяльності одноосібників на землі буде посилюватися. Зараз одноосібник без реєстрації суб’єктом підприємницької діяльності повинен заплатити податок на землю, та прибутковий й військовий податки (18%+1,5%). Це є також тягарем для одноосібника.

Наразі з меншим податковим навантаження є система для юридичних осіб, які займаються сільськогосподарським виробництвом, – це платники єдиного податку 4 групи. Нею користуються юридичні особи-орендарі. Платники 4 групи платять ПДВ та податок на землю, при цьому продають врожай на 20-30% дорожче ніж одноосібники. Це ставить в різні умови юридичну особу платника єдиного податку 4 групи і одноосібника.

Всі орендарі землі є платниками єдиного податку 4 групи, що означає, що орендарі отримують на 1 гектар землі більше доходу ніж одноосібники – орендарі не сплачують податок на прибуток і продають врожай дорожче за одноосібників.

Для прикладу, при однаковій врожайності умовний чистий дохід орендаря може становити від 800 до 28 тис. гривень (висока врожайність), тоді як у одноосібника при тій самій врожайності і витратах результати будуть від 2000 гривень збитків до 19 тис. гривень (висока врожайність) чистого доходу ы це при діючій системі нарахування і сплати податку на землю.

При запланованій системі формування податку на землю (5% від нормативно-грошової оцінки) відповідно до проєкту закону №3131 результати діяльності одноосібника будуть ще гірше – при невисокій врожайності збитки можуть становити 3500 гривень і при високій врожайності чистий дохід становитиме до 18000 гривень (але ж таку врожайність ще необхідно отримати)

За проєктом закону №3131 одноосібник-власник землі має сплачувати 5% від нормативно-грошової оцінки землі (поставлене податкове зобов’язання), що відповідає податку за землю в 1500-2000 гривень з 1 гектару чорнозему.

За проєктом закону №3131, якщо власник землі укладає договір оренди земельної ділянки, то він (власник землі) звільняється від надвеликого податку на землю. Тобто власнику землі 5% податок платити, а орендарю не платити.

Проєктом закону №3131 власника землі хочуть “поставити” так, щоб вигідність одноосібного господарювання в порівнянні була невигідною. І тільки висока врожайність могла б забезпечити порівняну ефективність, наприклад, не менше 6 тон пшениці чи не менше 2 тон соняшнику з 1 гектару.

Отже, отримати результати більші ніж просто здати землю в оренду можливо якщо буде при умові, що у одноосібника буде достатньо висока врожайність.

Це не просте завдання для одноосібника мати високу врожайність, а значить такі законодавчі ініціативи від влади направлені на те, щоб одноосібники поверталися до здачі землі в оренду, а у інших власників землі відпало б бажання припиняти орендні відносини.

Як протидіяти власникам землі в такій ситуації?

Орендарі і їх лобісти прорахувалися – ВсеТВЗ вирішує проблему зростання податку на землю, і не тільки вирішує, але і дає можливість будь-яку власнику землі отримувати більший прибуток від землі виключно за рахунок правильних засад організації  самостійного господарювання на власній землі.

Щоб одноосібникам покращити свою ситуацію, необхідно стати платниками ПДВ і звільнитися від податку на землю. Таке можна здійснити через участь у Всеукраїнському Товаристві Власників Землі (ВсеТВЗ).

ВсеТВЗ має стати такою ж платником єдиного податку 4 групи. Через участь у ВсеТВЗ одноосібник, власник землі, отримає ті переваги, які мають орендарі при оподаткуванні, а разом з ними і збільшення прибутку від землі та зменшення ризикованості рослинництва.

Різниця отримання прибутку з 1 гектару між Юрособою, яка є платником єдиного податку 4 групи (для сільгоспвиробників), та Одноосібником складає 3-6,5 тис. гривень при діючий системі формування податку на землю та 4-7,7 тис. гривень при новій запланованій проєктом закону №3131 системі формування податку на землю. І це при умові, що одноосібник не платить ніяких податків окрім податку на землю.

Різниця в прибутках Юрособи та Одноосібника, яка виникає на підґрунті правильного податкового обліку і є базою для збільшення прибутку власника землі й це є вагомим аргументом для співпраці через участь у ВсеТВЗ – ця різниця повинна піти на збільшення прибутку одноосібника-власника землі.

Механізм реалізації співпраці ВсеТВЗ, як об’єднуючої юридичної особи, та одноосібника-власника землі наступний:

- ВсеТВЗ буде здійснювати від свого імені, але в інтересах одноосібника-власника землі і за його рахунок, господарську діяльність на земельній ділянці одноосібника. ВсеТВЗ буде вести персоналізований бухгалтерський і податковий облік діяльності на ділянці одноосібника, як Учасника Всеукраїнського Товариства Власників Землі.

- ВсеТВЗ в інтересах свого Учасника-власника землі приймає в користування належну йому земельну ділянки для забезпечення виробничої діяльності Товариства зі зайняттям рослинництвом, про що укладається відповідний договір користування. Це є підставою для обліку і виплати прибутку Учаснику-одноосібнику (власнику землі).

- Договір користування припиняє свою дію через рік після того як Учасник-власник землі виявив бажання припинити свою участь (співпрацю) у ВсеТВЗ.

- Учаснику-одноосібнику нараховується дохід на підставі персоналізованого результату діяльності на його земельній ділянці.

- Після утримання податків з персоналізованого доходу Учасника ВсеТВЗ, визначається (перераховується) прибуток для розпорядження Учасником-одноосібником.

Як ми розуміємо, за рахунок виключно здійснення такого нового об’єднавчого механізму, що дозволяє вести спільно бухгалтерський і податковий облік, одноосібник зможе отримувати від землі на 2000 грн. і більше прибуток з гектару власної землі.

ВсеТВЗ може об’єднувати не тільки одноосібників, а і тих власників землі, які хотіли б вийти з орендних відносин, але не має на це коштів. ВсеТВЗ забезпечить коштами самостійне господарювання власника землі і за рахунок самостійного господарювання через участь у ВсеТВЗ власник землі зможе отримувати в 2-4 рази більший прибуток від землі.

Оренда землі це зло, від якого необхідно звільнятися. Об’єднуємося у ВсеТВЗ!

З питань співпраці звертайтеся за телефоном 0972257375

ТИСНІТЬ ▶ https://www.facebook.com/groups/vlaszem і долучайтеся до ОБ’ЄДНАННЯ ВЛАСНИКІВ ЗЕМЛІ 

ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ВЛАСНИКІВ ЗЕМЛІ  -

СТВОРЕНЕ, ДІЄ І ДІЯТИМЕ ВИКЛЮЧНО В ІНТЕРЕСАХ ВЛАСНИКІВ ЗЕМЛІ!

Читайте: В інтересах власників землі – Всеукраїнське товариство власників землі

Роман Головін, розробник і втілювач Народної земельної реформи

КиевVласть

Теги: новости киева, новости киевской области, новости киевщины, новости украины, народная земельная реформа, всеукраинское товарищество собственников земли, одноосібники

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій