п'ятниця, 22 листопада 2024 г.
За кого треба голосувати – за Порошенського чи за Зелененка

За кого треба голосувати – за Порошенського чи за Зелененка

У цьому тексті я спробую уникнути упередженості та складних науково-політичних термінів. Лише намагання наштовхнути Вас на рішення, від якого залежить майбутнє України. Так, саме майбутнє тієї ділянки території, яка поки що має назву “держава Україна”.

Почну здалека. Є у світі така країна, як Сполучені Штати Америки. Наразі за рівнем ВВП ця держава входить до десятки найуспішніших у світі. США мають свої закони, традиції, правила, устрій, одним словом СИСТЕМУ. Є у світі країна, яка має назву Об’єднані Арабські Емірати. Це також одна з найбагатіших країн світу. ОАЕ також мають свої закони, традиції, лад – тобто СИСТЕМУ. А тепер на секунду уявіть що буде, коли ми СИСТЕМУ життя США перекинемо до ОАЕ, і навпаки. Уявили? В українській мові є чудове слово – дупа! Хоча обидві системи є успішними й працюють. Це якщо стисло і не занурюватися у глибину процесів.

Продовжую. Є на мапі Землі прекрасна держава – Україна. Вона також має своє закони, правила, традиції, схєми, дагаварнякі, лад. Усе це ми називаємо СИСТЕМОЮ. Державний устрій, який сформувався за останні чверть століття у державі називається – феодально-олігархічний. Що таке феодальний лад, гадаю, Ви пам’ятаєте зі школи з курсу історії. Центром феодальної ієрархії був головний феодал (цар, король), який, до речі, був передусім полководцем. З цього ж підручника історії ми також пам’ятаємо, що основними рисами феодалізму є інститути васалітету (угода між паном і васалом, що єднає їх обопільними зобов'язаннями та лояльністю). Тільки у ролі феодалів виступають олігархи. На цій феодально-олігархічній моделі й тримається держава Україна.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Давайте зануримося ще глибше в історію – до часів Київської Русі. Піку могутності Київська Русь досягла за правління Володимира Великого, який припинив міжусобну боротьбу. Непереливки тоді було нашим ворогам! Але вже після смерті Ярослава у 1054 році його нащадки розділили імперію на окремі князівства, держава вступила в тривалий період занепаду та феодальної роздробленості. Пригадали?

Наразі, на чолі України знаходиться феодал-олігарх, здатний об’єднати навколо себе інших феодалів-олігархів. Завдяки цьому держава може протистояти сильному ворогу і більш-менш гідно давати відсіч. За це олігархи, які по суті є володарями своїх вотчин (адже без їх дозволу навіть директорку дитсадка в ОТГ не призначать) мають певні преференції у вигляді власних фінансово-сировинних схєм та потоків.

Сьогодні усі в один голос заявляють, що Україну зруйнує ця жахлива феодально-олігархічна система. Про це говорять всі: від фахівців-політологів – до бабусь-прибиральниць. Усі кандидати в президенти наголошують на тому, що цю СИСТЕМУ потрібно міняти. З цього приводу виникають два логічні питання.

Питання перше. Чи усвідомлюють усі ці люди, що разом зі зміною системи ми автоматично прощаємося з державою під назвою Україна? Саме ця прогнивша наскрізь корупційно-олігархічна система дозволяє існувати нашій країні у тому вигляді, в якому ми її зараз маємо. Адже олігархи добре розуміють, що тільки разом (як той легендарний віник) вони можуть протистояти зовнішній агресії Росії. Їм є що втрачати. І краще об’єднатися навколо “свого” феодала, з яким можна “домовитися”, ніж втратити все “під путіним”. І реклама одного з кандидатів у президенти, де “тільки він здатен зберегти країну”, є цілком правдивою. ТАКУ країну зможе зберегти тільки ВІН. (До речі, тепер я розумію діаспору і заробітчан, які за кордоном підтримують цього кандидата: вони хочуть, щоб Україна – була, а жити в такій Україні вони не бажають!)

Питання друге. Гаразд. Країну треба змінювати, бо система наскрізь прогнила. Що будемо робити з олігархами та сотнями тисяч людей, які сидять на зарплатах у цих олігархів? Вішати, стріляти, концтабори, трудові армії? Усе це було сто років тому. Також пам’ятаємо.

Звичайно, ми можемо вірити і прагнути чарівної казки під назвою “Відродження України”. Олігархи стануть жити чесно і добровільно повернуть усе вкрадене, путін здохне і Росія розпадеться на сотні маленьких державок, усі почнуть чесно платити податки, заробітчани цілими ешелонами почнуть вертатися назад, Крим і Донбас будуть просинатися під гімн України … (О! треба буде напроситися у сценаристи до авторів “Слуги народу”).

Підсумовуючи, скажу. Кожен з нас має відповісти перш за все собі: що він хоче: коруційно-феодально-олігархічну Україну, чи демократичну (назву країни придумайте самі). І на останок – я дуже хочу помилитися у своєму твердженні. Дуже. Але, на жаль, поки що підстав до оптимізму я не бачу. І третій. Четвертий, п’ятий … варіанти нам не світить Даруйте. 

Читайте: “Портрет”: незмінне ім`я будь-якого президента України

Константин Карих, блогер

КиевVласть

Теги: новости украины, выборы, голосование, система

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.