п'ятниця, 26 квітня 2024 г.
З 1 січня трансплантації в Україні зупиняться через МОЗ

З 1 січня трансплантації в Україні зупиняться через МОЗ

Валерий Дубиль

Народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

МОЗ повністю провалив запуск трансплантації в Україні. Замість старту її розвитку з 1 січня 2019 року у країні, буде катастрофа. Останній сесійний тиждень закінчився, і депутати не відстрочили дату введення нового Закону про трансплантологію. Та вина не їхня, а чиновників Міністерства охорони здоров’я, які за 7 місяців не зробили нічого для її запуску.

Новий Закон, який ми проголосували у травні, дозволив би зекономити мільйони коштів і зміг би допомогти в рази більшій кількості важкохворих українців, яким потрібна пересадка органів. Зараз частина з них вимушена їхати за кордон, щоб врятувати життя, бо в Україні не було нормативно-правової бази для проведення трансплантацій в Україні. Закон це реально міг змінити, якби чиновники МОЗу виконували свою роботу, а не займалися політиканством.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Міністерство, яке має опікуватися здоров’ям усіх без виключення українців, влаштовували строки його впровадження, коли його приймала Верховна Рада. Та чиновники не встигли. І тепер, 1 січня наступного року, вступає в силу новий закон про трансплантацію. Відповідно до нього - новий порядок проведення трансплантацій. Та він не запрацює. І всі трансплантації будуть поза законом. А черга на них розписана на місяці вперед!

Що мав зробити МОЗ

Чиновники Міністерства мали підготувати необхідну нормативно-правову базу, розробити і впровадити єдиний реєстр трансплантації, визначити правила роботи для нових спеціалістів – трансплант-координаторів, навчити і сертифікувати їх. У МОЗу був на це час, були і гроші.

МОЗ цього не встиг зробити. Встиг лише влізти у корупційний скандал – замовив розробку до 17 грудня програмного забезпечення на суму понад 26 млн грн. Його мають здати в експлуатацію під ялинку – 31 грудня.

Чому трансплантації будуть поза законом

Відповідно до порядку проведення трансплантацій і до норм прийнятого закону, будь-яка інформація, у т.ч. про донора, має обов’язково заноситися до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації. Цієї системи й досі не існує.

Навіть створення системи не дозволить проводити трансплантації. Адже немає кому отримувати інформацію з системи – це мають робити трансплант-координатори. Їх немає. І мало того, немає навіть кваліфікаційних вимог і навчальних програм для їхньої підготовки.

Що втратять українці

Важкохворі українці не мають альтернативного способу порятунку – без проведення трансплантацій, тисячі людей помруть! Щоб їх врятувати, потрібно в сотні разів більше виділити грошей на відправлення наших громадян на лікування за кордон. Це – додаткове навантаження на бюджет, яке він не витримає. Будь-яка плата іноземним клінікам розвиває трансплантологію тих україн, і аж ніяк не українську – то про що думав МОЗ?

Як ми пропонуємо вирішити проблему

Проблема комплексна. Тому рішення має бути тільки політичним. Депутати неодноразово вимагали притягнути до відповідальності керівництво МОЗу за їхні багаточисельні помилки і провали. Зареєстровано багато звернень і проектів постанови Верховної Ради.

На жаль, за діючої влади керівництво МОЗу – недоторканне і продовжує керувати галуззю, не зважаючи на негативні результати для кожного українця. Політична відповідальність лежить безпосередньо на Президенті.

Терміново необхідно направити роботу МОЗу не на задоволення особистих інтересів і владних політичних амбіцій, а на лікування людей. І зробити це можливо лише при повному перезавантаженні влади після Президентських і Парламентських виборів у 2019 році.

Читайте: Безоплатна первинна меддопомога – тільки у фантазіях чиновників МОЗу

Валерий Дубиль, народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

KиевVласть

Теги: новости киева, новости украины, медицина, реформа медицины

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.