вторник, 31 марта 2020 г.
З 1 січня трансплантації в Україні зупиняться через МОЗ

З 1 січня трансплантації в Україні зупиняться через МОЗ

Валерий Дубиль

Народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

МОЗ повністю провалив запуск трансплантації в Україні. Замість старту її розвитку з 1 січня 2019 року у країні, буде катастрофа. Останній сесійний тиждень закінчився, і депутати не відстрочили дату введення нового Закону про трансплантологію. Та вина не їхня, а чиновників Міністерства охорони здоров’я, які за 7 місяців не зробили нічого для її запуску.

Новий Закон, який ми проголосували у травні, дозволив би зекономити мільйони коштів і зміг би допомогти в рази більшій кількості важкохворих українців, яким потрібна пересадка органів. Зараз частина з них вимушена їхати за кордон, щоб врятувати життя, бо в Україні не було нормативно-правової бази для проведення трансплантацій в Україні. Закон це реально міг змінити, якби чиновники МОЗу виконували свою роботу, а не займалися політиканством.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Міністерство, яке має опікуватися здоров’ям усіх без виключення українців, влаштовували строки його впровадження, коли його приймала Верховна Рада. Та чиновники не встигли. І тепер, 1 січня наступного року, вступає в силу новий закон про трансплантацію. Відповідно до нього - новий порядок проведення трансплантацій. Та він не запрацює. І всі трансплантації будуть поза законом. А черга на них розписана на місяці вперед!

Що мав зробити МОЗ

Чиновники Міністерства мали підготувати необхідну нормативно-правову базу, розробити і впровадити єдиний реєстр трансплантації, визначити правила роботи для нових спеціалістів – трансплант-координаторів, навчити і сертифікувати їх. У МОЗу був на це час, були і гроші.

МОЗ цього не встиг зробити. Встиг лише влізти у корупційний скандал – замовив розробку до 17 грудня програмного забезпечення на суму понад 26 млн грн. Його мають здати в експлуатацію під ялинку – 31 грудня.

Чому трансплантації будуть поза законом

Відповідно до порядку проведення трансплантацій і до норм прийнятого закону, будь-яка інформація, у т.ч. про донора, має обов’язково заноситися до Єдиної державної інформаційної системи трансплантації. Цієї системи й досі не існує.

Навіть створення системи не дозволить проводити трансплантації. Адже немає кому отримувати інформацію з системи – це мають робити трансплант-координатори. Їх немає. І мало того, немає навіть кваліфікаційних вимог і навчальних програм для їхньої підготовки.

Що втратять українці

Важкохворі українці не мають альтернативного способу порятунку – без проведення трансплантацій, тисячі людей помруть! Щоб їх врятувати, потрібно в сотні разів більше виділити грошей на відправлення наших громадян на лікування за кордон. Це – додаткове навантаження на бюджет, яке він не витримає. Будь-яка плата іноземним клінікам розвиває трансплантологію тих україн, і аж ніяк не українську – то про що думав МОЗ?

Як ми пропонуємо вирішити проблему

Проблема комплексна. Тому рішення має бути тільки політичним. Депутати неодноразово вимагали притягнути до відповідальності керівництво МОЗу за їхні багаточисельні помилки і провали. Зареєстровано багато звернень і проектів постанови Верховної Ради.

На жаль, за діючої влади керівництво МОЗу – недоторканне і продовжує керувати галуззю, не зважаючи на негативні результати для кожного українця. Політична відповідальність лежить безпосередньо на Президенті.

Терміново необхідно направити роботу МОЗу не на задоволення особистих інтересів і владних політичних амбіцій, а на лікування людей. І зробити це можливо лише при повному перезавантаженні влади після Президентських і Парламентських виборів у 2019 році.

Читайте: Безоплатна первинна меддопомога – тільки у фантазіях чиновників МОЗу

Валерий Дубиль, народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

KиевVласть

Теги: новости киева, новости украины, медицина, реформа медицины

понедельник, 30 марта 2020 г.
20:31
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
20:46
Два температурных рекорда были зафиксированы в Киеве 28 марта
20:23
В Шевченковском районе Киева планируют возвести сервисный центр для посетителей Посольства США
20:17
В Броварах появился первый выздоровевший от COVID-19
20:05
На Подоле прорвало теплосеть: улицы залило кипятком (фото, видео)
19:46
Оболонская РГА заказала ремонты в восьми школах Киева (список)
19:25
В Фастове создали группу психологической помощи для медиков и работников торговли на время эпидемии COVID-19
19:01
Премьер-министр Шмыгаль поручил провести ряд информкампаний о помощи пожилым людям во время эпидемии COVID-19
18:43
Столичные власти рекомендуют ограничить использование личного транспорта во время карантина - протокол комиссии КГГА по ЧС
18:23
Кличко анонсировал появление в коммунальных аптеках столицы медицинских масок (видео)
18:01
После разговора с Зеленским нардепы со второй попытки назначили новых министров финансов и здравоохранения
17:47
В присутствии президента Зеленского Рада приняла за основу т.н. “антиколомойский закон” о банках
17:46
За неделю на столичных дорогах погибло пять человек
17:26
“Киевгорсвет” попросили отчитаться об экономии после установки уличного LED-освещения
17:03
Кличко поручил рекламировать борьбу с фейками о COVID-19
16:43
Частным клиникам поручили отчитываться о пациентах с COVID-19 (документ)
Календарь событий
Валентину Гинзбург раскритиковали за борьбу с коронавирусом в Киеве
30 марта 2020 г. 19:00
Валентину Гинзбург раскритиковали за борьбу с коронавирусом в Киеве
Директор Департамента здравоохранения Киевской горгосадминистрации (КГГА) Валентина Гинзбург (на фото) явно скрывает от депутатов и профильной комиссии горсовета информацию об остром дефиците  индивидуальных средств защиты в медучреждениях столицы. Ситуация усугубляется отсутствием в свободном доступе приказов горздрава, якобы утвердивших правила приема и лечения в столице инфицированных коронавирусом горожан (профильной комиссии Киевсовета не удалось получить такой информации ни у одного их главврачей) и отчетов о расходовании бюджетных средств на борьбу с эпидемией. При этом, Гинзбург, которая недавно вернулась из Европы и без уважительных причин отказалась самоизолироваться на 14 дней, не предложила вписать ни слова о COVID-19 в Программу “Здоровье киевлян”.