неділя, 3 листопада 2024 г.
Як хвіст крутить собакою на прикладі “Львівської брами”

Як хвіст крутить собакою на прикладі “Львівської брами”

Леонід Косаківський

Київський міський голова, голова Київради, голова міської державної адміністрації в 1993 - 1998 рр.

“Немає нічого прихованого, що не відкрилося б, ані таємного, яке не стало б явним”. Євангелії від Луки, 12:2

Нещодавно в інтервʼю “Лівому берегу” керівник Київського метрополітену Віктор Брагінський вперше, напевне, офіційно голосно артикулював те, що вже давно є таємницею Полішинеля, і про що і я неодноразово писав, зокрема, 16 лютого 2022 року “Знову про “Львівську браму”, або Як хвіст виляє собакою”.

Цитата з інтерв'ю “ЛБ”: “Для станції “Львівська брама” не будують входи-виходи, тому що там дуже кабальний інвестиційний договір, підписаний ще у 2005–2006 році, не пам'ятаю точно”. 

Директор метрополітену уточнив, що йдеться про договір між КМДА та інвесторами. Щоправда, на запитання “А інвестор у нас хто?”, заявив, що не памʼятає. Дивна забудькуватість.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Зате розкрив його зміст: “За ним, інвестор зобов'язаний зробити 40 метрів котлован стіни в ґрунті, побудувати там свій об'єкт інфраструктурний, а ми повинні знизу добратися до них – і буде вихід з метро через інфраструктурний об'єкт”.

І далі: “Самостійно будувати на цій ділянці ми не можемо, бо це буде порушення умов конкурсу. Тому придумали інший сценарій. Ще до початку великої війни відпрацювали передпроєктні рішення, щоб винести вихід зі станції трішки вбік, лівіше. Там є земельна ділянка, яка належить місту”.

Ви, мабуть, памʼятаєте цю історію? Йшлося про сквер на перетині Кудрявської та Січових стрільців, де зараз бювет. Навіть оголосили тендер. Але в червні 2022 року його скасували. На тому й закінчилося.

Зі слів Брагінського, потрібен рік, щоб зробити якісний проєкт і пройти експертизу. І приблизно два роки – щоб побудувати. Однак, зʼясувалося, що на поточний рік  кошти на це не передбачені. Але якщо завтра місто ухвалить рішення проєктувати “Львівську браму”, мовляв, ми почнемо працювати й проєктуватимемо.

Абсолютно туманні перспективи. І позиція в інтерв'ю загалом цікава: я не я, і хата не моя, і як тільки, так зразу.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

При цьому за дужками розмови залишилися слова 2018 року того ж начальника Київського метрополітену Віктора Брагінського, що він планує розірвати договір з інвестором, який не виконав своїх обіцянок.

Чому цього не сталося? Питання риторичне.

Я в згаданій вище публікації 2022 року писав, що у цій проблемі стирчать вуха бізнес-інтересів та на додаток управлінська неміч та безгосподарність міської влади, завдяки чому кияни, які потребують тут метро, стали заручниками комерційної структури, яка забажала, щоб УСІ виходи з метро були лише прямо в їх торговельні ряди, а сам торговельний комплекс так і не спромоглася звести.

Тобто інтереси “інвесторів” для нинішніх столичних посадовців така священна корова,  що вони 18 років не можуть вирватися з пут тих кабальних договорів часів пізнього Олександра Омельченка і раннього Леоніда Черновецького – і зрештою відкрити вихід на поверхню з фактично готової станом на січень 1996 року станції “Львівська брама”.

А інтереси міста і киян при цьому до уваги не беруться.

Єдине, що тішить, так це запевнення керівника столичної підземки: “Станція в нас законсервована. За нею постійно наглядають чергові операційники. Нічого руйнівного там не відбувається”.

Ви ще маєте сумніви, що містом насправді керують забудовники, які й в цьому конкретному питанні зробили киян заручниками?

Леонід Косаківський, Київський міський голова, голова Київради, голова міської державної адміністрації в 1993-1998 рр.

Джерело публікації

КиївВлада

Теги: новини києва, київський метрополітен, віктор брагінський, станція метро, інвестиційний договір, леонід черновецький, олександр омельченко, Леонід Косаківський, львівстка брама

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.