четвер, 19 грудня 2024 г.
Влада не змогла “реформувати” сільську медицину або куди зникли мільярди бюджетних коштів

Влада не змогла “реформувати” сільську медицину або куди зникли мільярди бюджетних коштів

Валерий Дубиль

Народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

Влада постійно заявляє про те, що медицина врешті стає доступною і по-справжньому безкоштовною. Особливо часто на парламентському телеканалі “Рада” можна почути про майбутні успіхи розбудови медицини на селі – єдине, що мешканці сільської місцини цього не відчули.

Все частіше до мене звертаються мої земляки, які просять про допомогу – ФАПи фактично розвалюються, ремонтів немає, не те, що будуються нові. І люди просто диву даються, коли дізнаються – що гроші на це держава виділила чималі. Тільки куди вони ділися і чому не використалися ефективно – велике запитання до влади.

Влітку минулого року за особистою участю президента Порошенка влада ініціювала Програму “Сільська медицина”. На неї планували за три роки витратити понад 14 млрд грн. За них мали побудувати 2528 нових амбулаторій, модернізувати 1864 існуючі амбулаторії, 13 205 ФАПів та 476 ЦПМСД, а також зробити ще багато чого корисного для комплексного розвитку сільської медицини.

До сьогодні грандіозні плани залишаються тільки на папері. Замість створення системи сільської медицини, влада побудувала лише декілька “годівничок” для окремих чиновників.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

На 2017 рік виділили 4 млрд грн. Жодної амбулаторії тоді не побудували. Провал з реалізацією президентської Програми був такий гучний, що президент влітку вдався до прямого підлогу – під виглядом початку реалізації своєї Програми розвитку сільської медицини, він відкрив зовсім іншу амбулаторію, яку побудували за рахунок благодійної допомоги Франції.

Потім дав пряме доручення до кінця цього року побудувати близько 500 сільських амбулаторії. Для його реалізації, у другому році виконання Програми, Кабмін виділив майже 3 млрд грн на будівництво 512 амбулаторій в усій країні.

Рік завершився. Замість побудови понад 500 амбулаторій, розпочали будівництво 38 (!) амбулаторій, а на кінець року повністю збудували лише три.

При цьому за 2017-2108 роки на Програму “Сільська медицина” (будівництво амбулаторій та закупівля автомобілів для лікарів) витратили 5 млрд грн. За них збудували лише 3 амбулаторії!

На 2019, останній рік президентської Програми планують виділити 1 млрд грн. На нього, можливо, вдасться добудувати ще декілька з запланованих амбулаторій. При цьому не забуваючи покласти наші з вами бюджетні кошти собі у кишеню через створення корупційних схем.

Чинна влада доказала – вона нездатна провести реформи навіть коли є гроші. Бо реальні зміни у галузі робляться не через гарну картинку на екрані. Вони обговорюються з усіма сторонами процесу – пацієнтами, лікарями, потім плануються і втілюються у життя. І впевнений, саме таким чином скоро відбуватиметься трансформація всієї системи охорони здоровя – вже за нової влади.

Читайте: З 1 січня трансплантації в Україні зупиняться через МОЗ

Валерий Дубиль, народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

KиевVласть

Теги: новости киева, новости украины, медицина, реформа медицины, амбулатории, сельская медицина

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.