п'ятниця, 22 листопада 2024 г.
В  чиїх інтересах найняли американську лобістську структуру?

В чиїх інтересах найняли американську лобістську структуру?

Богдан Яременко

Дипломат, голова правління благодійного фонду “Майдан Закордонних Справ”

Тільки не подумайте, що ми не помітили повідомлення про контракт адміністрації президента України з американською лобістською компанією.

Перекроювання "вашингтонського обкому" неофітами з оточення Трампа звичайно вимагатиме реагування, для чого потрібні професійне око та рука в тих місцях, де дипломати працювати не можуть.

Але завжди є "але."

Погоджуючись, як фахівець, з доцільністю наймання лобістської структури в США, як громадянин своєї держави, я би хотів знати:

а) як сплачуються відповідні гонорари;

б) які конкретні завдання поставлені перед компанією.

Знання першого необхідне для розуміння чи українські посадовці знову не переплутають приватну кишеню з державною.

Друге важливе з точки зору оцінки ефективності використання грошей українських платників податків.

Названа в ЗМІ лобістська компанія BGR Group є знаною і авторитетною. Її спроможність працювати ефективно в Вашингтоні в інтересах клієнтів не викликає сумніву. Зрештою, погляньте на список колишніх та нинішніх клієнтів BGR - Airlines for America, American Chambers of Commerce – China, Shanghai, American Insurance Association, Chevron Corporation, Coalition for Fair Effective Tax Rates, Embassy of Kazakhstan (London, UK), National Air Traffic Controllers Association, Outdoor Advertising Association of America, Republic of India, Republic of Bangladesh, Select Medical Corporation, US Green Building Council.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Гонорар, про який йдеться в ЗМІ, - 50 тисяч доларів США на місяць є цілком адекватним для компаній цього рівня (залежно від ступеню складності завдання та активності діяльності гонорар може бути і меншим, і значно більшим).

Власники BGR були помічені в Україні ще в 2014 році. Не можу гарантувати правдивість цієї історії, але історія появи BGR в Києві пов"язана з активним пошуком Петром Порошенком в період виборчої кампанії весни 2014 року та початкового етапу президентства професійних дорадників в США. Інша, не менш знана компанія, керуючі партнери якої контактували та зустрічались з Порошенком та керівництвом АПУ, відмовилась офіційно працювати на українського замовника через конфлікт інтересів (одним з їхніх клієнтів у Вашингтоні був Григоришин) та запропонувала замість себе дружню чи партнерську BGR.

BGR Group, природно, надає повний перелік послуг у сфері своєї діяльності, але їх визнаним "коником" є робота зі ЗМІ. Це може дати нам підстави для певних здогадок щодо завдань, які будуть поставлені перед компанією замовником за адресою Київ, вулиця Банкова 11. Здогадки ці не дуже радісні, адже традицйно наші можновладці використовують ЗМІ для просування себе, коханих, чи зведення рахунків з опонентами. А ось про вдалі PR-компанії в інтересах України багато чути не довелось.

Не було в Україні також і досвіду використання послуг іноземних лобістських компаній для досягнення конкретних цілей - прийняття рішень (урядових чи парламентських) щодо розвитку торговельних, економічних чи інших відносин з Україною, розширення допомоги тощо. Саме це мали би бути предметом діяльності лобістської структури. Адже публікації в ЗМІ чи там нехай навіть і налагодження прямих ліній комунікацій з новим президентом США - це ж лише механізми, які мають слугувати більшій і конкретній меті.

Тому нічого особливого (ні поганого, ні хорошого) наразі не відбулось. Але президент чи президентська адміністрація повинні знайти можливість надати достовірні та достатні пояснення щодо того, в чиїх інтересах найняли американську лобістську структуру, як фінансується контракт з нею, а також які конкретно завдання перед нею поставлені?

Богдан Яременко, дипломат, голова правління благодійного фонду  “Майдан Закордонних Справ”

Читайте: Йшов третій рік по Революції гідності, а популізм - наше всьо

КиевVласть

Теги: новини києва, президент, сша, новини, україна, лобістська компанія

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.