понедельник, 13 июля 2020 г.
Третина київської молоді не уявляє, як досягти щастя

Третина київської молоді не уявляє, як досягти щастя

Анна Куценко

директор Киевского молодежного центра

Це поняття йдосі не має чіткого визначення. Не лише через брак розроблених наукових теорій. Розуміння щастя у кожного – своє. І це підтвердили в опитуванні Київські школярі 8-11 класів та студенти столиці.

Найбільше підлітків та молоді (34%) вважають, що щастя – це бути потрібним близьким людям. Щастя для них – це гарні стосунки з рідними, друзі, родина, кохати і бути коханим.

25% опитуваних вважає, що щастя полягає у відчуттях радості і задоволеності життям, що обумовлюють піднесений емоційний стан. Факторами щастя тут були названі вміння радіти життю, не пригнічуватись через проблеми.

Міцне здоров’я, як ознака щастя, опинилось на третьому місці (15% відповідей).

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

12% опитуваних вважають, що щастя– це відсутність матеріальних проблем. Серед факторів щастя крізь призму матеріального були названі “дах над головою”, багато грошей, кар’єра з великим доходом.

11% впевнені, що щастя полягає у самореалізації.

Духовне багатство як синонім щастя розглядають лише 3% досліджуваних. Духовність займає нижчі сходинки у ціннісній структурі молодіжних уявлень про щастя, що узагальнено відображує сучасну спрямованість соціуму: отримувати максимум задоволення від споживання.

А от питання щодо шляхів досягнення щастя виявилось для багатьох опитуваних надто складним: 30,3% молоді та підлітків на нього так і не змогли відповісти.

Молоді люди, що визначилися, як же прийти до щастя, вважають, що потрібно вибрати мету і невпинно рухатися до неї, досягати успіху у своїх справах,кожен день радіти життю та допомагати іншим людям.

У першу п’ятірку якостей щасливої людини київська молодь віднесла доброту, оптимізм, щирість, толерантність і чесність. А от почуття гумору опинилося на 11 місці поруч із розумом і позитивним сприйняттям світу.

За даними анкетування, більша частина молоді й підлітків відчувають себе щасливими – 83,9%, і це є високим показником, що свідчить про оптимізм молодого покоління. На долю тих, хто вважає себе нещасливими, припадає 16,1%. Причому, абсолютна більшість серед останніх має занижений рівень самооцінки.

Стосовно гендерного аспекту, то київські молоді людивизнали чоловіків щасливішими за жінок: 47,8% проти 34,2%. Ці відповіді – наочна ілюстрація впливу вкорінених в суспільстві стереотипів та багатьох невирішених гендерних проблем сучасного українського соціуму, де жінка, незважаючи на декларованість рівності й можливостей, де-факто має менші перспективи для самореалізації порівняно з чоловіками. Молодь лише віддзеркалює існуючий порядок речей, з’ясовуючи для себе, що і яким чином впливає на рівень суб’єктивного благополуччя кожної з статей. Лише 18% опитуваних вважає, що щастя не залежить від статі.

Дослідження виявило, що хлопці й дівчата по-різному розуміють щастя для протилежної статі. Якщо юнаки вбачають "жіноче" щастя у піклуванні про родину, то дівчата мають більш сучасні погляди про щасливу жінку як цілеспрямовану і орієнтовану на успіх, здатну поєднати родину і кар’єру.

“Чоловіче” щастя дівчата описують як значний кар’єрний успіх та матеріальне забезпечення родини. Юнаки ж уявляють собі “чоловіче” щастя як можливість займатись улюбленою справою, реалізувати свої здібності та створити гармонійну родину.

Дійсно, скільки людей – стільки й уявлень про щастя. І я бажаю кожному відчувати його сповна.

Читайте: Чому у Києві молоді в парку з пивом більше, ніж у кінотеатрі

Анна Куценко, директор Київського молодіжного центру

КиевVласть

Теги: новости киева, социологический опрос, молодежь, счастье

воскресенье, 12 июля 2020 г.
08:00
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
18:01
В столичном вузе зафиксирована вспышка COVID-19 среди иностранных студентов
17:03
Кличко попросили отчитаться о целесообразности выделения 184 млн гривен на велодорожку от Почтовой площади до моста Патона
16:05
В Козине полиция закрыла ночной клуб за нарушение карантина (фото)
15:01
Столичные власти не спешат снимать с регистрации договор аренды зеленой зоны частной фирмой на проспекте Навои
14:04
Столичные спасатели достали тело женщины из водоема у Кольцевой дороги
13:06
За сутки COVID-19 обнаружили у 67 жителей Киева
12:05
Ночью столичные спасатели потушили масштабный пожар на свалке в Дарницком районе
11:03
За сутки в Украине зафиксировано 678 новых случаев COVID-19 (инфографика)
10:04
В Василькове задержали “минера” рынка и отдела полиции
09:01
Борислав Береза намерен баллотироваться в мэры Киева (видео)
07:15
Планові відключення електроенергії в Київській області 12 липня 2020 року (повний список населених пунктів)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 12 июля 2020
суббота, 11 июля 2020 г.
19:29
У Петропавлівській Борщагівці заклали наріжний камінь під будівництво храму ПЦУ
18:01
Воскресные ярмарки 12 июля пройдут в трех районах Киева (адреса)
17:10
На ул. Аллея Героев Крут на столичном Печерске 12 июля будет частично ограничено движение (схема)
Календарь событий