п'ятниця, 26 квітня 2024 г.
Чому у Києві молоді в парку з пивом більше, ніж у кінотеатрі

Чому у Києві молоді в парку з пивом більше, ніж у кінотеатрі

Анна Куценко

директор Киевского молодежного центра

Учора у київському парку ім. Шевченка спостерігала, як три жінки літнього віку гаряче сперечалися, чому молоді парочки надають перевагу дозвіллю з пивом на траві у парку, а не в кінотеатрах. І дійсно, чому ж?

Відповідь лежить на поверхні: юнаку, який захоче запросити дівчину в кіно, доведеться викласти в середньому 160 гривень за два квитки. А за дві пляшки пива – від 30 гривень, причому, культурну програму вдало може замінити молодечий запал і гумор.

Навряд чи люди старшого віку задумуються, що студентська стипендія в Україні майже удвічі менша від офіційного встановленого прожиткового мінімуму у 1496 гривень. А саме стипендія є основним джерелом коштів майже для 16% молодих людей.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

У першу чергу, для студентів вищих та професійно-технічних начальних закладів, що проживають окремо від батьків в інших населених пунктах. Їхні шанси на додатковий підробіток у вільний від навчання час значно зменшилися зі спадом економіки та ліквідацією багатьох підприємств.

Як свідчать результати соціологічних досліджень GfK Ukraine, основними джерелами матеріального забезпечення для молоді України є зарплата та гонорари (38%), грошова допомога від батьків та інших родичів, що працюють в Україні – 26%.

Висока частка молодих жінок народжує дітей у віці 25-29 років, опираючись у матеріальному плані на державні виплати по догляду за дитиною.

У цілому, серед молоді спостерігається більша частка бідних порівняно із середніми та старшими віковими групами (від 45 до 70 років). Найнижчі рівні бідності притаманні особам віком 20-25 років (20% ), найвищі – особам віком 30-35 років (27%).

Парадокс, але найгучніші українські StartUp вдалися людям саме цього віку. Стільки ж років приблизно половині нинішніх найактивних волонтерів.

В Україні 9% молодих людей ледве зводить кінці з кінцями, грошей не вистачає навіть на необхідні продукти. Більше, ніж третині (37%) вистачає на харчування та на придбання необхідних недорогих речей. Лише 1% опитаної молоді вже може собі дозволити придбати практично все, що хоче.

При цьому, 15% молодих людей вірять, що зможуть досягти бажаного фінансового становища в Україні. Але майже третина (28%) молодих людей в Україні не вірить, що таке можливо. Їм заважають нестабільність економіки та неможливість чесно заробляти.

Тому найближчим часом молодь обиратиме бюджетний варіант дозвілля. І дивлячись парочки в парках, бабусі, як і раніше, згадуватимуть, що у їхній молодості все було інакше.

Читайте: Життя і здоров’я української молоді – на межі катастрофи

Анна Куценко, директор Київського молодіжного центру

КиевVласть

Теги: новости киева, молодежная политика, доходы молодежи

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.