субота, 23 листопада 2024 г.
Стереотип

Стереотип

Тетяна Очеретяна

Студентка 2 курсу КНУКіМ

Історія ця закарбувалась у моїй памяті краще від будь-яких подій і, напевно, буде згадкою, яка не вилетить із голови ніколи. Великий білий будинок на Вінничині стояв поряд із моєю маленькою хатинкою. Це була будівля нашого вельмишановного мера та його сімї. Люди заможні, балакучі та трохи неординарні. Найцікавішою з них була бабуся Маргарита Степанівна. Вона виглядала освіченою, мудрою людиною, яка, здавалося, знає про всіх усе. Висока жінка з уже давно посивілим волоссям завжди мала серйозне обличчя, ніби стурбоване чимось, неначе думала про щось важливе. Та попри це, вона була товариською й доброю людиною. Підійти поспілкуватися до Маргарити Степанівни міг будь-хто. Особливо її любили діти. І я не виняток. Пам’ятаю, як з радістю бігла до бабусі Марго, як ми її називали, аби попити чаю з млинцями та розпитати про різні речі, цікаві малим дітям: чому місяць сходить і куди ховається вдень, скільки на небі зірок і таке інше. На кожне дитяче питання вона завжди знаходила відповідь і розказувала, як треба жити аби “совість чистою була”.

Матеріал створено в рамках Проекту  "Юн-Пресс-KV

Час ішов, я підростала, та все одно приходила до бабусі. За стільки років вона стала для мене авторитетом, найкращою подругою й наставником. Зазвичай ми сиділи у неї вдома. Але одного разу вона взяла мене з собою до редакції. Маргарита Степанівна працювала в обласній газеті, вела власну колонку, часто брала інтерв’ю у відомих людей та описувала цікаві події. Приміщення було дуже великим, але в той же час затишним і спокійним. У кабінеті панувала атмосфера творчості й натхнення. Кожен працівник був чимось особливий, зовсім не схожий на звичних людей. До цього моменту я ніколи не розпитувала про роботу бабусі Марго, та після візиту до редакції моя цікавість щодо видавничої справи була безмежна.

Маргарита Степанівна часто розказувала, що справжні журналісти – це люди, котрі ніколи не зраджують своєї думки і завжди чесні перед народом, яких неможливо “купити” і які несуть у світ добро та справедливість. Її історії про відомих журналістів захоплювали мене, надихали стати такою ж, однією із вершників правди в сучасному світі.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Про журналістику я чула лише позитивні факти, ніколи не чула негативу. За той час у моїй голові сформувався стереотип про те, що журналістика – це лише добро, чесність та порядність. Я була абсолютно впевнена в правдивості фактів та вірила кожному написаному слову в газеті . Коли я тільки починала читати випуск, бачила безліч цікавого: про науку, мистецтво, навчання, здоровя та суспільне життя. Однак, потім почала помічати, що деякі цікаві рубрики були замінені на інші, політичного характеру. У газеті все частіше зявлялись портрети депутатів та олігархів, величезні пропагандистські тексти, а кількість звичайних статей різко зменшувалась. Тоді я почала розпитувати бабусю Марго: “ Що ж таке сталось у видавництві?”. На що вона завжди різко відповідала: “Чому тут дивуватись, вибори скоро”. Саме тоді мій створений роками стереотип розвіявся. Те, у що я вірила протягом тривалого часу, виявилось нічим іншим, як звичайною брехнею. Люди, яких я вважала хранителями добра, правди і справедливості, виявились брехунами та зрадниками. Заради грошей вони покинули правду та перейшли на сторону пристосуванців.

Образа, сором за свою сліпоту не покидали мене дуже довго. Світогляд мій перевернувся догори дригом, а думки про розбиті надії, мрії та очікування не виходили з голови. Саме тоді відбувся переломний момент у моєму житті, він і став поштовхом до вибору професії. Образа та сором з часом перетворились у почуття обовязку щось змінити, виправити та повернути на вірний ш шлях. Мені все більше хотілось довести, що журналіст – це людина чесна, з власними переконаннями та принципами, а ті, хто за гроші міняє правду, журналістами називатись не можуть. Тоді я поставила перед собою мету та дала слово, що обовязково досягну її.

Матеріал створено в рамках Проекту  "Юн-Пресс-KV

Зараз я стою на шляху до своєї мрії. Я - студентка факультету журналістики в омріяному університеті. І щиро вірю, що саме тут я знайду найкращих друзів-однодумців, і разом ми змінимо сучасний інформаційний світ на краще!

Очеретяна Тетяна, студентка 2 курсу КНУКіМ

KиевVласть

Теги: юн-пресс, журналистика, профессия

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій