вівторок, 19 листопада 2024 г.
Прозора приватизація – повертаємо довіру, залучаємо інвестиції

Прозора приватизація – повертаємо довіру, залучаємо інвестиції

Яна Матієва

В.о. начальника регіонального відділення ФДМУ по Києву

Фонд державного майна України здійснив те, що раніше вважалося практично неможливим – перехід на прозорі принципи проведення аукціонів приватизації непрофільних державних активів. Такі зміни дозволили залучити безпрецедентну кількість коштів від приватизації до державного бюджету порівняно з минулими роками. 

Нагадаю, що наприкінці 2019 року в управління Фонду державного майна України було передано 530 державних підприємств для подальшої приватизації. Фонд перевиконав річний план надходжень від приватизації ще у червні 2020 року та неухильно продовжує наповнювати держбюджет і залучати інвестиції в економіку.

Мені приємно констатувати і я вважаю за необхідне наголосити на тому, що команда ФДМУ максимально усунула всі можливі корупційні ризики у процесах приватизації.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Ми маємо абсолютно нульову толерантність до хабарництва, чесно і прозоро викорінюємо як із життя, так і з свідомості громадян думки про “схеми”. Разом із тим провадимо серйозну внутрішню комунікаційну політику щодо доброчесності державних службовців ФДМУ.

Серед новин у сфері приватизації вважаю за важливе акцентувати увагу на демонополізації спиртової галузі. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Так, донедавна в світі було лише дві країни, де виробництво спирту було монополізоване – Україна та Білорусь. Відтепер Україну чекає приватизація спиртових активів, а це означає покращення ефективності роботи підприємств, їх реальна, а не номінальна прибутковість.

Від приватизації цих об'єктів ФДМУ очікує залучити близько 2 млрд гривень. Керівник Фонду держмайна Дмитро Сенниченко впевнений, що великі агрокомпанії та фармацевтичні підприємства продемонструють інтерес до приватизації об’єктів ДП “Укрспирт”. До речі, відомості щодо окремих об’єктів ДП “Укрспирт” вже доступні для перегляду на сайті privatization.gov.ua: Лопатинський об’єкт ДП “Укрспирт”, Суходільський об’єкт ДП “Укрспирт”, Лужанський об’єкт ДП “Укрспирт”, Овечацький об’єкт ДП “Укрспирт”, Немирівський об’єкт ДП “Укрспирт” та ін. 

Наступна новина, яка також варта уваги - це повідомлення про прийняття Урядом 2 серпня 2020 року розпорядження “Про передачу об’єктів державної власності до сфери управління Фонду державного майна”. 

Зазначене рішення Уряду прийнято на виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів України та дасть можливість здійснити приватизацію об’єктів, які до того перебували в управлінні уповноважених органів.

Приватизація цих збиткових для держави активів на прозорих аукціонах надасть змогу залучити інвестиції в економіку України та створити нові робочі місця. 

На мою думку, це надзвичайно важливо, адже високий рівень безробіття та рівень інвестиційної привабливості України на сьогодні потребують ефективних підходів. 

Українці заслуговують на гідне життя тут, в Україні, а не у пошуках кращого – за кордоном. 

Шлях приватизації – це шлях усіх прогресивних країн. 

На мою думку, Держава Україна має залишити у державній власності лише стратегічно важливі об’єкти як, наприклад, це є у Польщі, Канаді, Литві, Латвії, Швеції та інших розвинених країнах світу.

Щодо Києва я можу впевнено заявити: ми почали бути цікавими та зрозумілими як громадськості, так і бізнесу. Ми спостерігаємо зростання конкуренції і кількості учасників на аукціонах, а це, в свою чергу, показник збільшення рівня довіри до процесу приватизації і Фонду держмайна в цілому. 

Я переконана, що завдяки новим стандартам відкриття інформації з абсолютно безпрецедентним рівнем доступу до усієї документації, а також прозорим та зрозумілим правилам приватизації нам вдається привернути увагу потенційних інвесторів. 

Для прикладу, за останні місяці Регіональним відділенням Фонду по Києву було підписано декілька важливих меморандумів про співпрацю: з Київською обласною державною адміністрацією, Київською торгово-промисловою палатою та Спілкою підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України. З нами бажають працювати та підтримують розпочату прозору, чесну, зрозумілу політику Фонду.

Регіональне відділення Фонду по місту Києву запрошує до інформаційної співпраці та участі у відкритих аукціонах з продажу об'єктів, як у Києві, так і в інших містах по усій Україні на сайті: https://privatization.gov.ua/ 

Також Ви маєте можливість зателефонувати до Регіонального відділення Фонду по м. Києву або надіслати нам листа за адресою електронної пошти:

тел.: (044)2810018; (044)2355308; ел.пошта: [email protected]

Читайте: Київське відділення ФДМУ запрошує до участі у відкритих аукціонах продажу нерухомості

Яна Матієва, в.о. начальника регіонального відділення ФДМУ по Києву

КиевVласть

Теги: новости киева, приватизация, фонд госимущества, спиртзаводы

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.