субота, 20 квітня 2024 г.
Про долю програми підтримки онкохворих Київщини

Про долю програми підтримки онкохворих Київщини

Ольга Бабій

Член НКРЕКП

В попередніх блогах я писала про те, скільки коштів не використала Київська обласна державна адміністрація в 2017 році, Також в матеріалі “Не змогли підняти з землі гроші” я чітко розписала, скільки Київська облдержадміністрація втратила коштів обласного бюджету, що лишилися на рахунках, через інфляцію, не розмістивши їх на відповідних депозитних рахунках – нагадаю, Київщина втратила приблизно 85 млн. грн.

Якщо говорити про те, на що можна було б витратити ці кошти в Київській області, варто знати найбільш болючі теми для людей нашого сьогодення. З кожного прийому громадян лунає жах, за яким стоять сльози, горе та справжній відчай - все більше людей благають допомогти врятувати життя хворим на онкологію та серцево-судинні захворювання. А я, як голова бюджетної комісії Київської обласної ради, думаю про те, що коли минулого року Київська область не використала своєчасно кошти обласного бюджету та вони лишилися на рахунках, в цьому ж 2017 році було передбачено придбання для Київського обласного онкологічного диспансеру вкрай важливого унікального обладнання, ПЕТ/КТ-сканеру. Були проведені тендерні процедури відповідно до вимог законодавства, але чомусь це обладнання не було профінансовано Київською обласною державною адміністрацією. Чому? Це запитання до Київської ОДА, як до головного розпорядника коштів.

Читайте: Недбалість вартістю в тисячі життів

Це проблема, яка мене справді вразила. Такого унікального обладнання як ПЕТ/КТ-сканер в Україні лічені одиниці, найточніша і сама рання діагностика онкозахворювань можлива саме завдяки апарату ПЕТ/КТ.  Черги на обстеження ним розписані по країні на 3-4 місяці. Придбання такого апарату для обласного онкологічного диспансеру дозволило б своєчасно проводити обстеження не тільки мешканців Київської області, але й пацієнтів на комерційній основі з інших регіонів, зокрема, з медзакладів сусідніх областей, які не мають подібного високоточного обладнання.

Я згадувала також й програму підтримки онкохворих, яку мала втілити в життя саме Київська обласна адміністрація. Це стосується програми “Онкологія”, яка була в 2017 році затверджена Київською обласною радою в обсязі 110 млн. грн., але не була профінансована, тому що розпорядник коштів, Київська обласна облдержадміністрація взагалі не включила цю програму до видатків. Будь-яка людина із онкологічною хворобою потребує вкрай важливих витрат насамперед на придбання так званої “хімії”- медикаментів для хіміотерапії, та грошей на реабілітацію. Станом на 1 січня 2018 року в Київській області на онкологічному обліку знаходиться 53 0000 чоловік. Скільки людей недообстежених – одному Богові відомо, адже рання діагностика в області стоїть на вкрай низькому рівні або взагалі неможлива. Якщо виділити по 5 000 гривень як пряму матеріальну допомогу з обласного бюджету кожному з зареєстрованих в Київщині 53 000 онкохворих, то обласні можновладці могли б підтримати в лікуванні своїх мешканців та витратити на це близько 100 млн. грн., які обласний бюджет просто втратив через інфляцію та нерозміщення вільних коштів на депозитних рахунках в державних банках.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Ще потрібно звернути увагу на 40 млн. грн. медичної субвенції, про які я розповідала минулого тижня в матеріалі стосовно залишків коштів на рахунках Київської області. Всі ці 4 десятки мільйонів гривень мали бути спрямовані цільовим призначенням на підтримку медичної сфери Київщини. Завдяки цим коштам з держбюджету ми могли б придбати обладнання для забезпечення профілактики та завчасної діагностики онкологічних захворювань.

Читайте: Не змогли підняти з землі гроші

Кожного дня ми чуємо благання про допомогу у збиранні величезних сум на лікування. Люди продають останнє, аби врятувати своє життя або життя своєю дитини. Нещасні у відчаї позбуваються єдиної квартири та всього майна, що мають, влаштовують різні благодійні аукціони, а в той же час Київська обласна державна адміністрація нічого не робить в цьому напрямку.

Складається враження, що онкологічних хворих, яких в Київській області є 53 000 чол., покинули напризволяще й навмисно штовхають до того, щоб вони купували на ринку ліки за власні кошти, продаючи все майно, лишаючись сам-на-сам зі своєю бідою.


Ольга Бабій, голова Постійної комісії з питань бюджету та фінансів Київської обласної ради

KиевVласть

Теги: новости киевской области, кога, кода, кос, программа, Ольга Бабий, кор, онкология, распределение средств, бюджетные остатки

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій