среда, 12 августа 2020 г.
Післясмак Дня Соборності України

Післясмак Дня Соборності України

Микола Жаріков

Головний архітектор Києва 1987-1992 рр., народний архітектор України

За місяць до 96-ї річниці Дня Соборності, 22 грудня 2014 року, Президент України підписав Указ № 948/2014 “Про святкування в 2015 році Дня Соборності України”, в якому було доручення Кабінету Міністрів України активізувати роботу щодо проектування і спорудження Монументу Соборності України в Києві. Під цю обіцянку і пройшла 96-а річниця, а в 97-у і 98-у річниці про Указ навіть не згадували.

Нічого не зроблено і до 99-ї річниці. Указ не виконується. А втрата пам’яті історичних подій державного значення неприпустима. Наслідки такого відношення вже проглядаються в суспільстві. Це турбує. Саме тому вважаю за доцільне Кабінету Міністрів України невідкладно оголосити конкурс на проект Монумента Соборності України на площі Конституціі в Києві, на  ділянці, що була освячена в 2009 році в день 90-ї річниці.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Питання архітектури, культури і духовності мають важливе державне значення. На жаль, чиновники, які сьогодні відповідають за такі питання в Адміністрації Президента України, Кабінеті Міністрів України, Міністерстві культури України і КМДА не справляються з цією роботою. На моє глибоке переконання, вони не достойні таких відповідальних посад. Це підтверджують і останні події з будівництвом “Чорного театру” на Андріївському узвозі, велопішохідної естакади на схилах Хрещатого парку, проти чого активно протестувала громадськість Києва.

Читайте: Как столичной власти уйти от вечного позора на Андреевском

А як ці чиновники виконують рішення, що було оголошено Президентом в листопаді 2015 року по телебаченню щодо проведення Міжнародного конкурсу на проект “Меморіального Комплексу Героїв Небесної Сотні в м. Києві”?! Конкурс було оголошено лише через рік. Підготовка його велася під керівництвом першого заступника голови Адміністрації Президента України Виталія Ковальчука і Міністра культури України Євгена Нищука. Але саму організацію і проведення конкурсу вони чомусь замовили іноземній фірмі, що розташована в Берліні(?!).

Читайте: Немцы за 2,5 млн гривен займутся конкурсом проектов музея Революции Достоинства в Киеве

На жаль, надумані організаторами обмеження в умовах участі в конкурсі не дали можливості багатьом фахівцям з України взяти у ньому участь. Заявки на участь розглядалися теж  в Берліні. Як стало відомо, з України допустили тільки 4 колективи.

Виникає питання, про що думали наші чиновники? До якого приниження вони нас довели! Від всього такого становиться гірко на душі. До 5-ї річниці трагедії залишився один рік. Чим відмітимо її?!

До 100-ліття проголошення Соборності України теж один рік. Кілька років тому я уявляв собі, як в цей святковий день на площі Конституції зберуться люди, керівники держави... Будуть урочисто покладати квіти до Монумента Соборності, гратиме оркестр, зазвучить Гімн України ... І буде Свято!

Микола Жаріков, головний архітектор Києва 1987-1992 рр., народний архітектор України

KиевVласть

Теги: новости киева, конкурс, президент, чиновники, указ, день соборности, монумент соборности, площадь конституции, мемориал комплекса героев небесной сотни

вторник, 11 августа 2020 г.
14:10
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
20:45
В среду, 12 августа, ярмарки пройдут в четырех районах Киева (адреса)
20:26
В июле в Киеве родилось рекордное количество детей в этом году
20:02
ТРЦ Gulliver дарит возможность выиграть Subaru Forester
19:43
Суд приговорил киевлянина к 13 годам лишения свободы за убийство 16-летней дочери
19:21
У метро “Дарница” начался демонтаж появившегося накануне строительного забора на месте зеленой зоны (фото)
19:02
Ко Дню независимости “Укрзализныця” назначила доппоезда между Киевом и Харьковом
18:46
В Подольском и Святошинском районах установили “лежачих полицейских” (фото)
18:24
Кличко просят реконструировать “транспортный морг”
18:01
Сегодня, 11 августа, в Киеве до конца суток ожидается гроза
17:41
“Голос” выдвинет телеведущего и шоумена Сергея Притулу кандидатом в мэры столицы
17:23
В Киеве у мужчины изъяли наркотиков на 5 млн гривен (фото)
17:05
За протест под посольством Беларуси в Киеве экс-узника РФ Александра Кольченко приговорили к исправительным работам
16:43
Коммунальные театры Киева просят не урезать им финансирование
16:22
Двух киевлян задержали за кражи из терминалов самообслуживания в Броварах (фото)
16:09
Андрей Пальчевский хочет выяснить уровень подготовки школ ко второй волне коронавируса
Календарь событий
“Рыдающий” мост. Рейтинг активности депутатов Киевсовета (3 - 9 августа 2020 года)
11 августа 2020 г. 20:00
“Рыдающий” мост. Рейтинг активности депутатов Киевсовета (3 - 9 августа 2020 года)
Столичный мост Патона находится в непригодном для использования состоянии, а водопроводные коммуникации на нем требуют полной замены в связи с регулярными прорывами. Из-за загруженности остановки “Национальный выставочный центр” на “Теремках-2” пассажиры вынуждены с риском для жизни садиться в общественный транспорт со второй полосы движения. Установленная два года назад в сквере по ул. Зои Гайдай, 9/6 в Оболонском районе Киева система освещения до сих пор не работает. Застрявшие в лифте киевляне не имеют возможности с мобильного телефона дозвониться в коммунальную диспетчерскую 1557. Жители столичной Дарницы обеспокоены возможностью строительства очередной жилой 20-этажки вместо обещанного застройщиком детского сада. Об этом и многом другом — в очередном обзоре запросов и обращений депутатов Киевсовета от КиевVласть.