четвер, 12 грудня 2024 г.
Перший отримує все: “замочити” Кличка та взяти Київ

Перший отримує все: “замочити” Кличка та взяти Київ

Роман Головін

Голова Всеукраїнського об`єднання власників землі

Поки всі потенційні кандидати в Президенти відсиджувалися та міркували, як себе вести з виборцями-киянами й заглядали до рота Віталія Кличка, Володимир Зеленський чудово "підмочив" рейтинг міського голови - заднім числом. Бо рішення Зеленского йти в Президенти  легалізувало и матеріалізувало його жарти про Кличка, набагато жорсткіші за будь-яку жорстку критику, в зростаючі рейтинги "слуги народу".

Тепер у Зеленського немає інших варіантів окрім як і надалі жорстко критикувати Кличка. Вже не тільки жартами, але й конкретними пропозиціями щодо життєдіяльності та розвитку Києва.

І критикувати є що і головне - кого. Кличко за п`ять років свого мерства не зробив для Киева нічого. Столиця - в застої та занепаді. Як кажуть боксери: "Застоявся – пропустив".

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Кличко вже пропускає. Наразі тих, хто визначився за нього на посаду мера й готові голосувати майже 50%. Але рейтинг "БПП-"Солідарність" (головою якої залишається столичний мер) в Києві - другий після гіпотетичної партії Святослава Вакарчука.

А на перше місце за президентськими рейтингами в Києві вийшла Юлія Тимошенко. А діючого голову держави Петра Порошенко наздоганяє все той же Володимир Зеленський.

Думки, які вносять в вуха іншим кандидатам в Президенти їх радники та керівники кампанії по Києву про нездоланого Кличка, мовляв, не треба з ним зарубатись, бо в нього рейтинг, дуже схожі на народне “не чіпай...”. Та не чіпаючи мера Києва кандидати в президенти втрачають - і дуже багато.

Хтось через це "не чіпай" не пройде у другий тур президентських виборів. Хтось втратить шанс на перемогу у другому турі, байдуже - Порошенко чи Тимошенко.

Тому вважаю, що всі ці радники шепочуть на вуха своїм кандидатам виключно у власних інтересах, інколи - через відверто корупційні. А такі "шептуни" готові підставляти своїх шефів заради збереження Кличка на посаді, аби не втратити власні схеми збагачення.

Більш за те - такі "радники" не вірять в перемогу свого шефа. Бо якби віріли, не випускали б тонами недолугі газети й листівки, не відкривали б марнотратні "гарячі лінії", а розуміли би, що новий Президент матиме змогу призначити нового голову Київської міськдержадміністрації (КМДА). І кожен з цих "шептунів-радників" вже примірявся би до цієї посади.

Читайте: Пришло время “мочить Кличко”

Хоча, можливо, це елементарна тупість всіх цих радників та керівників столичних штабів. Бо, наприклад, тому ж Олегу Ляшку в Києві майже немає чого втрачати, але і його штаб сидить з водою в роті й робить вигляд, що Кличка краще не чіпати.

Звичайно, можна погодитися, що вибори Президента не вибори парламенту чи місцевих рад. Тому немає сенсу розпилятися на локальні меседжі. Але Верховну Раду ми обиратимемо вже за півроку після інаугурації нового президента, а Київську міську раду - за рік. Тому саме президентська кампанія з її меседжами має розкрити потенціал Києва, як електоральної бази.

І для цього варто спуститись на грішну столичну землю й подивитись відверто, що ми маємо.

По-перше, за законом "Про столицю України - місто-герой Київ", голову КМДА (в тому числі - виконавчого органу Київради) призначає Президент України - за погодженням з Кабінетом міністрів. Зрозуміло, що, скоріш за все, уряд Володимира Гройсмана просидить на своєму місці аж до листопада поточного року. Проте, чи хтось має сумніви, що потужність нового Президента переконає Володимира Борисовича погодити нового кандидата на голову КМДА?

Тому зараз будь-який з кандидатів в Президенти мав би запропонувати майбутнього реального очільника столиці. І разом з цим запропонувати своє бачення розвитку Києва. І такий кандидат на посаду КМДа вже зараз міг би розпочати реальну кампанію з виборів мера й вибити в 2020 році Віталія Кличка з його крісла.

По-друге, головним запитом для киян, як і всіх українців, є питання справедливості. Тобто, в тому числі, покарання злочинців, які довели столицю до такого жалюгідного стану. Такі обіцянки будуть палко сприйняті, особливо якщо їх буде озвучувати тендітна жінка або комік. А карати Кличка, його команду та кураторів є за що:

- все літо у киян не було гарячої води;

- через головотяпство команди Кличка проїзд в метро лише за минулий рік виріс вдвічі, а всі ми винні якомусь Фуксу 2 мільярди гривень;

- кожен дощ в Києві перетворюється на стихійне лихо, співставне з наслідками тропічного циклону;

- громадський транспорт, незважаючи на PR, помирає;

- "втомлені" мости, які ремонтують тільки для вигляду, скоро з засобів комунікації лівого та правого берегів Києва перетворяться на прокляття для кожного мешканця столиці;

- розпіарені ремонти доріг перетворюються на постійне латання дір та закопування мільярдів;

- навіть соцільний хліб, який був одним з передвиборчих слоганів Кличка, зникає з магазинів.

Не кажучи вже про те, що за роки мерства Кличка в Києві не збудовано жодної станції метро, жодного моста чи шляхопроводу, жодної автомобільної розв`язки.

Читайте: Затопленный Крещатик – жертва Густелева и коррупции

І по-третє. Що таке Київ з електоральної точки зору:

- це 15% виборців країни, зосереджені в радіусі 15-20 кілометрів;

- це високоінформативний електорат, і тут можна застосовувати всі прийоми оперативного донесення інформації і застосування передвиборчих технологій. Через це Київ значно простіше відпрацювати, чим 5-7 тис. сел і селищ 200-400 дворами;

- якщо партія чи кандидат в Президенти збільшать тільки у Києві рейтинг на 7%, то загальний рейтинг по країні збільшиться на 1% і, відповідно, на 1% зменшиться у конкурентів. Звісно, що для кожної партії/кандидата кореляція зростання/падіння національного рейтингу, в залежності від коливань в Києві, є різною.

Тому, шановні кандидати в Президенти, починайте бити  київську владу - владу Петра Порошенко в столиці. Якщо в ваших штабах зібрались не одні схематозники та дилетанти - робіть це. Бо найсолодше в цьому процесі - процес "мочилова" тут абсолютно персоналізований в особі "Залізного кулака" Віталія Кличка.

Симпатії та голоси киян вам забезпечені.

Читайте: Парковочной коррупции Киева расширили кормовую базу

Роман Головін, кандидат наук з державного управління

KиевVласть

Теги: новости киева, виталий кличко, выборы президента украины, глава кгга, новости киева, новости киева, новости киева

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.