субота, 14 грудня 2024 г.
Освітній Хаб міста Києва – це територія нових можливостей для кожного

Освітній Хаб міста Києва – це територія нових можливостей для кожного

Марія Богуслав

Директор Освітнього хабу міста Києва

В минулому, 2019 році, Освітньому Хабу міста Києва вдалось досягти чималих результатів. По-перше, і це найважливіше – нам вдалось започаткувати в Києві масовий рух щодо навчання людей, незалежно від віку і сфери діяльності, залучивши до цього процесу велику кількість киян і не тільки.

Зазначу, що для киян цей проект є безкоштовним, бо він реалізується КНП “Освітня агенція міста Києва” Київської міської державної адміністрації.

Понад 10 000 осіб вже пройшли практичні тренінги по найактуальнішим наразі на ринку праці навичкам: емоційному інтелекту, вмінню вести переговори, управлінню людьми та проектами, особистісному розвитку тощо, і це не рахуючи онлайн-користувачів порталу Освітнього Хабу.

Цим навичкам не вчать у школах та університетах, але люди з високим рівнем володінням саме цими навичками, які називають “м‘якими” (soft skills), є успішними та щасливими в сучасному світі, чого ми всі прагнемо врешті решт.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Нам вдалось залучити зіркових тренерів та експертів, таких як: відомий психолінгвіст та поліглот Віталій Зубков, двічі рекордсмен Книги Рекордів Гінесу Володимир Співаковський, найвідомішій лікар України доктор Комаровський та інших фахівців, які відгукнулись на прохання взяти участь  в цьому соціальному проєкті.

Тому наш освітній контент є справді ефективним та корисним, що і підтвердив Інститут педагогічної освіти і освіти дорослих Національної академії педагогічних наук України. Ці навички люди можуть застосовувати у будь-якій сфері, де вони працюють, або для відкриття власного бізнесу, а також при спілкуванні з близькими та друзями у повсякденному житті.

Програми ми формували наступним чином: взяли за основу думку міжнародних експертів Всесвітнього Економічного Форуму в Давосі, які визначили топ-навички, що будуть найзатребуванішими у 2020 році, та саме ці навички і запропонували киянам. 

Вже в процесі роботи ми отримали прохання розробити спеціалізовані курси для викладачів та вчителів. Так з’явився курс “Мистецтво Викладання”, який наразі подивились понад 30 000 осіб, і ще сотні вчителів пройшли практичні тренінги в рамках Форумів Сучасних Викладачів “Освіта 3.0”, які були проведені не тільки в Києві, але і у Львові, Вінниці та Кропивницькому.

Ми використовуємо інноваційну модель “змішаного” навчання (blended learning), тобто поєднуємо онлайн-лекції та тестування  з практичними тренінгами, що дозволяє, з одного боку, охопити максимальну кількість людей, а з іншого – проконтролювати якість засвоєння знань та навичок.

Після цього курсу з’явились й інші: курс для батьків “Діти покоління Z”, екологічний курс “Зелена Україна”, курс з антикорупції для державних службовців “Чесна Країна”, програма з профорієнтації для школярів “Обери професію – забезпеч майбутнє”. У наступному році плануємо нові освітні курси та програми на актуальні для українського суспільства теми.

Завдяки цьому, як показали результати грудневого соціологічного дослідження, впізнаваність Освітнього Хабу серед киян наразі є більше 40%, тобто, майже кожен другий дорослий мешканець Києва знає або вже користувався нашим проектом.

В цьому році ми плануємо рухатися далі. І не тільки запустити нові освітні курси і постійно збільшувати залученість киян до саморозвитку протягом всього життя, але і створити дещо зовсім нове для України. 

Наша місія: зробити так, щоб якомога більше людей не полишали саморозвиток та продовжували вдосконалювати необхідні їм навички протягом всього свого життя, для того щоб кияни зокрема та українці загалом змогли реалізувати себе в своїй країні і не залишати Україну назавжди у пошуках кращої долі.

Тому я щиро хочу побажати всім українцям не опускати руки у будь-які ситуації і пам’ятати, що успіх та щастя кожної людини залежить виключно від неї самої, від її навичок та вміння правильно реагувати на життєву ситуацію, що складається в даний момент, і спрогнозувати, що буде відбуватись надалі.

Як говорить найкращий хокеїст всіх часів Вейн Грецькі, який має українські коріння: “Я мчу туди, де шайба буде, а не де вона була”.

Це і є девіз Освітнього Хабу: “Територія нових можливостей для кожного”.

Читайте: Навички ХХІ століття: емоційний інтелект, позитивні комунікації, ефективні продажі та правління людьми і проектами

Марія Богуслав, директор Освітнього хабу міста Києва

КиевVласть

Теги: новости киева, новости украины, освітній хаб міста києва

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.