середа, 17 липня 2024 г.
Новий податок на землю вже в дії!

Новий податок на землю вже в дії!

Роман Головін

Голова Всеукраїнського об`єднання власників землі

“Тоді каже Він їм: Тож віддайте кесареве кесареві, а Богові Боже”

(Євангеліє від Матвія, 22, 21)

Влада впровадила новий податок проти власників землі! Кого саме він стосується, яке його завдання і як уникнути цього податкового зашморгу разом зі Всеукраїнським Товариством Власників Землі – саме про це в нашій статті.

Що ж це за новий податок?

Це мінімальне податкове зобов‘язання – мінімальний податок, який має сплатити власник землі, орендар або користувач землі на інших умовах.

Мінімальне податкове зобов’язання для власника землі за своєю сутті нічим не відрізняється від земельного податку – однакова база оподаткування та механізм нарахування.

Якщо у вас є земля в користуванні, то ви зобов’язані сплачувати податок. А мінімальне ... ну це якби такий натяк від влади, що влада бере по мінімуму, але може й по максимуму. Тому не дивуйтеся, коли в той чи інший спосіб з’явиться й максимальне податкове зобов’язання.

Хто ж, все-таки, є платником нового податку?

Платниками податку є тільки той власник землі, який не віддав землю в “офіційну” оренду або не став учасником Всеукраїнського Товариства Власників Землі.

Підписуйтесь на “КиївВладу”
 

Тобто, усі одноосібники та власники землі, які віддали землю в неофіційну оренду є платниками мінімального податкового зобов’язання.

Розміри та строки сплати нового податку

Розмір мінімального податкового зобов’язання становить 5% від нормативно-грошової оцінки вашої землі (за період 2022-2023 року – 4%). В середньому по чорнозему податок сягне від 1500 грн і більше.

Податок нараховується вже за 2022 рік і сплачуватиметься в 2023 році. Нарахування щомісячне. Контролюючий орган надсилатиме платнику податку податкове повідомлення-рішення вже з 1.01.23 по 1.07.23 – чекайте радісні звістки як повістки!

Отже, коли ви прокинулись 1 січня 2023 і ви вже винні приблизно 1500 гривень (2022 р.) та 125 гривень (січень 2023 р.) податку за 1 гектар вашої землі (якщо чорнозем).

В інтересах кого діє новий податок?

Влада, в обґрунтуванні нового податку, відверто зазначила, що це спосіб тримати власника землі в ганебних орендних відносинах. Тобто це податок для закріпачення власників землі і діє він в інтересах орендарів.

Передбачається, що податок буде робити не вигідним одноосібне господарювання чи співпрацю з одноосібниками, а також відіб’є бажання у власника землі припинити орендні відносини.

Самі ж орендарі, хоч і вважаються платниками мінімального податкового зобов’язання, як користувачі землі, але по факту не будуть платити цей податок бо він автоматично “гаситься” іншими податками, які вони платили і раніше.

Орендарі та їх лобісти при владі створили такий собі чудовий механізм закріпачення власників землі – наче орендарі й мають платити мінімальне податкове зобов’язання, але тут же звільняються від оподаткування.

Слідкуйте за “КиївВладою” в Телеграм

Що тільки не зроблять орендарі-загарбники, аби й надалі грабувати власників землі! Окупанти!

Що планує влада робити далі. Влада планує найближчим часом збільшувати мінімальне податкове зобов’язання. Додатковий податок в 5% від нормативно-грошової оцінки важкий для власників землі, але не спричинить масову відмову власників землі від одноосібництва, тому влада буде збільшувати податок. Якщо є мінімальне, то має бути й максимальне податкове зобов’язання, але воно буде стосуватися вже тільки власників землі, які не віддали землю в оренду.

Крім того, ніхто не забороняє контролюючим органам нараховувати поставлене податкове зобов’язання, беручи за базу валовий дохід на 1 гектар орендаря в розмірі 30-40 тис. гривень, що означає  податкове зобов’язання для власника землі в розмірі 6000-8000 гривень за 1 гектар. І така практика вже існує.

Також влада буде говорити про легалізацію одноосібників через ФОПи та інше  похідне від ФОПів у вигляді сімейного фермерства чи селянського господарства чи ще чогось, як альтернативи оренді. Але ФОПи в якості альтернативи оренді – це або дурня, або щире здирництво з боку держави, бо за такої організації власник землі буде втрачати як не на баригах – так на сплаті майже 60% від вартості врожаю у вигляді податків. Арифметика дуже проста: 14-20% втрат на ПДВ, 18% на ПДФО, 1,5% на військовому і 22% на ЄСВ. Плюс плати за ведення звітності.

Легалізуватися одноосібникам через ФОПа – це ще більш дороге задоволення, ніж бути в тіні й платити мінімальне податкове зобов’язання та продавати врожай за тіньову готівку


Як діяти?

Як я вже і сказав, застосування такої мінімалки не таке страшне для тих, хто обробляє свою землю самостійно. Гірше інше – обробіток землі в тіні та продаж врожаю за готівку зумовлює набагато меншу ціну на врожай, ніж його публічна ціна. Тому втрати власника землі при продажу врожаю на 1-му гектарі становлять 7-20 тис. гривень. Саме ці втрати вже зараз повинні спонукати власників землі легалізувати свої земельні відносини.

Наче все складається проти одноосібників та бажаючих вийти з орендних відносин: ціни на врожай, податковий тиск, керівництво ОТГ – всі діють й діятимуть проти одноосібників.

Але вихід є і ми вже маємо результати! І це легальний вихід з публічним господарюванням та з більшим прибутком!

Одноосібники втрачали раніше і втрачають зараз, коли діє новий земельний податок. Одноосібники чи ті, хто користується землею через тіньову оренду, продавали й продають врожай на 30-40% дешевше, що зумовлювало втрати з 1 гектару в розмірі 7-20 тис. гривень й мінімальне податкове зобов’язання чи податкове рішення це лише додатковий привід замислитися над тим, як реорганізуватися та вийти зі збитків й при цьому стати легальними.

Рішення такої проблеми для одноосібників полягає в їх долученні до Товариства Власників Землі.

Серед різних варіантів легалізації ми вибрали єдиний й найкращий. Ми об’єдналися в Товариство Власників Землі. Своєрідну платформу, спільний сервіс, кооперацію для зменшення витрат та збільшення прибутків.

ТІ ВЛАСНИКИ ЗЕМЛІ, ЯКІ ДОЛУЧАЮТЬСЯ ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ТОВАРИСТВА ВЛАСНИКІВ ЗЕМЛІ НЕ ПЛАТЯТЬ НІ ЗЕМЕЛЬНИЙ ПОДАТОК, НІ МІНІМАЛЬНЕ ПОДАТКОВЕ ЗОБОВ’ЯЗАННЯ!

Ми створили Всеукраїнське Товариство Власників Землі – це наша відповідь на новий податок від влади й майбутні податки та утискання від влади.

Податки платити необхідно і необхідно легалізуватися, ставати публічними через участь у Товаристві Власників землі – це те, чого не очікувала влада в бажанні віджати все під орендарів та інших загарбників.

Тим більше, що участь у Товаристві надає можливість бути не тільки легальним, а й отримати на 7-20 тис. гривень більше прибутку.

Для власників землі, які не мають ні грошей ні техніки, участь у Товаристві землі в цьому році забезпечила прибуток з 1 гектару від 12 тис. гривень … так (ТАК!), з 1-го гектару! І це ще не межа.

Товариство Власників Землі в плані оподаткування працює на тих же умовах, що і орендарі і без об’єднання ми б не змогли так ефективно працювати!  Як то кажуть,  в об’єднанні – сила!

Попереду ще багато викликів від влади. І хочемо ми чи ні, але тиск буде збільшуватися й очікувати теплої ванни від будь-якої влади – чи цієї чи нової абсолютно не потрібно. До того ж, чому б і не долучатися до Товариства Власників землі й не отримувати більше в рази від землі тільки за рахунок легалізації та об’єднавчих факторів.

За своєю організаційною метою Всеукраїнське Товариство Власників Землі – це організоване власниками землі підприємство сервісного обслуговування-кооперації для збільшення цін на врожай, зменшення податків, спільного бухгалтерського й податкового адміністрування та максимізації прибутку, який може бути збільшений в Товаристві в 2-2,5 рази.

Орендарі та латифундисти помиляються. У одноосібників є дієва можливість легалізуватися, почати отримувати в 2-2,5 рази більше прибутку від землі, а головне протидіяти спробам знищити самостійне господарювання.

Одноосібникам та вільним власникам землі необхідно не затягувати й визначатися, щоб уникнути збитків та тиску від податкових органів та керівництва ОТГ.

Керівництву ж ОТГ та податковим органам необхідно підтримати ідею Товариства Власників Землі. Саме так конфліктів з власниками землі можна уникнути та збільшити в рази доходи в бюджет.

Про Товариство Власників Землі дізнавайтесь окремо в наших відео та в наших статтях на сторінках нашої групи у Facebook та нашому YouTube-каналі.

Facebook Всеукраїнського Товариств Власників землі

YouTube Всеукраїнського Товариств Власників землі

Нагадую, право оренди землі навіть у військовий час підлягає припиненню і в цьому ми допомагаємо власникам землі (тел. 097 225 73 75).

Детальніше: Оренда землі ще на 1 рік незаконна!

Роман Головін, Голова Всеукраїнського об`єднання власників землі

КиївВлада

Теги: новини україни, новини київщини, новини київської області, всеукраїнське товариство власників землі, товариство власників землі, одноосібники, податок на землю, ефективне сільське господарство, одноосібники підприємці, відмова від оренди землі, ефективне господарювання на землі

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій