вівторок, 5 листопада 2024 г.
МОЗ влаштував “полювання на відьом” замість реальної реформи

МОЗ влаштував “полювання на відьом” замість реальної реформи

Валерий Дубиль

Народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

Нещодавно на спільному засіданні комітетів Верховної Ради з питань соціальної політики та з питань охорони здоров`я депутати, експерти, представники областей, пацієнтських організацій, профспілок і медичних асоціацій обговорювали ситуацію в медицині. Висновок з цієї дискусії один: діяльність МОЗа нагадує “полювання на відьом”.

Чому? Тому що воно реально воює із медичною спільнотою, вказуючи шлях, який нереально пройти – ані Міністерство охорони здоров’я, ані чинна влада для цього просто не створила умов.

Кілька фактів із засідання.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

1. Медична субвенція на 2018 рік покриває тільки 67% від фінансової потреби медичних установ. Решту змушені дофінансовувати громади і місцеві бюджети.

У цей же час на первинці в 2-2,5 рази збільшилось фінансування 151 центру ПСМД, які вступили в “реформу”, і представники МОЗа у своїх виступах бачать тільки їх. Про те, що фінансування збільшилось за рахунок катастрофічного дефіциту коштів у інших закладах мова не йде.

2. Про катастрофічний дефіцит кадрів медпрацівників (зараз – понад 60 тисяч) МОЗ, засліплений власними ж “реформаторськими” ініціативами, взагалі забув. Тільки на “первинці”, яка, на думку МОЗа, вже “вступила в реформу”, не вистачає більше 7 тис. лікарів. Це ті “віртуальні” лікарі, яких пропонує вибрати МОЗ кожному українцю.

А хто буде реально нас лікувати? 25% працюючих лікарів і 13% медсестер на первинці вже досягли пенсійного віку.

Читайте: Реалії децентралізації або латана сорочка бюджету

3. Головна причина кадрового дефіциту - хронічне недофінансування галузі. Як можна залучити людей у професію і навіть утримати працюючих професіоналів, коли середня зарплата в медицині становить набагато нижче середнього рівня зарплат - лише 5,5 тис. гривень?

Як можна починати реформу, яку не можна буде завершити? 75-80% коштів з медичної субвенції йде саме на забезпечення цього жебрацького рівня заробітних плат медиків, і при цьому вистачає на 65% від потреби.

У бюджеті неможливо знайти достатньо на це коштів. А інших джерел фінансування охорони здоров`я, крім бюджету країни, “реформатори” не передбачили – як мінімум страхову медицину, коли за працюючого сплатить роботодавець, за непрацюючого - держава.

4. Реформа знаходиться в глухому куті. І вихід з цього глухого кута тільки один - негайне впровадження системи обов`язкового медичного страхування і внесення на розгляд депутатів до порядку денного наступної сесії відповідних законопроектів.

Це – тільки частина того, що обговорювали учасники, і на чому я постійно наголошую.

Читайте: МОЗ націлив свою політику на скорочення українців

Закономірно, що учасники визнали роботу МОЗ незадовільною і одночасно рекомендували Кабінету міністрів невідкладно внести на розгляд Верховної Ради кандидатуру на посаду міністра охорони здоров’я.

На жаль, на зібранні не було компетентного представника від МОЗ, який зміг би кваліфіковано відповісти хоча б на одне питання. Таке небажання МОЗ виходити на діалог із медичною спільнотою і народними депутатами для розробки і впровадження реальної медреформи нагадує “полювання на відьом”.

Складається враження, що головна мета команди “реформаторів” - не виважену цільну реформу провести, а скоротити кадри і зекономити бюджет.

Сподіваюсь, керівництво Верховної Ради, Кабінету міністрів та, МОЗ прислухається до професійних і детальних рекомендацій учасників спільного засідання комітетів і нарешті розпочне роботу, яка підніме галузь, а не втоптуватиме її ще глибше.

Читайте: Медична “реформа” від влади не реформує, а нищить. Дослідження міжнародного аудитора

http://kievvlast.com.ua/search?author_id=618

Валерий Дубиль, народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

KиевVласть

Теги: новости киева, новости украины, провал реформы, медицинская реформа дефицит бюджета, медицинская реформа дефицит бюджета

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.