пятница, 27 ноября 2020 г.
Реалії децентралізації або латана сорочка бюджету

Реалії децентралізації або латана сорочка бюджету

Валерий Дубиль

Народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

З екранів телевізорів в урядових роликах соціальної реклами нам розповідають про успіхи децентралізації, пропонують жителям “запитати у мера”: що місцева влада зробила в соціальній сфері своїх міст і громад.

Передвиборна кампанія влади вже почалася. Її мета - зняти відповідальність за провал політики в соціальній сфері і перекласти її на місцеву владу.

Однак реальна ситуація далека від намальованоюї в телевізорі картинки. Адже, передавши громадам всю тяжкість утримання соціальної сфери на їхніх територіях (об'єктів освіти та охорони здоров'я), уряд “забув” передати необхідні для цього бюджетні кошти. Так, у Прилуках медична субвенція прокриває тільки 52% від необхідної потреби, і її дефіцит становить понад 30 млн грн. Дефіцит коштів в освітній субвенції тільки на виплату зарплат педагогам становить понад 11 млн грн. Він виник тільки через те, що уряд не виконує вимоги щодо підвищення субвенції відповідно до прийнятої Парламентом восени минулого року реформи освіти.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Непрофесіоналізм влади, прорахунки і помилки при розробці алгоритму розподілу коштів субвенцій державного бюджету вже стали реальною проблемою з виконанням дохідної частини державного бюджету. І цього року вони вже привели до ситуації хронічного недофінансування соціальної сфери.

І не треба “питати мера”. Мер Прилук і я, як народний депутат, самі стукаємо в усі двері з вимогою вирішити цю ситуацію і забезпечити хоча б необхідний для функціонування соціальної сфери бюджетний мінімум.

В іншому випадку, для закриття бюджетних дірок в забезпеченні соціальної сфери міста, доведеться, як і в минулому році, використовувати кошти місцевого бюджету. А це - десятки мільйонів гривень, які могли б піти на ремонт доріг, модернізацію комунальних мереж міста або реалізацію інших необхідних для його розвитку проектів.

Моє звернення щодо вирішення ситуації зі збільшенням бюджетного фінансування освітньої сфери Прилук і внесення необхідних змін при розгляді змін до державного бюджету за підсумками першого півріччя 2018 року прийняте до виконання в Кабінеті Міністрів. Подав аналогічне щодо галузі охорони здоров'я.

Але чи можна реально вирішити ці системні питання, не проводячи реформи - медичну, освітню, децентралізації, а тільки їх імітуючи? Адже “латаної сорочки” центрального бюджету вже не вистачає.

Валерий Дубиль, народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

KиевVласть

Теги: бюджет, образование, децентрализация, субвенция, валерий дубиль

пятница, 27 ноября 2020 г.
09:18
Хроники коронавируса в Украине: обновляется
11:02
На Київщині 990 нових випадків коронавірусу за добу
10:47
Кличко назначил временного руководителя КП вместо уволенного из-за скандального тендера на внедорожник Михаила Харнама
10:26
В здании Академии аграрных наук на Печерске обнаружили тайник с арсеналом боеприпасов и оружия (фото, видео)
10:03
Курс валют в Киеве: 27 ноября 2020 года
09:42
Суд вернул столичному вузу землю в Соломенском районе стоимостью более 4 млн гривен
09:24
На эстакаде Южного моста в Киеве до 2 декабря будут ограничивать движение транспорта
09:01
В Украине зафиксирован очередной рекорд по количеству новых носителей коронавируса за сутки
07:15
Планові відключення електроенергії в Київській області 27 листопада 2020 року (повний список населених пунктів)
07:00
Погода в Киеве и Киевской области: 27 ноября 2020
четверг, 26 ноября 2020 г.
20:45
В пятницу, 27 ноября, ярмарки пройдут в семи районах Киева (адреса)
20:28
На Софийской площади в Киеве начали устанавливать главную елку страны
20:04
В Госагентстве по управлению Зоной отчуждения объяснили зафиксированные колебания радиационного фона
19:43
Завтра, 27 ноября, на четыре дня изменят маршруты три столичных троллейбуса (схема)
19:24
Киевские власти объявили о старте конкурса энергоэффективных проектов в жилых домах ОСМД и ЖСК
19:11
На Петровке избавились от памятника Ленину (фото, видео)
Календарь событий
Генплан VS новый Генплан: как в Киеве развивают метрополитен
26 ноября 2020 г. 12:00
Генплан VS новый Генплан: как в Киеве развивают метрополитен
В проекте нового Генерального плана Киева зафиксировано намерение увеличить за 20 лет общую протяженность “подземки” с 67,7 км до 99,8 км за счет удлинения трех существующих веток и строительства давно обещанной линии на Троещину. Как бонус – записана возможность в необозримом будущем построить пятую линию метро от площади Шевченко до Дарницкого ж/д вокзала. Все это похоже на банальное “замыливание глаз”. Если бы руководство города работало над выполнением действующего Генплана, то “троещинцы” и жители Виноградаря уже бы ездили на метро, а протяженность столичной подземки была бы 112,7 км вместо сегодняшних 67,7 км. Кроме того, по левому берегу Киева уже бы курсировали поезда отдельной наземной ветки метро. В связи с этим, эксперты советуют не обращать особого внимания на то, что отображается в проекте нового Генплана.