четвер, 12 грудня 2024 г.
Реалії децентралізації або латана сорочка бюджету

Реалії децентралізації або латана сорочка бюджету

Валерий Дубиль

Народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

З екранів телевізорів в урядових роликах соціальної реклами нам розповідають про успіхи децентралізації, пропонують жителям “запитати у мера”: що місцева влада зробила в соціальній сфері своїх міст і громад.

Передвиборна кампанія влади вже почалася. Її мета - зняти відповідальність за провал політики в соціальній сфері і перекласти її на місцеву владу.

Однак реальна ситуація далека від намальованоюї в телевізорі картинки. Адже, передавши громадам всю тяжкість утримання соціальної сфери на їхніх територіях (об'єктів освіти та охорони здоров'я), уряд “забув” передати необхідні для цього бюджетні кошти. Так, у Прилуках медична субвенція прокриває тільки 52% від необхідної потреби, і її дефіцит становить понад 30 млн грн. Дефіцит коштів в освітній субвенції тільки на виплату зарплат педагогам становить понад 11 млн грн. Він виник тільки через те, що уряд не виконує вимоги щодо підвищення субвенції відповідно до прийнятої Парламентом восени минулого року реформи освіти.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Непрофесіоналізм влади, прорахунки і помилки при розробці алгоритму розподілу коштів субвенцій державного бюджету вже стали реальною проблемою з виконанням дохідної частини державного бюджету. І цього року вони вже привели до ситуації хронічного недофінансування соціальної сфери.

І не треба “питати мера”. Мер Прилук і я, як народний депутат, самі стукаємо в усі двері з вимогою вирішити цю ситуацію і забезпечити хоча б необхідний для функціонування соціальної сфери бюджетний мінімум.

В іншому випадку, для закриття бюджетних дірок в забезпеченні соціальної сфери міста, доведеться, як і в минулому році, використовувати кошти місцевого бюджету. А це - десятки мільйонів гривень, які могли б піти на ремонт доріг, модернізацію комунальних мереж міста або реалізацію інших необхідних для його розвитку проектів.

Моє звернення щодо вирішення ситуації зі збільшенням бюджетного фінансування освітньої сфери Прилук і внесення необхідних змін при розгляді змін до державного бюджету за підсумками першого півріччя 2018 року прийняте до виконання в Кабінеті Міністрів. Подав аналогічне щодо галузі охорони здоров'я.

Але чи можна реально вирішити ці системні питання, не проводячи реформи - медичну, освітню, децентралізації, а тільки їх імітуючи? Адже “латаної сорочки” центрального бюджету вже не вистачає.

Валерий Дубиль, народный депутат Украины, фракция “Батькивщина”

KиевVласть

Теги: бюджет, образование, децентрализация, субвенция, валерий дубиль

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.