середа, 24 квітня 2024 г.
Київщина наїжачилася проти виборів за правилами Зеленського

Київщина наїжачилася проти виборів за правилами Зеленського

Ігор Дармостук

Шеф-редактор КиївВлади

Днями в Обухові пройшов ІІІ з’їзд голів районних рад Київської області. Офіційно зібралися, аби покпинити новий виборчий Кодекс. Чому? А власне тому, що будь-які передвиборчі новації страшенно лякають усіх, хто вирішив випробувати долю і піти по мандат до людей. Ще більше ляку переживають від новацій вже обрані пани та панянки, що заходилися лагодити кампанії на майбутні каденції. Це природньо, це зрозуміло. 

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Пригадайте лишень скільки списів ламалося навколо новацій у Закон про місцеві вибори, за яким обиралися ради 2015-2020. Власне, через ці новації значна кількість округів столиці та області – просто не мають своїх представників у колегіальних органах. 

Читайте: Київщина очікує навали маніпуляцій через новий Виборчий кодекс

Новітня редакція – також не квіточка. Проте, вона таки позитивна. Правда, позитив її криється не в статтях. Позитив особисто я вбачаю в тому, що місцеві депутати до холєри перелякавшись “турборежиму” врешті вилізли з провінційного піддуп’я і спробували висловити рішуче “НІ”. Це прикольно і такого ще не було. Бо всі попередні роки Незалежності місцеві дядьки й тітоньки збиралися до широкого гурту лишень задля офіційного “одобрямсу” якоїсь дуже важливої прутні, переданої згори до низового затвердження.

Так, я згоден із запопадливими адептами “Слуг” та ЗЕ, що вже встигли пореготати, мовляв форма зборів депутатів місцевих рад – “тупо совок”, а всі, хто наввипередки волає про зраду – це здебільшого представники переможеного політичного класу з “БПП”... Ну, як із цим сперечатись? А – ніяк! Але нагадаю панам “слугам” слова непопулярного і вже мертвого російського діяча Черномирдіна про постсовкову реальність: “яку партію не будуй – все одно КПРС виходить”. І я дуже зрадію, якщо з їх політпроекту вийде щось інше. Та менше з тим. 

Сьогодні маємо першу, кумедну і незграбну, але таки офіційну спробу омандаченої Київщини сказати тихесеньке “НІ” владним новаціям. Можливо ця спроба – перша і остання, а можливо ми станемо свідками, як кволий голос гучнішатиме. Хто зна. Будемо спостерігати.

Ігор Дармостук, шеф-редактор КиевВласти

КиевVласть

Теги: новини київської області, слуга народу, Ігор Дармостук, виборчий Кодекс, збори голів районних рад

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.