четвер, 12 грудня 2024 г.
Избирательный кодекс: средневековая Англия вместо Киева

Избирательный кодекс: средневековая Англия вместо Киева

Олег Постернак

кандидат історичних наук, керівник "Центру політичної розвідки”

Хотите бомбезную историю с правками в Избирательный кодекс? Ведь наконец-то появился окончательный текст изменений, недавно внесенных Верховной Радой (ВР). Речь пойдет об округах в Киеве.

Принципы формирования округов для местных выборов по пропорциональной системе с так называемыми открытыми списками прописывает ч. 4 ст. 201 Избирательного кодекса. Суть ее следующая: чтобы понимать сколько округов, нужно образовать в городе, селе, поселке (все – свыше 10 тыс. избирателей), в районе, в области необходимо количественный состав рады разделить на 10 (при этом, отклонение от количества округов не может составлять более, чем 2 округа).

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Ранее я писал, что требования о равном количестве избирателей в таких округах (как для многомандатной мажоритарки в селах, поселках и городах до 10 тыс. избирателей) не учтено. Но не буду снова умничать и ныть. Пускай это будет на совести гениев избирательного законодательства.

В законе №805-IX "О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины касательно усовершенствования избирательного законодательства" есть удивительный и очень занимательный раздел "Заключительные и переходные положения". И что же там написано по поводу округов в городах с количеством избирателей свыше 2 млн человек?

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

А в п. 6 этих переходных положений указано дословно, что принципы образования округов, предусмотренные пятым абзацем ч. 4 ст. 201, не применяются в городах с количеством избирателей более 2 млн человек. Речь идет как раз о Киеве, в котором, по данным Госреестра избирателей, на 30 июня 2020 года зарегистрированы 2 млн 191 тыс. 206 избирателей (впрочем, будет больше, так как переселенцам и арендаторам жилья дали право голосовать на киевских выборах).

Готовы? Во-первых, переходные положения, ссылаясь на неприменение нормы о количестве округов для Киева, указывают законное для этого основание: "пятый абзац ч. 4 ст. 201". Фокус в том, что такого абзаца в ч. 4 ст. 201 нет – там всего лишь один абзац. Безусловно, это техническая ошибка, но она может привести к скандалу при формировании округов в Киеве. Лучше созвать внеочередное заседание ВР и исправить ее.

Во-вторых, и это самое интересное: так сколько же округов в Киеве? Только не смейтесь, пожалуйста. Читаем: "Территориальные избирательные округа, которые образовываются в городах с количеством избирателей 2 млн лиц и более, формируются с учетом количества избирателей в пределах природных и искусственных границ, таких как железнодорожные пути, природные образования, реки, озера, горы, овраги и т.д., магистральные улицы общегородского значения независимо от административно-территориального деления города".

Вместо положенных ранее 12 округов (120 депутатов Киевсовета разделить на 10 = 12 округов, плюс, возможно, два дополнительных), мы можем получить при помощи политических хитростей то ли 15, то ли 25 округов. Да чего там мелочиться – давайте все 40, тем самым нарезав их так, как это будет угодно силам, получившим контроль над городским терризбиркомом.

Это ведь натуральный трэш. Границы избирательных округов будут прочерчиваться по железнодорожным путям и оврагам. Это какая-то средневековая Англия, где округа нарезались примерно таким образом.

Читайте: Избирательный кодекс Порошенко-Зеленского: цементирование старых элит

Олег Постернак, политтехнолог

Источник публикации

КиевVласть

Теги: новости киева, местные выборы 2020, избирательный кодекс, округа, выборы в киеве

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.