субота, 14 грудня 2024 г.
Губернатор Чернишов: перший місяць на хлібосольній Київщині

Губернатор Чернишов: перший місяць на хлібосольній Київщині

Ігор Дармостук

Шеф-редактор КиївВлади

Рівно місяць тому президент Володимир Зеленський видав Київщині вже другого за свою каденцію губернатора. Служити регіону тимчасово доручили Олексію Чернишову, персонажу з бізнесу і досі, незважаючи на певні комунікаційні потенції, мало зрозумілому для патріархальної і патерналістичної столичної області.

Одразу скажу, що місяць – це дуже маленький термін для будь-якого, тим паче ґрунтовного, аналізу діяльності голови КОДА. Реально нема що аналізувати. Наприклад, кадри: є голова апарату з повноваженнями призначати радників і фінансовим підписом, є звільнення одного старого заступника, є заява про те, що робота над гуртуванням команди триває, і в команді ми можемо побачити як людей з державним досвідом, так і людей з бізнесу. Ото й усе.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Крім цього, є кілька публічних виїздів, Telegram-канал КОДА, трошки відмінених рішень попередників, включно із піраним розпорядженням Бно-Айріяна про звітування чиновників стосовно допорогових закупівель. Ну і, звичайно, інтерв’ю виданню Glavcom, з якого можна натягати низочку заяв, що їх можна вважати програмними.

Значна частина цих заяв стосується співжиття з головним колегіальним органом Київщини.

По-перше, голова передумав купувати машини, які не без скандалу хотів придбати в КОДА попередник. По-друге, голова буде змушувати раду відкочувати назад своє тарифне рішення. По-третє, і це основна поки що політична заява, голова КОР Микола Стариченко може видихнути спокійно, бо Чернишов артикулює, що звільняти його не збирається.

Між тим, саме взаємини Чернишов-Стариченко і рада-адміністрація стали основним хітом серед пліткарів в КОДА і КОР цього осіннього, першого місяця каденції. 

Поговоримо про це детальніше. 

Головна плітка, якщо коротенько, така: тільки-но губернатор приступив до роботи, як голова ради запропонував йому дружити. Аби дружба була моцною і справжньою, губернаторові запропонували укласти певну угоду про ненапад з облрадою. Документ, який одні називали “меморандум”, а інші просто “папірцем” давали на підпис депутатам, котрі б згодилися увійти в таємну провладну більшість.

Збирав підписи, за плітками, сам голова ради. Комусь давав підписати в кабінеті, комусь за його межами. Що при цьому пропонував і казав, джерела KV в облраді, звичайно, розповіли, але щоб не палити джерела, акцентую, що для кожного підписанта було знайдено свою мотивацію. При цьому історія подавалася як проект, цілком узгоджений з виконавчою гілкою.

До речі, джерела KV в адміністрації також підтверджували, що процесс підписання йде і в ОДА про нього в курсі. 

Проте історія була б зовсім нецікавою, якби не запопадливі язикаті хвеськи в регіональному політикумі. В один чудовий ранок в будівлі на пл. Лесі Українки, 1, почали точити переможні ляси, мовляв, губер злякався всесильної ради і готовий дружити. Чого він злякався — чи-то позбавлення делегованих повноважень, чи-то провалу голосування якихось програм — не поточнювалось. Натомість “давався зуб” і “билося в груди”. 

Точку в усій цій історії поставив офіційний коментар КОДА журналістові KV:

“ПОЗИЦІЯ ГОЛОВИ КОДА ОЛЕКСІЯ ЧЕРНИШОВА

Я, як голова Київської обласної державної адміністрації, з перших днів тісно співпрацюю як з головою Київської облради, так і з його заступниками та депутатами. Ми можемо обговорювати будь-які питання, які стосуються Київської області. В нас є конструктивний діалог та порозуміння в усіх важливих питаннях. Тому особисто в мене не було жодної потреби в будь-яких меморандумах”.

З цього коментаря можна зробити щонайменше три висновки.

Перший. Якщо “Меморандум” був, то він є чистою ініціативою Миколи Стариченка, якого не просили і не уповноважували збирати якісь підписи. 

Другий. "Меморандум" таки був, але укладати публічні пакти із радою для КОДА політично недоцільно і навіть шкідливо, через натяки про слабкість.

Третій. Пліткарі в КОДА і КОР знудилися і потроху дуріють.

То ж, як бачимо, перший місяць голова КОДА провів хоча й не дуже продуктивно, але цікаво. Ну, а хлібосольна Київщина зустріла чергового тимчасового очільника регіону як годиться: радо, бадьоро і з готовністю завертіти в пруткому танку. 

Ігор Дармостук, шеф-редактор КиевВласти

КиевVласть

Теги: новости киевщины, губернатор, кога, киевская область, кос, алексей чернышов, стариченко

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
12 квітня 2024 г. 15:00
Підтримка армії та більше коштів на “цивільні” напрямки: Київрада внесла зміни до бюджету-2024 і Програми соцекономрозвитку
Столична міськрада 11 квітня 2024 року внесла чергові зміни до бюджету Києва на 2024 рік, а також відкоригувала нову Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. Точний перелік всіх коригувань буде доступний після публікації цих документіві, адже депутати і чиновники погодили внесення до відповідних проєктів рішень численних правок безпосередньо перед їх розглядом в сесійній залі. Між тим, відомо, що дохідну частину бюджету було збільшено до 75,2 млрд гривень, видаткову – до 92,5 млрд гривень. Відповідно, додаткові 995 млн гривень планується витратити по програмі “Захисник Києва”, 79,9 млн – на обладнання опорних пунктів в межах столиці, 459,3 млн гривень – на різні соціальні виплати військовослужбовцям, 30 млн гривень – напряму нададуть Міністерству оборони України в якості субвенції тощо. Не обійшлося і без збільшення витрат на “цивільні” напрямки – ще 89,4 млн було виділено на ремонтні роботи на дорогах, 50,8 млн – на реконструкцію ліфтового обладнання в багатоповерхівках і т.д. Була відповідно відкорегована і нова Програму економічного та соціального розвитку (ПЕСР), яка розрахована на 2024-2026 роки. 
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
10 квітня 2024 г. 09:00
Бюджет Києва дуже скромно поповнився за рахунок оренди та приватизації комунального майна у 2023 році
У 2023 році столична влада продемонструвала одні з найгірших результатів наповнення бюджету за рахунок оренди і приватизації комунального майна за останні роки. Як стало відомо, від такої оренди до міської скарбниці надійшло 33,9 млн гривень, що більш ніж в половину менше планових показників, а від продажу комунальної нерухомості – 81,9 млн гривень (плюс ще 18.9 млн гривень, які були перераховані у 2024 році), що набагато менше ніж у попередні роки. Судячи з усього, причиною таких скромних надходжень до міського бюджету є і повномасштабна війна, яка знизила бізнес-активність у столиці, і систематичні порушення процедур і законодавства з боку профільних чиновників КМДА, які кожного року обходяться киянам у десятки мільйонів гривень.