п'ятниця, 22 листопада 2024 г.
Чому історія про київський будинок-вбивцю насправді стосується кожного

Чому історія про київський будинок-вбивцю насправді стосується кожного

Святослав Протас

Кандидат медичних наук, голова Державної СЕС України в 2014-2016 рр

Протягом останніх років нам, науковцям, говорять про те, що проблема якості повітря – несуттєва, вирішувати її не на часі, а контроль важливих для здоров’я показників повітря –то взагалі наші забаганки. Тільки тоді, коли Київ накрили пилові бурі і дим від пожеж, люди нарешті почали перейматися: а чим же насправді ми дихаємо?

Звичайне повітря, навіть без запаху диму, може вбивати імунітет. Перебування в приміщенні, де від стін йдуть токсичні виділення, призводить до фатальних наслідків для здоров’я і життя. Це підтверджує гучна історія про будинок-вбивцю на Лісовому масиві в Києві.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Майже 70 мешканців цього будинку померли від хвороб, спровокованих забрудненим повітрям у приміщенні, де рівень концентрації токсинів перевищував норму в десятки разів, були виявлені грибкові забруднення, у тому числі, "вбивці імунітету", які провокують рак легень, туберкульоз і астму.

Нарешті будинок-вбивцю знесуть, але цьому передували роки звернень і протестів жителів. Щоб привернути увагу до проблеми, люди навіть перекривали дороги.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть” в Телеграм

Ми живемо в такий час, коли зміни в державі відбуваються тільки під тиском громадськості. Зараз, коли обговорюється формат безпечного навчання дітей з 1 вересня, батьки мають підняти питання: а чи безпечні приміщення навчальних закладів, де перебувають їх діти?

Експертно дати відповідь на це може тільки фахівець. Але в Україні з боку держави сьогодні не здійснюється жодного контролю за безпекою повітря у школах і дитячих садочках.

В Україні слід терміново провести обстеження всіх приміщень шкіл і дитсадків на предмет вмісту в повітрі небезпечних для організму хімічних сполук. Шкідливі речовини можуть виділяти будівельні матеріали і навіть звичайні меблі. З цим були пов’язані кілька резонансних випадків, коли школярам під час занять раптово ставало зле і доводилося звертатися по медичну допомогу і госпіталізацію. А проведені постфактум епідеміологічні розслідування констатували, що причина – синтетичні будівельні матеріали і меблі, які виділяють шкідливі токсичні речовини (формальдегід, ксилол, толуол), що використовуються під час їх виробництва.

Коли хімічні токсичні речовини виділяються одночасно з підлоги, зі стелі, і зі стін, в результаті ми отримуємо шкідливий ефект, коли норми критично перевищуються і перебувати в цьому приміщенні небезпечно для здоров'я. Якщо головне джерело забруднення – меблі, їх потрібно виносити в окреме провітрюване приміщення і чекати, поки дія хімічних речовин вичерпається. Якщо це покрівельні матеріали, в приміщенні потрібно заборонити перебування людей і кілька місяців максимально його провітрювати.

Якщо це проблему не вирішує, залишається радикальний варіант – повна заміна будівельних матеріалів, які є джерелом розповсюдження токсичних хімічних речовин.

Терміново слід вирішити ще одну серйозну проблему – загрозливі концентрації радіоактивного газу радону в приміщеннях. Внаслідок хвороб, які спричиняє радон, щороку помирають 6 тис. українців. Цей радіоактивний газ просочується в приміщення з грунту і не має запаху, тому без експертизи його виявити неможливо. Через це про вплив радону дізнаються уже маючи наслідки, серед яких і дитяча онкологія.

Головна небезпека впливу радону – в організмі залишаються радіоактивні продукти його розпаду, які накопичуються в кістках, внутрішніх органах, і викликають найважчі форми раку. В Кіровоградській області у 50% навчальних закладів перевищені рівні радону. А потім ми дивуємося, чому ж так різко помолодшав рак?

Організм дитини надзвичайно вразливий до впливу будь-якого шкідливого фактору і хімічних подразників. Через це діти частіше хворіють, а будь-яка хвороба не минає безслідно для дитячого здоров’я.

Батьки мають вимагати від влади, щоб навчальні заклади, де перебувають їхні діти, як мінімум, двічі на рік обстежувались. І щоб за результатами обстеження якості повітря влада вживала заходи і впроваджувала технічні рішення.

Лише за умов фахового контролю нормативів і комплексного вирішення питань хімічної і радіаційної безпеки, наші будівлі будуть безпечним простором для людей.

Читайте: Независимый экомониторинг показывает превышение допустимого загрязнения воздуха в Киеве до 8 раз (карта)

Святослав Протас, кандидат медичних наук, голова Державної СЕС України в 2014-2016 рр

КиевVласть

Теги: новости киева, сэс, качество воздуха, дом убийца, радон, святослав протас

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій