Атака клонів як результат реформи поліції
Вчора, 15 червня, всі бажаючі знову могли спостерігати за результатами реформи поліції. Під Шевченківським районним судом у Києві, де розглядається обрання запобіжного заходу для активіста Сергія Стерненка, поліція вкотре продемонструвала вміння бити лежачих та рвати одяг народних депутатів. Втім, службове розслідування навряд знайде винних – “правоохоронці” вкотре були помічені на використанні шоломів з однаковими номерами.
Я утримаюсь від оцінки того, що відбувалось у суді. Це окрема тема, на яку можна написати з десяток колонок. А от на подіях під будівлею суду хочу зупинитись окремо. Вони тісно пов’язані з правом громадян на самозахист, свободу слова та мирний протест, та з тим, що влада думає про ці природні права.
Один з так званих правоохоронців бив ногою Олександра Кір’якова, аспіранта історичного факультету Національного університету ім. Шевченка, учасника бойових дій. Такі дії поліції обурили спільноту цього факультетуу, яка нагадала, “що деякі наші правоохоронці розтоптали Конституцію, забули уроки Революції Гідності”.
Фото: Сергій Нужненко, "Радіо Свобода"
Вочевидь, вчені хочуть нагадати “беркутам” про події, зокрема, на вул. Грушевського після прийняття “законів 16 січня”. Тоді у відповідь на побиття людей та вбивства протестувальники пустили в хід пляшки з “коктейлями Молотова”.
Інший чи інші били нардепа від “Голосу” Романа Лозинського, рвали на ньому одяг та заважали виконувати його повноваження.
Фото: фейсбук Романа Лозинського
Як же відреагували в керівництві Нацполіції Києва? Реакція була блискавичною та рішучою! Підопічні Андрія Крищенка, котрий, схоже, успішно перехворів коронавірусом, вирішили провести службове розслідування за фактом застосування сили поліцейськими під час затримання. Результати розслідування вони пообіцяли передати в ДБР. Але ми пам’ятаємо, що ефективність ДБР у розслідуванні злочинів, інкримінованих співробітникам поліції, не те щоб дуже висока.
Читайте: Дело о смертельном ранении мальчика полицейскими разваливают с первого дня – адвокат
От і сьогодні “правоохоронців” вкотре спіймали на використанні шоломів з однаковими номерами. При чому були два таких номера, навіть не один! Свого часу керівництво поліції обіцяло, що номери на шоломах будуть нанесені, і злочинців-поліціянтів можна буде ідентифікувати та покарати. Але тепер ми побачили якихось клонованих носіїв засобів індивідуального захисту – кілька з номером “327”, кілька – з номером “427”.
Фото: фейсбук Романа Синіцина
Фото: твітер Михайла Голуба
Як в Нацполіції будуть ідентифікувати своїх працівників за таких умов, можна лише уявити. Чи навіть не уявляти, якщо розуміти, що це не ексцес виконавців, а системні дії на уникнення відповідальності, помножені на тотальне відчуття безкарності.
Читайте: “Нова поліція” зі старими манерами
В результаті поліціянти затримали під Шевченківським судом п’ять чоловік, декого з них добряче при цьому відгамселивши. Затриманих витягали нардепи від “Голосу”, але поліція всеодно склала адмінматеріали за класичними для таких випадків статтями – дрібне хуліганство та злісна непокора законному розпорядженню або вимозі поліцейського. Схоже, саме так Крищенко кодифікує дії своїх підлеглих, котрі гамселили ногами лежачого аспіранта, а також розбили ногу та голову Віталію Овчаренку.
Читайте: Вчора Врадіївка, сьогодні Кагарлик. Якої вам ще атестації поліції не вистачає?
Олександр Кравченко, журналіст КиевVласть