среда, 21 февраля 2018 г.
А ким ти мрієш стати ?

А ким ти мрієш стати ?

Вероніка Кайданник

“Юн-прес” м.Київ

Нещодавно відбулась зустріч з колишніми однокласниками, які пішли зі школи після дев’ятого класу. За розмовами всі почали ділитися своїми враженнями від нового навчального закладу, нового колективу, розповідати, де й на кого вони вивчаються. Мене вразила розповідь одного з моїх друзів.

"Та не знаю, мені якось все одно, - говорить Артур.  - На пари просто прихожу, а так мені не дуже цікаво навчатися на медика. Якщо чесно, то й не хочеться, я б краще ще два роки просидів в школі".

Усі пам’ятають його, як хлопця, котрий на уроках образотворчого мистецтва допомагав малювати чи не кожному в класі. Усі дуже здивувалися почувши те, що він поступив до медичного коледжу, адже були впевнені, що років через десять ми будемо приходити до галерей і розглядати його картини. На питання чому тоді він пішов навчатися на медика він відповів: " Мій тато працює хірургом, а мама - терапевтом. І мене навіть ніхто не питав, ким я хочу бути. Від мого народження всі родичі знали, що я теж буду займатися медициною".

Матеріал створено в рамках Проекту  “Юн-Пресс-KV” 

Після цієї розмови, я серйозно задумалась над цією проблемою, адже це непоодиноке явище. У третини моїх друзів така сама ситуація. То чому ж так трапляється? Невже батькам все одно, чи буде подальша професія їхніх приносити їм задоволення, чи усі будуть як роботи ходити на роботу яка їм набридла, і думати про те, як би швидше піти додому. Це я вирішила дізнатися безпосередньо у батьків. "Я не бажаю зла своєму сину, я просто хочу, щоб він виріс гідною людиною. Так, творчі здібності це добре, але це не є гарантією стабільного заробітку. В наш час потрібно мати великі гроші, щоб розкрутитися. Усі вміють малювати, чи ліпити щось не зрозуміле. Якби все було так просто, то кожен другий заробляв на своїх картинах мільйони" - пояснює батько Артура Олександр Миколайович.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

То що ж робити, прислуховуватися до батьків, чи бунтувати й відстоювати свою позицію?

Щоб бути об’єктивними, ми вирішила вислухати думку особи поза конфліктом, фахівця з питань відносин між батьками й дітьми.

"Батьки можливо зі свого досвіду хочуть застерегти своїх дітей від неправильного рішення і хочуть допомогти уникнути помилок, які вони можливо робили, будучі молодими. Можливо діти не знають нічого про професію, яку вони обрали, і не розуміють, як важко буде працювати. А якщо батьки пов'язані з професією, вони точно знають з якими труднощами може зіткнутися їхня дитина, завжди зможуть допомогти. Можливо саме тому бачать своїх дітей у цій спеціальності. Головне пам’ятати, що наші мама і тато – це люди які завжди бажають нам лише найкращого. Можливо вони не зовсім розуміють сенс твого вибору, або взагалі не чули про таку професію і це їх лякає. Вони прагнуть виростити нас достойними людьми. Це гостре питання можна вирішити без сварок, а просто розповівши про свої інтереси, розповісти, що може дати вам ця професія і дійти до спільного рішення”, - розповідає психолог Яценко Наталія Леонідівна.

Навіщо примушувати дітей вивчатися на професію яка їх не цікавить? Якщо у вас нема інтересу до вашої професії, ви ніколи не будете віддаватися їй на сто відсотків. Археолог не зможе професійно зніматися в кіно, кухар не зможе лікувати людей, а футболіст не зуміє робити роботу бухгалтера. Майбутнє залежить від дітей і від того, як вони будуть ставитися до своєї роботи залежить подальший розвиток суспільства.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV”     

 Вероніка Кайданник, “Юн-прес” м.Київ

КиевVласть

Теги: новости киева, юнпресс, психология, идея, мечта, отцы и дети, воплощение

вторник, 20 февраля 2018 г.
20:45
В среду ярмарки пройдут в семи районах Киева (адреса)
20:24
В Киеве будут судить 5 полицейских за хищение премий своих сотрудников (фото)
20:05
Коммунальщики Киева теперь будут убирать парки вакуумными пылесосами
19:47
Госархстройинспекция готовится модернизировать систему контроля и надзора в строительстве, - глава ГАСИ Кудрявцев
19:30
Около метро “Славутич” в Киеве нашли вещи пропавшей девушки
19:18
Киевские власти хотят построить двухуровневую развязку на Харьковской площади за счет государства
19:05
Киевлян предупредили о похолодании и гололеде
18:46
На Киевщине под видом овечьей фермы действовал спиртзавод (фото)
18:26
“Укрзализныця” приостановила продажу билетов на даты после 25 марта
18:02
Нелегальные маршрутки в Киеве приносят своим владельцам 1,5 млрд гривен в год (видео)
17:45
В Киеве создадут единую лифтовую диспетчерскую
17:26
Cын депутата Киевского облсовета попал в СИЗО за аферу с автомобилями (видео)
17:05
От Кличко требуют рассмотреть возможность замены табло в киевском метрополитене
16:45
С марта “Киевоблэнерго” переходит на новые тарифы
16:27
В Киеве появился новый жилой квартал
16:02
Более 20 млн гривен выделено в прошлом году на современное оборудование для Перинатального центра в Киеве
Календарь событий