вівторок, 23 квітня 2024 г.

Батьки, де ви?

Батьки, де ви?

Тема проблем у стосунках між батьками і дітьми була, є й буде актуальною. Підростаюче покоління зараз дуже швидко розвивається, а батьки за ними вже не встигають, багато чого не розуміють, часто жаліються на своїх дітей. Завжди  старше  покоління  стверджувало,  що  їхні  нащадки  розбещені  діти, а  молодше  відстоювало  свої  права  і  вимагало  більше  дозвілля.

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV”     

Та  чи  справедливо  звинувачувати  у  конфліктах  лише  молодше  чи  старше  покоління? Давайте  разом  пошукаємо  свої  провини. На жаль, не кожен підліток може і хоче пояснювати мамі й татові, що з ним коїться і чому раніше він був таким хорошим, а тепер став якимось іншим.  Рідко хто з батьків задумується над тим, що може це вони стали тими іншими, трохи забули про власних дітей, думають, що вони вже не маленькі й за ручку їх водити не потрібно, тому і зводять спілкування з ними до мінімуму. Натомість, обов’язково треба спілкуватися, радитися, відпочивати зі своїми дітьми, скільки б не було їм років.

"Як справи?" -  стандартне запитання батьків до своєї дитини.

"Нормально" - абсолютно логічна відповідь.

Ось і побалакали, ось і чудово…Типовий діалог дітей з батьками увечері, коли всі нарешті збираються вдома. Після декількох фраз за вечерею всі члени сім’ї розбігаються по різних закутках квартири і займаються власними справами. І так продовжується з дня у день, з року в рік.

Подписывайтесь на новости “КиевVласть”
 

Проходить час, аж раптом, ви дізнаєтесь від сусідки, що ваше чадо вже тиждень прогулює уроки з компанією "нехороших" підлітків. Вас одразу охоплює жах і паніка, в душі коїться щось незрозуміле. "Як це так? Невже  недогледіли? Ні, цього не може бути! Зараз же іду додому і з усім розберуся!"

Удома гаряче, мов у пеклі. Ваші запитання не викликають у дитини жодної реакції. Нічого не сказавши, ваша квітка життя хитро усміхається і з грюкотом зачиняє у вас перед носом двері своєї кімнати. Ось так!

Хто продовжує сварку, хто гірко плаче від розчарування у власній дитині. Треба виплеснути ці емоції! От і біжать ображені мами до подруг, родичів та знайомих жалітися. Але безперервні речитативи щодо правильності виховання у вашій родині, демократичних методів, свободи вибору і такого іншого не звільнять вашу душу від болючого почуття образи. "За що?" - спитаєте Ви себе. А, може, ні за що? Може, просто так! Від нестачі тепла, розуміння, спілкування з вами, з батьками.

Чому всі думають, що з дитиною треба гуляти на вулиці лише тоді, коли вона маленька і нерозумна?  Цілувати в щічку і обіймати тільки до семи-восьми років, а далі лише на Дні народження й свята? Хто сказав, що дитині-підлітку з батьками не цікаво? А якщо навпаки: батьки не можуть знайти спільну мову зі своєю дитиною?

Шановні батьки, варто шукати шляхи до несформованих, часто незрозумілих душ і сердець ваших дітей! Не соромтеся питати у своїх дітей про їхні вподобання, цікавитись молодіжними захопленнями, слухати з ними їхню улюблену музику. Підлаштуйтесь під своїх дітей хоч трохи, станьте сучаснішими, і тоді вони довірятимуть вам як собі. Сходіть усією сім’єю ввечері в парк погуляти і поїсти морозиво, подивіться разом нове кіно в кінотеатрі, сходіть на авангардну виставку картин або скульптур, побувайте на туристичній екскурсії. Перераховувати  можна без кінця. Головне, щоб ви самі  захотіли такого спілкування і втілили його в життя! Не забувайте про своїх дітей, навіть, якщо вони вже дорослі! Кожному з нас потрібні підтримка, розуміння, тепло і любов!

Вони  дорослішають!

Так, важко  пережити  період, коли  миле  янголятко  з  крильцями  на  спині  та  памперсом  на  сідничках  раптово  перетворюється  на  чортенятко  з  плеєром  в  руках  чи навушниками від айфону у вухах , crazy-зачіскою  та  яскравим  макіяжем, відкритою  майкою, джинсами  з  низькою  посадкою  та  ще  й  у  супер-туфлях  зі  шпилькою  сантиметрів  так  на  десять (це  якщо  говорити  про  чортенятко-дівчинку, бо  про  хлопців  я  взагалі  мовчу).

Та  чи  варто  гніватись  на  дитину  з  цього  приводу? Адже  всі  ми  рано  чи   пізно  маємо  подорослішати. Просто  поговоріть  зі  своєю  дитиною, і , можливо, ви  знайдете  шлях  до  порозуміння.

Мене  дістала  її  музика!

До  речі, не  лише  вас , а  й  ваших  сусідів. Чи  не  так? Ось  тут я  нічого  не  можу  вам  порадити. Навіть  попри  всі  ваші  зауваження  дитинка  слухатиме  музику, яка  їй  подобається. Але ці  захоплення  сучасними  поп-ідолами  тривають  не  довго. Тож, не  переймайтесь. Цей  період  просто  треба  пережити .

Вона  погано  вчиться!

Доки  ваша  дитина  не  зрозуміє  для  чого  насправді  їй  потрібне  навчання   у  школі, доти  вона  не  буде  братися  за  книжки  навіть  під  різкою. Поговоріть  з  вашою  дитиною  на  цю  тему. Поговоріть  не  так  як  вказано  у  підручниках  з  психології. Поговоріть  так , як  вам  підказує  серце.

Де  вона  вештається  до  половини  дванадцятої?!

Ну, не  вештається, а цікаво  проводить  час  зі  своїми  друзями. Люди  по-різному  можуть "цікаво  проводити  час". Деякі  просто  збираються  зі  своїми  друзями  і, гуляючи  містом, розповідають  смішні  історії. Деякі  надають перевагу  нічним  клубам. Інші  ж  "тусуються  у  когось  на  хаті". Тому  коли  ваше  янголятко  намилиться  кудись  іти, спитайте, куди  саме.

Вживання  алкогольних  та  тютюнових  виробів

Попри  всі  застереження  МОЗ України  та  офіційну  заборону  вживати  алкогольні  та  тютюнові  вироби  особам  до  18 років, підлітки  нашої  країни  обпиваються  якоюсь  рідиною  шаленого  кольору і пихкають  дешевими  цигарками. У цій ситуації дітям потрібна ваша допомога.

P.S.Зізнаюсь чесно, мені було дещо страшнувато  висловлювати  свої  думки. Та  сподіваюся, що моя мама, прочитавши  цю статтю, зрозуміє мої підліткові прохання.

Фото: blog.dependentia.es

Матеріал створено в рамках Проекту “Юн-Пресс-KV

КиевVласть

Ольга Плохотнюк, Євгенія Мельник

Теги: новости киева, проблемы, психология, советы, отцы и дети, нервы, переживания

середа, 17 квітня 2024 г.
18:19
УВАГА!!! КиївВлада переїхала на новий домен
п'ятниця, 12 квітня 2024 г.
20:56
“Українська команда” передала велику партію дронів-літаків легендарному батальйону “Ахіллес”, - Палатний
20:51
Ексміністр оборони Резніков став директором безпекових і оборонних програм в ГО “Український інститут майбутнього”
20:45
Начальник КОВА Руслан Кравченко у Чернівцях взяв участь у Конгресі місцевих та регіональних влад при Президентові України
20:34
На київській ТЕЦ-5 встановлять додаткові генератори
20:20
В Україну повернули тіла 99 полеглих захисників
20:02
У Києві з суботи відновлює роботу автобус № 7 (схема)
19:54
На Бахмутському та Новопавлівському напрямках відбито понад 40 атак, загалом на фронті 81 боєзіткнення, - Генштаб ЗСУ
19:43
Представники громадськості вимагають припинити переслідування антикорупційних активістів та журналістів-розслідувачів
19:31
Відзавтра, 13 квітня, столичний автобус № 35 подовжить свій маршрут до вулиці Гліба Бабіча (схема)
19:13
“Укренерго” організувала для ветеранів війни програму навчання та працевлаштування “Разом”
19:01
На Броварщині витратять 1,86 млн гривень на облаштування дитмайданчиків
18:49
На вулиці Богатирській у Києві до 21 квітня обмужать рух транспорту (схема)
18:36
У Броварах з'явився новий патріотичний стінопис “Обіймаю тебе, моя Україно!”
18:17
Столична влада зупинила проведення аукціону з надання в оренду Житнього ринку
18:04
У реєстрі зниклих безвісти наразі налічується понад 2 тисяч дітей
Календар подій